Через це виникла пожежа господарської будівлі та руйнування житлового сектору, розміщеного поруч.
У селищі Котельва здетонували боєприпаси, які призвели до руйнування житлового сектору. Про це інформує видання ЗМІСТ.
Про боєприпаси повідомили у Котелевській громаді 24 липня.
23 липня о 20:25 у селищі Котельва Полтавського району у військовому підрозділі відбулася детонація боєприпасів. Унаслідок цього виникла пожежа господарської будівлі та руйнування житлового сектору, розміщеного поруч.
Масштаби руйнувань споруди та пошкодженого довкілля уточнюють. З'ясовують також інформацію щодо кількості постраждалих. Надзвичайну ситуацію ліквідовують сили підрозділів ДСНС, військові та поліція.
Аби допомогти місцевим, Котелевська селищна рада утворила штаб із ліквідації надзвичайної ситуації. Постраждалим для фіксації факту пошкодженого майна, отримання компенсації з державного та місцевого бюджетів на відновлення житла необхідно звертатися до ЦНАПу на вул. Полтавський шлях, 224, або за телефоном 053 502 1335.
Нагадаємо, що за час повномасштабної війни Україна стала найбільш замінованою країною в світі. Вибухівка небезпечна не лише для життя і здоров’я людей, а й впливає на екологію.
З 24 лютого 2022 року до 23 лютого 2024 року на території країни сапери знешкодили 471 тис. боєприпасів. Загалом вибухотехніки дослідили 117,3 тис. га території країни. Найбільше боєприпасів знешкодили на Київщині, Харківщині, Сумщині. Водночас на Полтавщина фахівці знешкодили 1 тис. 100 снарядів.
Боєприпаси та вибухівка, які знешкодили
ЗМІСТ писав, що з початку року підрозділи вибухотехнічної служби поліції області здійснили майже 500 виїздів.
За 6 місяців 2024 року фахівці виявили та знешкодили понад 200 боєприпасів та близько 400 грамів вибухівки. Завдяки цьому вдалося зберегти життя людей.
Нині поліцейські вибухотехніки у складі зведеного загону розміновують деокуповані населені пункти та прилеглі до них території на Херсонщині. Перед від'їздом вони ретельно перевірили захисне спорядження та спеціальне обладнання. Окрім цього, сапери вивичили особливості нових видів боєприпасів, відпрацювали практичні навички для злагодженої роботи та взаємодії між членами підрозділу.