Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 21 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині знайшли групові захоронення, є й дитячі кістки

 

23 вересня 2019 16:00

У  одному з невеликих курганів досліджено комплекс поховань ямної культури.

Тривають дослідження НДЦ «Рятівна археологічна служба» НАН України в зоні реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ - Харків – Довжанський на ділянці між Полтавою та Чутовим (від 356 до 385 км).

Попри те, що самі кургани донині збереглись у доволі зруйнованому стані, у двох насипах біля с. Новофедорівка археологам вдалося віднайти низку цікавих поховання.

«В одному з невеликих курганів досліджено комплекс поховань ямної культури (друга половина III - початок II тис до н. е.), що супроводжувався значною кількістю кременевих відщепів та уламків виробів з кременю, а також впускне поховання, яке, очевидно, належить до бабинської культури (середина ІІ тис. до н.е). Ще один курган, хоч і був на 90 % зруйнований кар’єрами часу спорудження дороги, та все ж забезпечив унікальний матеріал. На особливу увагу заслуговує групове (ймовірно, сімейне) поховання пізньоямного часу (кінець ІІІ - початок ІІ тис до н.е) Чоловіче поховання супроводжувалося інсингнією влади — кам’яною сокирою, жіноче — бронзовим скроневим кільцем, а дитяче — багатим намистом з пронизок, намистин та амулетів з кликів собаки чи вовка.Неподалік виявлено одночасові дві невеличкі ями, попередньо атрибутовані як жертовні, в одній з яких було поховання дитини з скребком у голові, а в іншій, приблизно за метр від неї, — лише горщик, без поховання», - йдеться в повідомленні.

Ще одне не менш цікаве поховання належить до інгульської катакомбної культури. (перша половина ІІ тис. до н.е.) Поховання мало супровідний інвентар, який є доволі рідкісним для цього типу пам’яток — на дерев’яному блюді знайдено товчену мінеральну посипку чорного кольору, всередину якої було покладено два астрагали (таранні кістки малої рогатої худоби).

 

За матеріалами сторінки НДЦ «Рятівна археологічна служба» НАН України

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися