Судова справа.
Сьогодні, 12 березня, у Крюківському районному суді Кременчука продовжили розгляд справи за обвинуваченням місцевого жителя Віктора Шаблія у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди у стані наркотичного сп'яніння, внаслідок чого загинули двоє хлопців – 14-річний Давид Клепач та 22-річний Іван Яскевич.
Аварія сталася ввечері 24 червня 2023 року на вул. Республіканській у Кременчуці. Авто Шаблія наїхало на двох пішоходів, які загинули на місці зіткнення. В машині крім водія були троє пасажирів. Вони були сьогодні присутніми на засіданні як вільні слухачі.
Оскільки всі докази було досліджено та всіх свідків було допитано раніше, на цьому засіданні почалися судові дебати. По черзі слово надавали всім сторонам по справі. Зокрема обвинувачений сказав, що під час руху авто до останнього не помічав пішоходів, які йшли по пішохідному переходу. Він зазначив, що інші пасажири авто також не помітили потерпілих. Їх вдалося побачити вже в момент зіткнення.
Один з представників потерпілих на це зауважив, що сповільнена реакція, через яку пішоходів до останнього не вдалося побачити, свідчить про керування авто під дією наркотичних засобів.
Шаблій визнав вину в тому, що наїхав на пішоходів, які загинули. Але заперечував, що був під дією наркотиків.
В матеріалах справи є свідчення лікаря-нарколога, який зазначав, що чув від Шаблія, як він казав, що вживав канабіс за тиждень до аварії. У суді обвинувачений сказав, що такого не говорив, і що ніколи не пив і не курив, бо займається спортом. Але результат дослідження аналізів показав, що в організмі водія були наркотичні речовини.
Захисник Шаблія просив не визнавати, що водій був «під наркотиками», бо нібито було порушено порядок збору аналізів. Тож такі докази, на його думку, мали б визнати неналежними. Він же просив визнати, що злочин його підзахисний вчинив з необережності.
Втім прокурор зазначила, що є цілих три результати, які підтверджують, що в організмі Шаблія були наркотики.
Також Шаблій повідомив, що вважає, що швидкість його авто була меншою, ніж вказали судові експерти після дослідження. Експертиза встановила, що автівка їхала зі швидкістю 127 км/год. Втім Шаблій сказав, що вважає, що швидкість була від 60 і до 100 км/год. Чому такий великий діапазон, він не уточнив. На спідометрі в останній момент Шаблій побачив понад 60 км/год.
Також підсудний сказав, що їхав по своїй смузі руху, а не по зустрічній. Втім експертиза встановила, що найбільша концентрація скла з вікна авто після ДТП була саме на «зустрічці». На це Шаблій відповів, що після аварії почалася метушня, тож скло могли рознести люди, які прийшли на місце події.
Після збиття Шаблій побачив лише одного загиблого хлопця. Про другого йому сказали згодом.
Також Шаблій на початку розгляду справи казав, що готовий відшкодувати збитки, але досі цього не зробив, бо в нього немає побачень з родичами. Хлопець сказав, що слідчий відмовляв у призначенні побачень, але ні сам підсудний, ні його адвокат з цього приводу до суду не звертались.
На питання свого адвоката, чи розкаюється Шаблій, він відповів стверджувально. Втім представник однієї з потерпілих зазначив, що до цього обвинувачений жодного разу не казав, що шкодує про вчинене, і не сказав би цього, якби його про це не спитав власний адвокат.
В суді під час дебатів зазначили, що свідчення пасажирів авто Шаблія, які проходять по справі свідками, між собою не узгоджені, що говорить про дружні стосунки з підсудним та можливе перебування їх під дією алкоголю в момент здійснення ДТП.
Прокурор просила призначити обвинуваченому 10 років ув'язнення та додаткове покарання – 8 років позбавлення керування транспортними засобами. Адвокати потерпілих просили призначити 12 років за ґратами та 10 років заборони керувати транспортом.
Потерпілі просили знищити речові докази – одяг та взуття загиблих.
Також просили задовольнити цивільні позови, серед яких – відшкодування близько мільйона та близько п’яти мільйонів гривень сторонам потерпілих. Адвокат Шаблія наполягав на тому, щоб зменшити суми до приблизно 300 тисяч гривень кожній зі сторін.
Також він прохав суд змінити кваліфікацію злочину на ч. 3 ст. 286 ККУ (порушення ПДР, що призвело до загибелі кількох людей), санкція якої передбачає від 5 до 10 років ув'язнення. Також під час ухвалення вироку він просив зарахувати у термін відбування покарання час, проведений під вартою з моменту затримання.
Суддя по справі Наталя Мурашова повідомила, що виникли питання щодо можливого непроходження лікарем-наркологом, який брав аналізи у обвинуваченого, відповідної кваліфікації. Тому вона попередила, що засідання буде перенесене, щоб оголосити вирок в інший день, і зауважила, що Шаблій може бути присутнім на засіданні у режимі відеоконференції.
Вона дала останнє слово обвинуваченому, який повторив ту саму тезу, що й під час одного з минулих засідань: що матері, в яких загинули діти, його не зрозуміють, і що він – не спеціально. Також він сказав, що розкаюється у скоєному.
Нагадаємо, страшна смертельна аварія на Раківці: під колесами загинули двоє пішоходів (Доповнюється).
Водій перебував під наркотиками: деталі жахливої аварії у Кременчуці, в якій загинуло двоє пішоходів.
Життя хлопчика, загиблого в ДТП на Раківці, родина підозрюваного оцінила у 200 тисяч гривень.
Обвинувальний акт на водія, який "під наркотиками" збив двох людей на Раківці, направлено до суду.
У Крюківському райсуді розглянуть справу про ДТП на Раківці, в якій загинули дитина та хлопець.
Матір загиблого в ДТП на Раківці хлопчика хоче підозрюваному найсуворішого покарання.
Обвинуваченому у ДТП на Раківці продовжили запобіжний захід.
«Я бачила лише як вони розлітаються»: суд заслухав свідків ДТП на Раківці, в якій загинули двоє.
Пасажир авто, яке на Раківці збило двох людей, плутався у свідченнях під час суду.
«Машину жалко»: що почув свідок ДТП на Раківці, в якій загинули двоє хлопців.
Артем Кузьменко