Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 30 Червня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Міжнародний День рідної мови відзначили вихованці Кременчуцької виховної колонії

21 лютого 2018 12:20
Міжнародний День рідної мови відзначили вихованці Кременчуцької виховної колонії

Сьогодні, 21 лютого, вихованці державної установи «Кременчуцька виховна колонія» відзначили Міжнародний день рідної мови. День, який змушує кожного знову і знову замислитись над тим, яку величезну роль у житті відіграє рідне слово.

Девізом цьогорічного свята стали слова М. Рильського «Як парость виноградної лози, плекайте мову…».

Члени літературного гуртка виготовили стенд «Міжнародний день рідної мови», підготували інформаційну довідку про історію виникнення свята та відзначення його в Україні. Конкурси юних поетів і художників, які пройшли навчальних класах, дали змогу талановитим і обдарованим вихованцям підготувати вірші і малюнки про Україну, рідну мову, свій край. 

Вчителі провели і Конкурс знавців українського слова. Хлопці стали учасниками круглого столу «Роль мови у самовираженні особистості», який пройшов у піднесеній творчій атмосфері. Юнаки висловили свої думки, навчилися слухати і поважати позицію інших. Розглянули цікавий календар-калейдоскоп «Видатні постаті України». Зацікавлено віднеслись до найвидатніших постатів українського мовознавства. Подискутували над спектром поглядів видатних учених на проблеми походження та розвитку української мови. Також для хлопців провели мовознавчий турнір «Кращий знавець рідної мови».

У змаганнях знавців мови взяли участь дві команди: збірна 10-класу «Абетка» та збірна 11-го класу «Рідний край». Девізом турніру став вислів: «Я – учень. Я – хочу знати. Я – думаю. Я – вмію. Я  - знаю. Я – особистість творча. Я – зірка» Коже учень з команди та вболівальники продемонстрували знання в інтелектуальних конкурсах. Хлопці добирали закінчення до прислів’їв, тлумачили фразеологізми, працювали редакторами, розгадували ребуси, складали власні вірші. Всі учасники були нагороджені призами.

 «Юнаки загальноосвітньої школи виховної установи усвідомлюють всю важливість вивчення української мови та літератури, адже для більшості з них попереду державна підсумкова атестація на атестат про повну загальну середню освіту, а дехто спробує свої сили у зовнішньому незалежному оцінюванні, щоб у майбутньому мати змогу продовжити освіту», - наголосив начальник колонії Олександр Сайко.

 

Заступник начальника Кременчуцької виховної колонії Олена Удовицька

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися