Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 7 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Невдовзі оголосять конкурс на посаду заступника голови Полтавської ОДА з цифрової інформації

 

27 грудня 2019 11:00

«Плануємо 21 програму з діджиталізації запустити й на Полтавщині».

У Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада щодо реалізації Програми заходів інформаційно-цифрового розвитку Полтавщини. Засідання провів радник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін. До бесіди залучили ректорів та викладачів полтавських вишів. Про це повідомляє прес-служба Полтавської ОДА.

«В Україні на державному рівні визнається необхідність формування цифрової економіки та цифрового суспільства. Плануємо 21 програму з діджиталізації запустити й на Полтавщині, – зазначив Дмитро Лунін. – Але є проблема – молоді прогресивні спеціалісти у сфері інформатизації рідко приходять до влади. Я знаю, що в полтавських вишах готують фахівців, існує багато розробок. І от сьогодні ми хочемо залучити студентів, випускників до створення єдиної інформаційно-цифрової системи, щоб потім її обслуговувати».

Також Дмитро Лунін повідомив, що невдовзі оголосять конкурс на посаду заступника голови Полтавської ОДА з цифрової інформації.

Начальник управління інфраструктури облдержадміністрації Сергій Марчишинець для покращення розуміння процесу цифрової трансформації Полтавщини представив учасникам наради концепцію Програми заходів інформаційно-цифрового розвитку. Вона передбачає повну інтернетизацію сервісів у різних галузях (освіті, медицині, екології, транспортній інфраструктурі, туризмі), поєднання між собою різних реєстрів.

«У таких містах, як Харків чи Київ, уже давно люди стежать за рухом транспорту в смартфоні, а сміття вивозять не за графіком, а за рівнем наповненості баку, який відслідковують через інтернет. Це дає можливість на 30 % скоротити витрати, – розповів Дмитро Лунін. – У Полтавській області, наприклад, 740 бібліотек, які мало хто відвідує. Ми плануємо з них зробити центри навчання цифровій грамотності. І нам треба в ту ж сільську бібліотеку заманити людину, яка навчить користуватися інтернетом пенсіонерів. Тобто нам потрібні кадри».

Ректори Полтавського університету економіки і торгівлі, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Полтавської державної аграрної академії та представники інших вишів розповіли про можливості закладів вищої освіти, спеціальності та досягнення в галузі цифрової інформації. Їхній досвід буде врахований при створенні програми інформаційно-цифрового розвитку регіону. Водночас викладачі зазначали, що дуже важко професійних IT-фахівців залучити до держслужби, адже вони часто вже з другого курсу мають високооплачувану роботу в бізнесі в Україні чи навіть за кордоном.

Нагадаємо, стало відомо ім’я нового губернатора Полтавщини

Євгена Грекова офіційно призначили заступником голови Полтавської ОДА

Новий губернатор Полтавщини Синєгубов по новому роздасть повноваження своїм заступникам

 

Клим Соколов 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися