За час першого місяця нерестової кампанії браконьєри нанесли водоймам області у три рази більше збитків, ніж загалом за І квартал 2018 року.
У Полтавському рибоохоронному патрулі працює 32 інспектори. У період розмноження риб у них традиційно більшає роботи. Так, з початку року вони провели 554 рейди по місцях, де активізуються браконьєри на Полтавщині. При цьому 196 рейдів – у квітні. Власне, це єдиний спосіб зберегти рибні запаси у наших річках і озерах, а іноді й навіть існування деяких видів. Тому що інформаційно-роз’яснювальні акції, на жаль, діють не на всіх потенційних порушників законодавства. Власне, про це говорить і кількість зафіксованих рибінспекторами правопорушень. Так, з початку року їх було 977, протягом квітня – 313.
Вкотре нагадаємо, що за порушення правил рибальства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Чи знають про це браконьєри? Знають, тому і тікають, побачивши рибінспекторів.
Згідно з статтею 85 частини 3 КУпАП за вчинення порушень передбачена відповідальність від попередження до накладення штрафу. На громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-170 грн.). І попередження або накладення штрафу на посадових осіб від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 - 510 грн.). Таких правопорушень з початку роботи на Полтавщині зафіксовано 355, з них під час квітневого нересту – 60.
Відповідно до статті 85 частини 4 грубе порушення правил рибальства тягне за собою накладення штрафів. На громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 грн.). І на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-850 грн.). При цьому відбувається конфіскація знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без таких. На Полтавщині зафіксовано 351 таке правопорушення за І квартал 2018 року, при цьому 60 – у квітні.
— При цьому дуже показові суми збитків, нанесених природі, у порівнянні різних періодів. Так, за І квартал 2018 року вони склали майже 664 тисячі грн., при цьому тільки в квітні – понад 530 тисяч! — наголошує заступник голови ОДА Роман Товстий.
Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу відповідно до частини 1 статті 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 255 грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного світу чи без такої. Але це не лякає браконьєрів та їхніх посібників. За даними Полтавського рибоохоронного патруля, таких порушень з початку року було 30, із них дев’ять – другого місяця весни.
До речі, не зупиняє порушників спокою водойм навіть вилучення їхнього майна, за допомогою якого вони незаконно ловлять рибу. За І квартал року рибінспектори вилучили 231 одиницю такого майна, при цьому у квітні – 83 з нього.
Штрафи теж не дуже лякають браконьєрів. З початку роки рибінспектори визначили порушень на суму 60,6 тисяч грн. з них понад 16 тисяч – у квітні.
— Традиційна масштабна природоохоронна акція «Нерест», як бачимо, дає свій сумний «улов». Не дивлячись на численні заклики утриматися від вилову риби у цей період, наші працівники регулярно фіксують порушення правил рибної ловлі. Нагадаю, що у період весняно-літньої заборони дозволяється любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега на спеціально визначених місцях. А за грубі порушення правил рибальства протоколи про адмінправопорушення розглядають місцеві суди, — наголошує начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області Оксана Кулинич.
Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50 або на «гарячу» лінію рибоохоронного патруля Полтавщини: 050-747-25-79 та 096-907-50-08.
Полтавський рибоохоронний патруль