
(Відео включення дивіться із 27.03 хв).
"Люди можуть звертатися у таких випадках по телефону "102", викликати слідчо-оперативну групу і відносно громадян, які прийняли рішення, що люди повинні працювати у тих чи інших закладах під час повітряних тривог".
Начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік дав коментар телеканалу Настоящее Время (канал, створений RFE/RL (Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода) за участю "Голосу Америки". Телеканал веде мовлення 24 години на добу в Росії, Україні, країнах Центральної Азії та Східної Європи, а також в інших регіонах) стосовно ситуації по ліквідації наслідків після удару російською ракетою по ТЦ "Амстор" та про те, хто має нести відповідальність за працівників під час повітряних тривог.
Спершу О.Лєднік озвучив цифри постраждалих: із 46 безвісти зниклих у результаті ракетного обстрілу кременчуцького центру на сьогодні зменшилась до 21 громадян.
"На сьогодні у нас 18 загиблих, 61 людина звернулися за меддопомогою, та 21 безвісти зниклі, завали досі розбираються надзвичайниками. Також на згарищі торгового центру, окрім вищевказаних 17 загиблих (плюс один помер у лікарні), було виявлено 8 фрагментів тіл загиблих", - розповів він.
Далі уточнив, що на момент влучання ракети у центрі перебували сотні громадян, плюс багато громадян поруч: це і на автобусній стоянці, біля маршруток міжміського сполучення, на великій автостоянці.
"На момент нанесення удару до 10-ка машин залишились на своїх місцях - скоріш за все, господарі автівок також перебували у ТЦ на момент вибуху. Де ці люди - поки що не відомо. Їх встановлюють по різних джерелах зв'язку", - прокоментував він.
Та прокоментував ситуацію про те, що з 23-го червня поточного року адміністрація закладу дозволила продавцям працювати у час повітряної тривоги.
"Зараз відповідні органи внутрішніх справ проводять перевірки. По факту генпрокуратурою порушено кримінальну справу по ч.2 ст 367 ККУ і у рамках цього слідча група веде заходи на встановлення причин перебування людей у приміщенні у час повітряної тривоги. Поки що ця інформація попередня, ведеться слідство", - сказав Лєднік.
Та порекомендував іншим закладам та підприємствам міста під час повітряної тривоги покидати свої робочі місця і йди до бомбосховищ, або інших пристосованих для цього місць.
"Якщо ж такі факти будуть встановлюватися, наші правоохоронні органи жорстко реагуватимуть на такі дії. Люди можуть звертатися у даних випадках по телефону "102", викликати слідчо-оперативну групу і відносно громадян, які прийняли рішення, що люди повинні працювати у тих чи інших закладах під час повітряних тривог, будуть приймати рішення органи внутрішніх справ і прокуратура", - наголосив Лєднік.
Очільник райвійськадміністрації додав, що є відповідні накази та розпорядження військової адміністрації, за якими очільникам підприємств варто дотримуватись правил безпеки повітряної тривоги та реагувати на них адекватно. Тобто, відводити працівників у відповідні безпечні міста.
"Але не кожен підходить до своїх службових обов'язків відповідально. І інколи необхідно, щоб правові структури давали правову оцінку діям тих чи інших службових осіб", - підсумував О.Лєднік.
Також: стало відомо, куди влучила друга ракета у Кременчуці 27 червня.
У Кременчуці перша ракета влучила у ТЦ "Амстор": розслідування журналістів.
Аріна Алініна