Кременчуцька газета
Середа, 29 Листопада 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Міська влада навмисно приховує інформацію, щодо будівництва приватного заводу Шаповалова і Ко,- депутат Лазоренко

26 вересня 2023 10:30

Подробиці.

 

Чиновники мерії Кременчука навмисно приховують інформацію. Про це нашій редакції повідомив депутат Кременчуцької міської ради Богдан Лазоренко ( на фото), який має намір оскаржувати низку прийнятих рішень міської ради. Саме прихована інформація необхідна депутату для подачі позовної заяви.

Богдан Лазоренко зазначив, що цього разу мова щодо прихованної інформації стосується містобудівної документації з питання процесу будівництва в нашому місті нового, приватного міні-нафтопереробного заводу, який вже асоціюють з нардепом Юрієм Шаповаловим та його бізнес партнерами з орбіти Януковича-Коломойського.

Раніше, ми вже писали про те, хто стоїть за будівництвом даного заводу з переробки вуглеводневої сировини. 

Так адвокат Руслан Лазоренко, який здійснює законне представництво інтересів депутата Богдана Лазоренка, звернувся з адвокатським запитом до Кременчуцької міської ради, з метою надання документів, на основі, яких мали б прийматися відповідні сесійні рішення. В запиті йдеться, про протоколи постійної депутатської комісії, в частині розгляду питань розробки і затвердження містобудівної документації, результати поіменної реєстрації депутатів на пленарному засіданні сесії міської ради,  відеозапис даного засідання, результати голосування за дане питання, а також відомості, щодо умов оренди та можливої заборгованості підприємства ТОВ “АЛМА ОІЛ ГРУП”, в користуванні якої перебуває ділянка площею 70000 кв.м. у Північному промисловому вузлі.

Своєю чергою, отримана відповідь, за підписом керуючого справами виконкому Руслана Шаповалова дивує не лише своїми формулюваннями, а й відвертою непрофесійністю.

Так в останньому абзаці відповіді, керуючий справами Шаповалов, зазначає, що запитувана інформація містить дані про матеріально-технічне забезпечення військових формувань, їх місцезнаходження, а також інформацію про розташування об’єктів критичної інфраструктури, а відтак розголошення цих відомостей несе загрозу національній безпеці і територіальній цілісності.

Дивно, яким чином, копії документів, договори оренди, містобудівна документація, витяги з протоколу і результати поіменного голосування, що, взагалі, мали б міститися у відкритому доступі, на сайті мерії, можуть нанести шкоду національний безпеці? В дійсності, в запиті, який ми попередньо проаналізували і опублікуємо для читача, немає жодної факту, який так чи інакше, бодай віддалено, може стосуватися інформації з обмеженим чи закритим доступом.

Насправді пояснення такої позиції тут просте і очевидне: з початку широкомасштабного вторгнення, депутати в Кременчуці голосують в мобільному застосунку Вайбер, натискаючи сердечка, що просто унеможливлює процес ідентифікації депутата. Інше, що також мають розуміти містяни, це той факт, що голосування в даному застосунку, дуже часто дозволяє приймати рішення без кворуму, і взагалі без присутності депутата, на комісії, а також в сесійному залі, що є порушенням низки Законів і Регламенту ради. Повноважність проведення таких засідань і їх законність викликає величезні сумніви. А на тлі чергового судового позову має місце, ще й відверте затягування часу.

Як вбачається з відповіді на адвокатський запит, виконавцем, що готувала документ є працівниця юридичного департаменту, пані Аліна Костик, яка працює під керівництвом депутата Кременчуцької міської ради, голови постійної депутатської Комісія з питань Регламенту, депутатської діяльності, етики, забезпечення правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, розгляду питань конфлікту інтересів та антикорупційної діяльності Валерія Мірошніченка. Зрозуміло, що головному юристу, зважаючи на його посаду, пасувало б усіляко сприяти колегам в забезпеченні їх депутатської діяльності, однак, наразі мова лише про перешкоджання депутатській діяльності.

Очевидно, що підлегла директора департаменту Валерія Мірошніченка, пані Костик, отримала чіткі вказівки від свого керівництва, з яким саме формулюванням підготувати “відписку”, під якою вже поставив свій підпис керуючий справами виконкому Руслан Шаповалов.

Складається враження, що в стінах мерії, діє ще одне організоване злочинне угрупування, яке за попередньою змовою, перетворює орган місцевого самоврядування на територію закритих володінь Малецького, де такі чиновники як Шаповалов і Мірошніченко діють не в межах своїх повноважень і Законів, а радше всупереч останнім.

"Ситуація з відповіддю на запит мого адвоката, є не просто відмовою в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасним або неповним наданням інформації, що тягне за собою відповідальність, встановлену законом, а й черговим підтвердженням того, що правляча вертикаль в нашому місті побудована на принципах авторитарного керування. Безапеляційним є той факт, що від самого початку розгляду даного питання, влада уникає діалогу і будь-якого витоку інформації стосовно будівництва міні-НПЗ Шаповалова і його бізнес-партнерів. Мені також відомо, що працівники мерії готували увесь запитуваний перелік документів, але щось пішло не так, тому, для початку, вирішили обмежитись відповіддю, яку підготували працівники юридичного департаменту. Звичайно в рамках своїх повноважень депутата місцевої ради я отримаю усю необхідну інформацію, а що ж стосується тієї відписки, яку отримав мій адвокат, то відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ми вирішуємо питання: чи звертатися до Ради адвокатів з метою притягнення Руслана Шаповалова до адміністративної відповідальності",- каже Богдан Лазоренко.

Фірма, яка хоче побудувати НПЗ в Кременчуці. Що про неї відомо?

Депутат Лазоренко: Чи потрібен Кременчуку ще один нафтопереробний завод?

Розбираємо в деталях: новий НПЗ для Кременчука чи кінець екології?

Аналізувати і подавати зауваження щодо екологічної оцінки проєкту будівництва нового НПЗ - пропонує кременчуцький депутат Богдан Лазоренко

Про новий Кременчуцький НПЗ, яке будуватиме приватна фірма з орбіти ексрегіоналів, «СТОПКОР» провів власне розслідування

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися