Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 29 Листопада 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Корисні розробки з металу, радіолокаційну панель, картини з круглих «пікселів» - в КрНУ показали одні з найцікавіших робіт та винаходів

 

12 жовтня 2021 15:30

Експозиція, присвячена Дню народженню закладу.

Сьогодні у Кременчуцькому національному університеті ім.М. Остроградського розмістилася виставка доробків декількох факультетів. Насичену цікавими та розумними розробками експозицію присвятили Дню народження закладу. І подивитися було на що, адже представляли найкращі та найцікавіші роботи  студентів під егідою та наглядом викладачів, були тут і плоди праці самих співробітників вишу.

Наприклад, розбігалися очі у кутку дизайнерів, який представляв старший викладач, куратор спеціальності «Дизайн» Віктор Осадчий. Він разом зі студентами показав розробку фірмового стилю для кафе університету StudFood, яке обіцяють незабаром задіяти у столовій. На екрані монітору був запущений медіа-дизайн логотипу альма-матері – в електронному варіанті. Поруч – синьо-білий логотип, присвячений 100-річчю закладу – з портретом того, чиє ім’я носить університет - Михайла Остроградського. Також тут представили програму, у якій обробляють фото на факультеті. Цікаво було подивитися і на картини, виготовлені на дисципліні з кольорознавства – своєрідними зафарбованими круглими «пікселями» - паперовими кружальцями з дироколу.

«А це нагальне питання, яке існує не лише у нашому місті. Адже в Україні є багато закинутих приміщень, які можна було б перетворити на арт-об’єкт. Тут студенти створили макет – у даному випадку Колісного заводу – якому зробили сучасний дизайн», - показав викладач.

За ним розмістилися вироби з дерева. А далі – серйозніше – розробки з металу. Тож «Кременчуцькій газеті» вдалося поспілкуватися з завідувачем кафедри «Технологія машинобудування» Володимиром Драгобецьким, про винахід надміцного металу для бронежилетів ми писали раніше. Викладач показав нам уламок випробувального металу – уже з кулями, які зачепилися в металі. Також показав нових винахід – шматочок гнучкого металу, завдяки якому куля відбивається.

«Тут немає броньової дії – від такого металу куля відлітатиме і може не віддавати ударом на груди бійця, як це буває», - прокоментував він.

Захоплюючим був і стіл факультету електромеханічних систем. Доцент кафедри систем автоматичного керування та електропривода Юрій Зачепа показав нам, як можна разом з'єднати декілька маленьких двигунів – з однією частотою обертання - на одному міні-вертольоті. А щоб студентам було цікавіше вивчати технічну науку –  прилад був зроблений у вигляді дрону – з камерою, відео з якої виводилося на планшет.

Показували тут і слідкуючу електромеханічну систему - у вигляді сонячної панелі. Тобто, датчики крутяться за сонцем.

«А якщо потрібно відслідковувати якийсь об’єкт – з нею можна відслідковувати траєкторію руху – тобто, тут вмонтовані радари для радіолокаційної станції», - розповів пан Юрій.

Зібраний тут і пишучий станок, який малює по програмному коду. Його за рік зібрав із підручних деталей будівельного магазину випускник закладу Дмитро Цвелих.

«Тут профільні труби зварені, вставлені задвижки, далі за конфігурацією пишучої системи склав даний прилад», - прокоментував автор Д. Цвелих. Прилад же повноцінно наносив малюнок.

Так, обираючи на комп'ютері картинку, можна її відтворити на поверхні паперового листка. 

Серед незвичайного – і виготовлені радари, які можуть досліджувати рівень роботи та якості електроприладів. Вимірюють вони і якість роботи приладів, і якість електрики, і знаходять дефекти – чого саме може не вистачати тому чи тому пристрою.

Нагадаємо, Винаходи кременчужан, що рятують світ та приносять користь

 

 

Ліна Романченко

Фото Олександра Попенко

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися