Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 12 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Малецький визнав, що не міг би допомогти у випадку, коли покійника декілька днів возили районом

 

17 січня 2020 14:00

Родичі покійного були обурені, чому не прийняли тіло до моргу згідно заяви того ж дня.

Сьогодні на засіданні виконкому у Кременчуцькій міськраді депутат Оксана Піддубна попрохала розібратися мера міста Віталія Малецького у ситуації довкола Спецкомбінату ритуальних послуг та родини покійного із села Піщаного. Тоді, 7 січня, тіло покійного не прийняли до моргу, який знаходиться при Першій міській лікарні ім. О. Т.Богаєвського.

Мер відповів, що ситуація була спровокована тим, що рідні не могли забрати довідку у дільничного та лікаря, тож через це і не могли взяти тіло покійного до моргу. Та що по цій ситуації проводиться перевірка департаменту житлово-комунального господарства міста.

«Я особисто знайома із цією родиною і знаю, що з них просто намагалися зідрати гроші. Вони зверталися до Стефаненка, але ніхто не бажав слухати, тому вони прийшли до вас як до міського голови», - сказала Піддубна.

«7 числа зранку до нас приїздила поліція, яка засвідчила про ненасильницьку смерть, але документи районна поліція ніякі не надала. О 14-ій ми були у морзі. З нашим місцевим лікарем зідзвонилися, але вона сказала, що не на роботі, а так як це був вихідний день (амбулаторія у центрі села Піщане)», - почала розповідати жінка.

Лікар обіцяла видати довідку наступного дня, що вона і зробила. Однак у самому СКРП піти на зустріч рідним покійного не бажали.

«Тож 7-го числа о 14.00 ми приїхали у морг. Нам відкрили двері і повідомили, що нас не приймуть, оскільки немає ні від лікаря, ні від поліції довідки. І хоча у нас були всі документи про покійного, їх ніхто не хотів розглядати. Це добре, що зараз холодно і що це не якесь свято на 3-4 дні. А якби це була Трійця – то як тоді, покійнику розкладатися? Коли ми його декілька годин возили по місту. А якби це було літо?!» - розповіла жінка.   

Того дня рідні попросили дати їм письмову відмову про послугу від СКРП. Однак і цього робити працівники не забажали. Тож громадяни викликали поліцію і склали акт.

Під чяас виконкому звернулися із проханням розяснень до самого очільника СКРП Віталія Стефаненка.

За його словами, до підприємства приїхали з Піщаного спершу без документів і без направлення від поліції. Тобто, щоб прийняти покійного до моргу, СКРП мали показати або медичну довідку про смерть, або від поліції.

У відповідь жінка наголосила, що вони із тілом покійника їздили до місцевої райполіції та до прокуратури, однак капітан поліції переконував їх, що там не видаються документи.

Родичі відверто обурилися, чому не можна було прийняти тіло згідно заяви того ж дня.

Малецький порадив, що варто було йти до свого голови ОТГ і задавати йому це питання.

«Тобто, не ви як мер можете допомогти вирішити питання, а посилаєте мешканців домовлятися з головою ОТГ?» - запитала Піддубна.

«Є процедура, чітко виписана і він не міг її порушувати. А на такі випадки має чергувати медик 24 години на добу. Коли на місцях влада не працює – ми не повинні працювати за когось», - виправдовувався Малецький.

Громадяни обурилися, що якщо така ситуація, то невже не могли працівники моргу оглянути покійного. І оскільки ненасильницька смерть – прийняти його моргу.

Нагадаємо, Жах: як труп чоловіка по Кременчуку возили, бо морг його не приймав і ні поліція, ні прокуратура чи керманич «ритуалки» не допомогли.

 

 

Аріна Алініна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися