Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 29 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Нічого конкретного про закупівлю 5 дизель-поїздів вагобудівникам Кременчука під час візиту Міністра інфраструктури не повідомили

 

16 серпня 2021 10:15

ПАТ «КВБЗ» відвідали представники влади та Укрзалізниці.

Минулої неділі до Кременчука з робочим візитом прибула делегація, у складі якої були міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зі своїми радниками Олександрою Азархіною та Євгеном Петрощуком, тимчасовий виконувач обов’язків голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, в.о. члена правління компанії Олександр Перцовський, начальник служби приміських перевезень регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Олександр Красноштан, виконавчий директор регіональної філії Південна залізниця Микола Уманець, заступник міністра фінансів України Олександр Кава, а також голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, міський голова Кременчука Віталій Малецький зі своїм заступником Володимиром Пелипенком.

Програма заходу передбачала відвідування ПАТ «КВБЗ» як виконавця державного замовлення на виготовлення 100 пасажирських вагонів для Укрзалізниці та інспектування спорудження Крюківського мосту, що відбувається в рамках проєкту «Велике будівництво».

Делегацію зустріли керівники акціонерного товариства на чолі з головою наглядової ради Володимиром Приходьком, які одразу розпочали знайомити гостей з інженерним потенціалом, виробничими потужностями та продукцією підприємства. Спершу продемонстрували святая святих – проєктно-конструкторське управління – місце, де в кресленнях і розрахунках народжуються вагони, ходові частини до них та інша складна техніка, що виготовляють на КВБЗ. Головний конструктор Олег Шкабров продемонстрував, як крок за кроком конструктори створюють нові вагони за допомогою сучасних інженерних програм, і розповів про переваги розробок крюківських вагонобудівників.

PKU2

 

Після чого делегація оглянула наше заготівельне виробництво у складально-зварювальному корпусі, де за допомогою сучасних металорізальних та інших розумних верстатів із числовим програмним керуванням інженерні ідеї матеріалізуються в елементи майбутніх вагонів.

Особливий інтерес у гостей викликало виробництво транспорту соціального призначення. Зокрема складання візків пасажирських вагонів, вагонів метро, електро- та дизель-поїздів, що відбувається на дільниці І-376 півскатно-візкового цеху, та лінія виготовлення кузовів пасажирських вагонів і дизель-поїздів ДПКр-3 у корпусі пасажирського вагонобудування.

Учасники зустрічі також оглянули випробувальну базу підприємства і полігон, на якому вагонобудівники тестують свою техніку. А потім вони мали нагоду відчути себе в ролі пасажирів дизель-поїздів КВБЗ та інших вагонів соціального призначення КВБЗ.

v kabine

Завершилася екскурсія підприємством демонстрацією потужностей вантажного вагонобудування, що, на превеликий жаль, через брак замовлень сьогодні практично простоюють. Хоча розраховані на виготовлення 12 тисяч вагонів на рік.

На жаль, на запитання пресслужби ПАТ «КВБЗ» щодо виконання доручення президента України про закупівлю 5 дизель-поїздів, передбачених умовами контракту з УЗ, конкретної відповіді ми так і не отримали. Хоча на неї вже понад 1,5 року чекає багатотисячний колектив трудівників підприємства. Можливо, це закрите питання, обговорення якого, разом з низкою інших, не менш важливих для підприємства, відбулося на нараді наприкінці зустрічі. Про це дізнаємося згодом.

Kubrakov

 

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, відповідаючи на запитання журналістів про враження від відвідання Крюківського вагонобудівного заводу й ознайомлення з перебігом виконання контракту УЗ на 100 пасажирських вагонів зокрема зазначив: "Крюківський вагонобудівний завод до цього дуже давно не отримував державних замовлень на пасажирські вагони. Нарешті маємо контракт на 100 спальних вагонів за бюджетні гроші і перший авансовий платіж. Ми побачили, як відбувається складання першої їх партії. Тож сподіваємося, що умови контракту між КВБЗ і Укрзалізницею будуть дотримані. Ми готові рухатися, готові й надалі оновлювати рухомий склад активніше, і для цього маємо всі необхідні передумови: є підтримка з боку держави, є проєкт «Велике будівництво», який буде запроваджений і в залізничній галузі. Ми прагнемо пришвидшити темп його реалізації і сподіваємося, що Крюківський вагонобудівний завод зможе його підтримати. Але світ не стоїть на місці, тож ми бажаємо бачити нові сучасні моделі спальних вагонів, зокрема капсульних, денних потягів тощо".

Новопризначений в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін поділився власними враженнями від відвідання КВБЗ: "Ми сьогодні приїхали на Крюківський вагонобудівний подивитися, як виконується перше замовлення Укрзалізниці, що фінансується з держбюджету, тобто 100 спальних вагонів. Двадцять років тому, 2001 року, Крюківський вагонобудівний завод виготовив перший пасажирський вагон – до 10-ліття незалежності України. Зараз відзначаємо 30-ту річницю. До цієї дати КВБЗ готовий поставити перші два вагони із замовленої сотні і презентувати їх на святковій виставці у Києві 27 серпня. Це дуже символічно. Ми сподіваємося, що замовлення на постачання вагонів буде виконане вчасно.  Велике будівництво в УЗ вже розпочалося. Маємо багато проблем – інфраструктура,  рухомий склад зношені. А ще - дефіцит локомотивів у кількості 50 одиниць на добу. Цьогоріч зібрали високий врожай зерна – його треба чимось вивозити. Натомість на серпень у нас запланований ремонт одного тепловоза й двох електровозів. Що можна встигнути зробити до осені? Інша проблема – інфраструктура. З рішення цієї проблеми й починатимемо, адже старими рейками далеко не заїдеш. А ще маємо завдання від Президента України – прорахувати високошвидкісне залізничне сполучення, тобто чи дасть воно очікуваний соціальний ефект".

Нагадаємо, Реальні роботи на будівництві нового мосту у Кременчуці розпочнуться наприкінці вересня-початку жовтня, - Міністр інфраструктури Кубраков

 

За матеріалами сайту КВБЗ

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися