Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 25 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Незрозумілі тарифи та субсидії по-кременчуцьки: містянин розповів про свій випадок

 

26 листопада 2021 16:00

Кременчужани, будинки яких не обладнані тепловими лічильниками, переплачують мінімум по 10 грн/м2.

Кременчуцька газета отримала звернення від кременчужанина Станіслава, який мешкає у багатоповерховому будинку, де немає вузла обліку тепла.

«Його туди ніхто не ставив, бо у влади, як завжди, немає грошей, мешканці від нього не відмовлялися, бо ніхто їм цього не пропонував. У Кременчуці приблизно 300 будинків, де проживає 16-18 тис родин, з них сотні і сотні чи то сім'ї пенсіонерів, чи самотні пенсіонери», - повідомив чоловік

Він нагадує, другий рік поспіль, починаючи з сезону 2020/2021 року, їм виставляютьзахмарні ціни на тепло, яких немає в аналогічних будинках тієї ж серії та побудованих у ті ж роки, як їхній, але в яких є вузли обліку.

«Скажіть чому? Чому не виконуються прямі вимоги ухвали Кабінету міністрів України №409 від 6.08.2014 зі змінами пункт 3 підпункт 1) абзаци 3-8 у частині багатоповерхових будинків без вузлів обліку тепла?  Чому не притягуються до кримінальної відповідальності посадові особи за невиконання вимог закону №2119 від 2017 р., який вимагає встановити вузли обліку до кінця 2018 р. чи аналогічного, прийнятого цього року?  Чому місцева влада на виконання постанови КМУ 830 від 19.09.2019 р. дає завищену норму споживання тепла?», - у містянина купа запитань.

Кременчужанин вказує на норму споживання тепла в їх конкретному випадку – 0, 1631 Гкал/м2 на опалювальний сезон.

«При цьому соціальна норма становить 0,0383 Гкал/м2 х 6 міс х 0, 422 = 0,107 Гкал/м2 або на 62% більше. Також на те, що соціальну норму нарахували 29, 034 грн/м по 51-52 грн/м2. При цьому посилаються на підзаконний акт, тобто пенсіонери додатково зі своїх пенсій платять до 22 грн/м2 або від 700 до 1300 грн на місяць. До речі, гроші на субсидії надходять з держбюджету», - зазначає він.

Станіслав акцентує увагу, що всі кременчужани, будинки яких не обладнані тепловими лічильниками, переплачують мінімум по 10 грн/м2.

«Відповідно постанови Кабміни, про яку згадано вище,  пенсіонери та малозабезпечені громадяни Кременчука, які мешкають у багатоповерхівках без вузлів обліку тепла, завдяки рішенням органів соцзабезпечення та містечкової влади змушені платити не до 15% своїх доходів (отримуючи субсидію), а до 50% залежно від розмірів доходів», - розповів Станіслав.

Вказав він і на те, що на його звернення із міськвиконкому Кременчука надійшла відповідь, що «не знайшли у діях відділу «соцзахисту» порушень і призначені норми відповідають законодавству. В інших містах України місцева влада не залазить до кишені особливо жебраків та інших мешканців, у будинках яких немає вузлів обліку тепла. Там скрізь встановлюють економічно- обґрунтовану ціну а тепло за 1м2, яка одночасно є соціальною нормою.  Наприклад, у Полтаві 1м2 коштує 35,78 грн, при цьому 1Гкал коштує 183, 6 грн, а у Харкові 39,38 грн/Гкал, у Вінниці 35, 24 грн/Гкал».

Нагадаємо, Чому кременчужани отримали величезні рахунки за газ?

 

Марина Соловей

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися