
З кожним роком люди все більше коштів витрачають на розваги, зокрема, на ігри. Якщо вірити статистиці, то останні два роки найбільше в цій сфері заробляють розробники казуальних ігор. Міні ігри для мобільних платформ - сьогодні найприбутковіша сфера для розробників.
Особливості аудиторії мобільних ігор
Представники компанії Ua1 відмічають, що сьогодні найбільше грошей заробляють саме розробники мобільних ігор. Представники Mobile Gaming поступово витісняють великих гравців з рейтингу найприбутковіших ігрових компаній, а міні ігри достойно конкурують з повномасштабними сюжетними іграми.
Так, структура ринку геймдеву за підсумками 2022 року:
-
53% - мобільні міні ігри;
-
27% - консолі;
-
19% - РС-ігри;
-
1% - браузерні ігри.
До того, всього за рік частка Mobile Gaming зросла на 5,1%, тоді як ігри для ПК показали тільки 1,6% росту, а ігрові консолі взагалі втратили 2,2%. Такі платформи, як персональні комп’ютери та ігрові консолі досі залишаються актуальними для певної аудиторії, однак чисельність останньої зменшується з кожним роком. Експерти прогнозують подальше збільшення аудиторії, ріст прибутку та розвиток саме Mobile Gaming, а ось майбутнє консолей та ПК виглядає дуже невпевненим відносно смартфонів.
Якщо говорити про регіональний поділ, то лідерами по розробці мобільних проєктів та чисельністю аудиторії залишаються Азія та Південна Америка. А ось в Європі у 2022 році мобільними міні іграми стали цікавитись менше.
Азія – це майже половина усього ринку геймдеву. Цікаво, що більшість геймерів цього регіону взагалі ніколи не мали справи з ігровими консолями або персональним комп’ютером. У Південній Америці та Африці аналогічна ситуація: консолі та ПК продаються погано, а смартфони є в кожній кишені. Звідси й надприбутки компаній, які займаються розробкою міні ігор для мобільних платформ.
В Україні також аудиторія геймдеву - це здебільшого молоді люди. Згідно з даними Statista, в ігри грають понад 5% населення. Для порівняння, в Японії аудиторія відеоігор - дві третини населення. Щодо української статистики, насправді показник вищий, просто більшість гравців неповнолітні і їх не враховували в ходу аналізу. Тому в нас також популярніший мобільний геймінг завдяки його доступності та поширеності.
UA1 Lviv Games - одна з українських студій розробки ігор. Компанія активно працює над розробкою ігор різних категорій, тому постійно знаходиться в активному пошуку розробників. Детальніше про відкриті вакансії та вимоги шукайте на сторінці.