Вчора начальник Полтавської ОВА спільно з керівниками структурних підрозділів провів брифінг для журналістів. Чи дійсно було шикування військових на території навчального закладу перед влучанням ракет? Що кажуть у СБУ про ймовірних корегувальників ударів та яким чином родичі зможуть дізнатися інформацію про постраждалих та зниклих безвісти внаслідок цієї трагедії — розкажемо у сюжеті.
Начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін спільно з керівниками структурних підрозділів провів брифінг для журналістів, аби надати офіційні коментарі щодо ракетного удару по Інституту зв’язку. Станом на 16:00 53 людини загинуло та 297 постраждало.
Філіп Пронін, начальник Полтавської ОВА: Всім було надано медичну допомогу. Було задіяно 30 машин швидкої. Зверталися люди більше, ніж до 10 лікарень. Зараз вони знаходяться в семи. 65 у важкому стані, 146 у середньому стані і 87 у легкому. Є перелік людей, які рахуються зниклими безвісти. Є люди, особи яких ще не встановлено. І ця вся інформація знаходиться в лікарнях.
Чому така велика кількість жертв та постраждалих внаслідок прильоту, пояснив начальник об’єднаного навчального центру військ зв’язку Ігор Міцюк.
Ігор Міцюк, начальник об’єднаного навчального центру військ зв’язку: Після оголошення тривоги через 2 хвилини було два прильоти. Найбільша кількість загиблих і поранених серед тих, які виходили через 3 і 4 евакуаційні виходи. Вони знаходилися на шляху евакуації і в цей момент був прильот. Передня стіна лівої частини навчального корпусу повністю обвалилася. Після удару цегла порозліталася і людей привалило. 6 було евакуаційних виходів. 4 убезпечили особовий склад, а на шляху до двох інших і було влучання ракет.
Спростував Ігор Міцюк і інформацію про те, що на момент влучання ракет було шикування військових на території закладу.
Ігор Міцюк, начальник об’єднаного навчального центру військ зв’язку: Я вас запевняю: жодних заходів, пов’язаних з якимось шикуванням, якимось збором людей, інструктажів, святкових подій і присяг — жодних заходів не проводилося і проводитися не могло. Останні масові заходи були до ковіду. А з початку війни навіть пересування будь-яким строєм більше 10 осіб заборонено на території частини.
Наразі ДСНС-ники продовжують розбирати завали у пошуку людей, розповів начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Андрій Хижняк.
Андрій Хижняк, начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області: На даний момент вивезено майже більше 1000 тонн різного виду уламків. Роботи проводяться. Ми орієнтовно на 70% розібрали зруйновані конструкції, обстежували поверх за поверхом шестиповерхової будівлі. Ми зараз розбираємо ці конструкції, в тому числі за допомогою наших колег з інших областей. Орієнтовно зараз під завалами близько 5 осіб.
В свою чергу СБУ прокоментувало інформацію щодо можливих корегувальників двох ударів балістикою по Інституту зв’язку.
Костянтин Семенюк, т.в.о. начальника Управління Служби безпеки України в Полтавській області: Ми розглядаємо версії як і з корегуванням, так і можливий розвідувальний дрон. Хоча даних про те, що був такий дрон від сил ППО у нас такої немає. ЗМІ про це писали, але воно не відповідає дійсності.
За словами Костянтина Семенюка, понесуть відповідальність і ті, хто поширював фото і відео місця прильоту в перші години по соцмережах.
Костянтин Семенюк, т.в.о. начальника Управління Служби безпеки України в Полтавській області: Ми здійснюємо повний комплекс контррозвідувальних заходів із пошуку осіб, які здійснювали фото та відеофіксацію і поширювали це в різних соцмережах, в тому числі і російських. Окремі особи вже встановлені і з ними проводяться відповідні заходи. Відео видалені.
Для людей, які шукають своїх рідних і близьких серед постраждалих, створили гарячу лінію 0 505 052 959. Інформації про те, коли і яким чином відбудеться прощання з загиблими під час ракетного обстрілу поки немає, повідомила заступниця голови Полтавської міськради Тетяна Бардіна.