Кременчуцька газета
Вівторок, 3 Грудня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Майже 300 робіт учнів і випускників Кременчуцької дитячої худшколи зібрали на одній виставці з нагоди 50-річного ювілею

7 листопада 2024 16:40

Дивлячись на роботи учнів, випускників різних років, не перестаєш дивуватися різноплановістю і сюжетами.

Сьогодні у Кременчуці в міській художній галереї відкрилась виставка робіт учнів Кременчуцької дитячої художньої імені Литовченка школи різних років. Майже 300 дитячих робіт, виконаних в різних техніках: акварель, гуаш, олівець, туш/перо, пастель на тонованому папері, гратаж, гризайль та змішані техніки.

Це повідомили гостям під час урочистого відкриття з нагоди 50-річного ювілею цього навчального закладу. 

"Кременчуцьку дитячу художню школу було засновано за рішенням Виконавчого комітету Кременчуцької міської Ради депутатів трудящих № 203 від 03 квітня 1974 року. Наприкінці 2010 року керівництво дитячої художньої школи підготувало матеріали і подало документи на отримання школою імені нашого відомого земляка, художника-передвижника О. Литовченка (1835-1890)...Протягом цих п'яти десятиліть школа зберігає унікальні підходи до мистецької освіти, прищеплюючи дітям любов до творчості, естетики та культурної спадщини. Заняття в школі побудовані таким чином, щоб кожен учень, незалежно від віку і навичок, міг виявити свою індивідуальність, навчитися виражати свої емоції через мистецтво та розвивати унікальний художній стиль. Вже  понад 35 років, з 1989 р. по теперішній час дитячу художню школу очолює Андрій Родін. Із 1987 року Кременчуцька дитяча художня школа відкрила філію на Молодіжному і на Раківці",- нагадали на урочистому відкритті.

Відомо, що протягом всього існування школи найбільше учнів випустив Володимир Терещенко, який працює з 1977 року. Зараз кількість класів сягає 35, а кількість учнів 315 чоловік.

Загальна кількість випускників за півстоліття існування школи складає близько 2 тисячі 300, понад 1 тисяча 500 з яких здобула освіту у вищих навчальних закладах, ставши архітекторами, скульпторами, дизайнерами, ілюстраторами, художниками.

Мер Кременчука Віталій Малецький вказав, що 50 років - це невеликий строк в історії мистецтва. За цей період з'явилися молоді художники, молоді фахівці, молоді спеціалісти в різних галузях. Заступник міського голови Дмитро Кравченко - теж випускник Кременчуцької дитячої художньої школи.

"Я читав історичну довідку... Школа почалася як гурток малювання при заводі дорожніх машин. Два викладачі, діти працівників навчалися...І хто тоді думав, у 70-ті роки, що школа стане дійсно великим потужним закладом, самостійним, зі  своїм приміщенням, своєю історією, своєю школою. Мабуть, у кожного художника, у кожного якого вчителя є своя школа", - слова Малецького.

Торкнувся і дискусійної теми щодо перейменування Кременчуцької дитячої художньої імені Литовченка, а саме чи доцільно зараз, коли йде в Україні процес деколонізації, залишати ім'я Олександра Литовченка, уродженця Кременчука, живописця доби російської імперії.

"Я вчора теж думав. Подивився Вікіпедію, подивися роботи. "Бояриня Морозова", мені здається, що цю картину бачили в підручниках історії, не знаючи авторства і не знаючи, що він кременчужанин. Подивився «Харон перевозить душі через річку Стікс» (картину Литовченка, авт). Вираз його обличчя. Подивився, які персоналії біля нього. Кому цікаво подивіться, досить цікаво, як з фотографічною фактичною точністю вималювані деякі речі автором. Хоча йому провінційне містечко Кременчук не подобалося, він про це говорив. Тому треба ці речі вивчати і швидко таких рішень не приймати", - розкрив свою позицію мер.

Далі він вручив почесні грамоти та дипломи викладачам Кременчуцької дитячої художньої імені Литовченка.

Також повідомив, що на найближчій сесії Кременчуцької міської ради директору Андрію Родіну планують надати почесне звання "За заслуги перед містом".

Були грамоти від управління культури і туризму, а також приємні подарунки від закладів культури нашого міста.

Якогось вагомого подарунка від міста на 50-річний ювілей не було.

Проте дивлячись на роботи учнів, випускників різних років, не перестаєш дивуватися різноплановістю і сюжетами.

"Я буду приходити сюди щодня", - захоплено говорила на відкритті кременчужанка Марія.

А директор Кременчуцької дитячої художньої імені Литовченка Андрій Родін розповів, що дуже важко було вибрати роботи на виставку, адже в запасниках їх в 10 разів більше.

"Це дуже велика дата, це така дата, яка важлива не лише для нашого міста і нашої області, а для всієї держави. Бо Кременчуцька дитяча художня школа у період Незалежності одна з небагатьох, яка не зменшилась, а збільшилась. Дата показує наш ріст, що ми не стоїмо на якійсь одній позиції, йде розвиток школи, діти навчаються, не зважаючи на лихі часи. Коли відкривали школу, то було 100 чоловік і 12 класів. Зараз втричі більше. Проте, на жаль, в області залишилось всього три такі школи. Це наша, Полтавська і в Горішніх Плавнях. Виставка - це маленьке надбання, яке у нас є. Бо у фондах школи зберігається понад 2,5 тисячі робіт наших учнів. Це не просто робити, а найкращі - наших учнів", - зазначив директор. 

Родін вказує, що особливі роботи тих дітей, які навчалась під час карантину - дистанційно.

"У нас колектив дуже гарний, я задоволений цим колективом. Не зважаючи на все, нікуди не збігали, нікуди не їхали. Продовжуємо навчати наших дітей. І оце дуже добре. Адже треба зараз від негараздів і негативів трохи дітей відривати, щоб психіка була здорова, а це наша школа і робить. Серед наших викладачів 99% -  це ті, хто навчалися в нашій школі. Тому таке у нас згуртованість, навчання", - акцентує А.Родін.

Розповів і про приміщення дитячої художньої школи.

"Самій будівлі понад 200 років і там завжди було навчання, там завжди навчали. Це було училище, потім школа №13, потім вечірня школа, потім наша школа, тобто це вже таке намолене місце, що оце туди прийшов і викладачі, мабуть, не потрібні. Вже сама будівля може навчати дітей", - говорить директор.

Для кременчужан, яких зацікавила виставка робіт учнів Кременчуцької дитячої художньої імені Литовченка варто нагадати, що вона працює до 1 грудня цього року в приміщенні міської художньої галереї за адресою: вул. Коцюбинського, 4.

 

Світлана Павленко

Фото Нікіти Співака

 

 

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися