
Пряма мова.
Сьогодні у Кременчуці перебуває народна депутатка України, членкиня Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, колишня перша заступниця міністра освіти України Інна Совсун. Вона стане спікеркою на круглому столі «Прозорість і підзвітність влади під час війни. Що необхідно змінити в нормативно-правових актах на місцях?», що проводить ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» в рамках проєкту “Перспективи відновлення та адвокація членства в ЄС: регіональний вимір» із ознайомлення та імплементації національного та місцевого нормативно-правового поля до умов ЄС і роз'яснення положень Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у 2021-2023 рр.»
Зранку редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев зустрівся з пані нардепкою та поспілкувався про прозорість влади, роботу шкіл, підрив Каховської ГЕС та одностатеві партнерства. Матеріали про це вже згодом ви зможете прочитати на нашому сайті.
Зараз мова піде про тарифні питання.
«Ви як член комітету з питання енергетики та житлово-комунальних послуг, скажіть будь ласка, чи мають зростати під час війни тарифи?»,- запитав О.Булашев.
«Дивіться, це дуже чуттєве і неприємне питання і я розумію, що всім хочеться почути відповідь «Ні, не мають». Але подивіться, виросли ціни на молоко, на яйця, на хліб на все інше, от і просто продукція стає дорожчою і електроенергія і інші комунальні послуги є таким же ж продуктом, що за це платять. І тому тарифи не можуть лишатися на тому рівні, як є»,- каже пані нардепка.
Вона зазначає, що з бюджету компенсувати всі різниці в тарифах просто немає грошей. На це потрібно близько 100 млрд.
«Звичайно, що тарифи мають бути адекватними для того, аби покривати виробництво, розумієте, тому що інакше ми за це платимо з державного бюджету, доплачуємо. Більше того, створюються дуже багато непрозорих корупційних схем у результаті цього. Але звичайно, що при підвищенні тарифів, необхідно максимально забезпечити права тих людей, які не можуть оплатити ці підвищені тарифи. Тобто так, ті люди, які можуть платити підвищені тарифи, вони повинні платити адекватні тарифи, ми не повинні, як суспільство через держаний бюджет не маємо субсидіювати дешеві тарифи для багатіїв, розумієте? Є люди, які їздять на дорогущих машинах, чому у них субсидійована електроенергія? І це не правильно. У найбагатших є можливість платити, нехай платять, але звичайно ті, хто не можуть платити, вони мають отримати адекватне відшкодування і субсидію. Це прозоріша і зрозуміліша модель, ніж давати всім дешево»,- каже нардепка І.Совсун.
Готуйте заспокійливе: уже зовсім скоро кременчужани будуть шоковані платіжками за електроенергію.
Вартість сировини падає, тому потреби підвищувати ціну на електроенергію немає, - Жеваго.
В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників: що буде з тими, хто прострочив процедуру
Клим Соколов
Відео Кирило Воронцов