Кременчуцька газета
Субота, 15 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Носіння автомата на ремені. Як носять автомат Калашникова

28 серпня 2023 15:40

Незалежно від того, наскільки стрілець влучний, якщо він не вміє правильно носити автомат на ремені, він не зможе швидко його підготувати до ведення бою. А саме ці кілька секунд можуть стати вирішальними в бойових умовах.

 

У деяких підрозділах військовослужбовці зовсім не використовують ремінь для перенесення зброї. Як результат - втрата автомата, або противник може легко відібрати автомат. Наприклад, коли проводиться перевірка документів на КПП. Разом із цим, якщо неправильно носити автомат на ремені, тоді неможливо буде швидко підготуватися до бою, якщо на близькій відстані з'явився противник зі зброєю.

 

Розглянемо докладніше, як зручно носити автомат, а також спосіб кріплення ременя до автомата на прикладі АК-74.

 

Основні способи носіння автомата на ремені

 

Спосіб №1: на лівому плечі

 

Це найдавніший спосіб носіння зброї, який прийшов від мисливців. Важливо відрегулювати ремінь, щоб той не сповзав під час руху. Перевага способу в тому, що він дозволяє швидко готуватися до ведення вогню. Недолік такого способу носіння - це те, що в разі близького контакту з противником його досить просто буде зірвати з плеча.

 

Спосіб №2: на грудях через шию

 

У цьому разі ремінь перекидається через шию, а автомат висить стволом донизу. Досить зручний спосіб носіння, який дозволяє рукам залишатися без напруги. Стрілець може швидко підготуватися до ведення вогню. За необхідності, ви можете перекладати зброю з одного плеча на інше в міру втоми. 

 

Такий метод носіння дає можливість використовувати зброю в рукопашному бою. Якщо говорити про недоліки такого способу - втомлюється шия при тривалому носінні автомата на грудях.

 

Спосіб №3: на грудях через спину

 

На відміну від попереднього варіанту, ремінь перекидається через спину, автомат розташований на грудях стволом донизу. Завдяки цьому основне навантаження переходить із шиї на спину. Завдяки розташуванню автомата, можна досить швидко підготуватися до ведення бою. За необхідності, можна комбінувати зі способом №2, залежно від втоми шиї та спини. Недоліком є те, що за такого способу неможливо буде оперативно змінювати сторону. Досить складно використовувати зброю в рукопашній сутичці.

 

Спосіб №4: через плече і спину при кріпленні за антабку приклада

 

Під час перевірки документів на контрольно-пропускних пунктах необхідно звільнити руки, але без втрати можливості оперативно застосувати зброю. У цей час вогнепальна зброя має бути розташована максимально віддалено від особи, яку перевіряють, а також має бути виключена можливість блокування зброї. Необхідно відчепити ремінь від ствольної антабки, зачепивши до антабки приклада, цим самим створивши петлю.

 

Створену петлю потрібно буде підігнати за розміром і надіти через плече та спину. Під правим плечем перебуватиме автомат із відкинутим прикладом, тому можна легко підняти його однією рукою. Під час перевірки документів потрібно буде стати до того, кого перевіряють, лівим боком, а ліва нова має бути виставлена трохи вперед. Це сприятиме тому, що автомат буде максимально віддалений від того, кого перевіряють. 

 

Серед переваг цього методу, можна відзначити:

 

  • максимальне віддалення автомата від того, кого оглядають;

  • у такому положенні просто буде контролювати рух опонента;

  • при виникненні небезпеки можна буде просто розірвати дистанцію і використовувати зброю;

  • за необхідності, автомат легко переміщується з одного плеча на інше.

 

Особливо актуальним спосіб буде при використанні короткоствольної зброї, наприклад, 

АКС. Якщо використовувати класичний автомат, то під час нахилів і присідань автомат може зачіпати землю, тому буде забруднений канал ствола.

 

Якому способу носіння автомата на ремені віддати перевагу?

 

Ми розглянули основні способи, як носять автомат на ремені. Якщо виконуються службово-бойові завдання, тоді зброя обов'язково має бути закріплена на співробітнику. Це можливо реалізувати за допомогою карабіна, який може кріпитися до екіпіровки і ременя.

 

Максимальну зручність забезпечують способи №2 і №3, а якщо у вас короткоствольна зброя - №4. Перевага останнього полягає в тому, що повністю звільняються руки, в цей час автомат легко буде привести в бойове положення. 

 

Кожен з перерахованих способів, крім №1, дає можливість перенести вантаж, кинути гранату, перейти на додаткову зброю або евакуювати пораненого.

 

Як закріпити ремінь на автоматі АК-74?

 

  1. Підготуйте автомат і ремінь.

  2. Підготуйте ремінь, розпускаючи пряжки, які обов'язково мають бути спрямовані вгору.

  3. Вільний кінець ременя протягується через антабку на прикладі.

  4. Вільний кінець потрібно протягнути через шлевку ременя.

  5. Вільний кінець потрібно протягнути через пряжку ременя.

  6. Кріпиться до передньої антабки автомата за допомогою карабіна.

 

Ремінь для носіння пристебнутий і має регулюватися за довжиною бійця.

 

Є найрізноманітніші варіанти кріплення ременя АК-74, ви можете вибрати найбільш зручний індивідуально для вас. Разом з цим, антабка АК-74 може бути замінена, що дає змогу розширити можливості та зручність використання ременя під час носіння зброї.

 

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися