Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 26 Лютого 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Облрада прийняла звернення про зарахування 50 % збору за видачу спецдозволів за користування надрами

18 вересня 2019 12:30

Питання про зарахування коштів від продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

На вчорашній сесії Полтавської облради депутати підтримали звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо внесення змін до законодавчих актів України.

«Урядом нашої країни здійснюються планомірні поступові кроки щодо спрощення ведення бізнесу та стимулювання інвестицій у галузь надрокористування в Україні, забезпечення прозорості процедури продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Відповідно до Кодексу України про надра до компетенції обласних рад відноситься надання надр у користування для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення та погодження надання надр у користування з метою геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин. Під час розгляду відповідних документів, що надходять до обласної ради виникає ряд питань, які, на думку депутатів обласної ради, потребують додаткового розгляду та врегулювання», - писали у зверненні.

1. Відповідно до законодавства України до повноважень обласних рад віднесено погодження переліку ділянок надр корисних копалин загальнодержавного значення, дозволи на користування якими виставляються на аукціон. У зв’язку з цим, одним із питань, що хвилює депутатів обласної ради є питання зарахування коштів від продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Відповідно до пункту 28 частини 2 статті 29 Бюджетного кодексу України, зазначені находження є однією із складових частин доходів загального бюджету України, що не може бути стимулюючим фактором під час розгляду питань щодо погодження продажу на аукціоні спеціальних дозволів на користування надрами.

2. Положенням про порядок надання гірничих відводів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 59 (далі – Положення), визначено, що гірничі відводи для розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення надаються Державною службою України з питань праці, місцевого значення - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міською радами.

При цьому процедура розгляду відповідних документів включає в себе погодження заявки на одержання гірничого відводу для розробки корисних копалин загальнодержавного значення місцевим органом державного гірничого нагляду. Водночас відповідна умова для корисних копалин місцевого значення не передбачена. Враховуючи, що державний контроль за повнотою і правильністю оформлення документації щодо гірничих відводів проводиться згідно з Положенням про порядок здійснення державного гірничого нагляду, відповідне погодження для корисних копалин місцевого значення є вкрай необхідним.

Також виникає розбіжність у строках розгляду документів. Відповідно до Положення:

- рішення стосовно надання гірничого відводу приймається протягом 21 дня з дати отримання заявки органом, що надає гірничий відвід, рішення стосовно переоформлення гірничого відводу приймається протягом 15 днів з дати отримання зазначених документів;

- рішення стосовно переоформлення гірничого відводу приймається протягом 15 днів з дати отримання зазначених документів.

При цьому, відповідно до частини 5, статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності – не рідше ніж один раз на місяць.

Зважаючи на вищевикладене пропонуємо:

1) внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо зарахування 50 % збору за видачу спеціальних дозволів на користування надрами та коштів від продажу таких дозволів до обласних бюджетів за місцем розташування ділянок надр;

2) внести зміни до Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 59, передбачивши у процедурі розгляду заявки на отримання гірничих відводів для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення отримання погодження такої заявки місцевим органом державного гірничого нагляду;

3) врегулювати строки розгляду документів про надання гірничих відводів для органів місцевого самоврядування з урахуванням норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

 

Клим Соколов

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися