Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 20 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Між університетами українського Кременчука і польського Любліна розпочинається співпраця

 

24 лютого 2021 11:20

Результатом вчорашньої зустрічі стала домовленість про співпрацю між двома університетами.

Між університетами українського Кременчука і польського Любліна розпочинається співпраця. Про це інформував заступник директора «Інституту розвитку Кременчука» Андрій Мельник у Фейсбуці.

«Ця зустріч готувалася довго. Причиною цьому – «ковідний» 2020 рік, який змусив скасувати або відсунути десятки важливих зустрічей і проектів. А починалося все з візиту до Любліна делегації Кременчука. У програмі було і відвідування найбільшого в Східній Польщі державного університету - Університету Марії Кюрі-Склодовської (UMCS).У реалізації запланованого дуже допоміг наш талановитий земляк, студент UMCS Артем Ряса. У минулому Артем - президент Центру молодіжної дипломатії Кременчуцького ліцею №4, а тепер - успішно вивчає політологію і міжнародні відносини.У мене в теці - лист від ректора КрНУ імені М. Остроградського професора, д. т. н. Михайла Васильовича Загірняка. У листі - пропозиції відносно співпраці ректору Університету Марії Кюрі-Склодовської професору Станіславу Міхайловському», - нагадав А. Мельник про підготовку до співпраці.

У ході зустрічі розповіли керівникам польського вузу про Кременчук, про значення для нашого міста Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.Результатом вчорашньої зустрічі стала домовленість про співпрацю між двома університетами.

«Насправді спілкування відбулося в дуже конструктивному і доброзичливому форматі, що говорить про взаємний інтерес і зацікавленість у співпраці .Для формування порядку денного, координації зустрічі чимало зусиль доклали доктор Тарас Бондаренко, співробітник управління Університету Марії Кюрі-Склодовської, доцент Андрій Гладир, начальник відділу міжнародного співробітництва КрНУ ім. Михайла Острорадського, студент магістратури UMCS Артем Ряса.І, звичайно ж, в цьому процесі важливу роль зіграли два ректори - професори Михайло Загірняк і Радослав Добровольські, які продемонстрували принципову зацікавленість у розвитку співробітництва двох університетів...» - додає А. Мельник.

З боку Любліна були присутні проректор з питань науки та міжнародного співробітництва, проф. д-р наук Веслав Грушецький, проректор з питань розвитку та співробітництва з економікою д-р наук Збігнев Пастушак, професор UMCS, проректор з студентських питань та якості освіти доктор наук Дорота Колодинська та інші.

З боку Кременчука - перший проректор КрНУ ім. Михайла Острорадського, доктор біологічних наук, професор Володимир Никифоров, проректор з науково-педагогічної роботи та новітніх технологій у освіті, кандидат технічних наук, доцент Сергій Сергієнко, заступники директора КП «Інститут розвитку Кременчука» Кременчуцької міської ради Ольга Коваль та Андрій Мельник, начальник відділу міжнародного співробітництва КрНУ ім. Михайла Острорадського, кандидат технічних наук, доцент Андрій Гладир, начальник науково-дослідної частини КрНУ ім. Михайла Острорадського, кандидат юридичних наук, доцент Вікторія Латишева, керівник наукової діяльності студентів, аспірантів та молодих учнів КрНУ ім. Михайла Острорадського, кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Солошич та інші.

Зустріч модерував доктор Тарас Бондаренко. Він представив учасників зустрічі і побажав усім успішної роботи. У виступах учасників відеоконференції прозвучали пропозиції про співпрацю в сфері подвійного дипломування, студентських обмінів, участі науковців і студентів в наукових конференціях і спільних дослідженнях.

"Чому Інститут розвитку Кременчука бере активну участь в цих процесах? Тому що, на наш погляд, багато міських проблем, так звані «вузькі місця» в економіці міста, транспортній сфері, екології, соціокультурній сфері можуть успішно вирішуватися в разі спільної діяльності влади та науки. Про це свідчить і позитивний досвід польського Любліна.Учасники зустрічі домовилися доручити керівникам міжнародних відділів двох вузів підготувати проекти документів про співпрацю, які підпишуть ректора.Найближчим часом відбудеться відеоконференція ректорів, в ході якої і будуть підписані вказані документи.​​​​​​​Ця  зустріч - ще один крок у розвитку міжрегіонального польсько-українського співробітництва. Я впевнений, що це важливо нк тільки для двох університетів, а й для наших міст", - акцентую увагу Андрій Мельник.

 

 

Марина Соловей

За матеріалами КП «Інститут  розвитку Кременчука»

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися