Кременчуцька газета
Неділя, 1 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Озброївшись знаннями і досвідом: як у Кременчуці вчать цивільних військовій справі та діють добровольчі формування

28 травня 2023 09:00

Кілька місяців тому стало відомо про розформування ДФТГ. Але зникли не усі.

На жаль, ми живемо в період, коли проти нашої країни російська федерація розпочала військову агресію. У період війни кожен українець намагається внести власний вклад у нашу Перемогу. Зокрема, дехто збирає кошти для Збройних сил України, а хтось вчиться у тилу захищати свою родину і Батьківщину. У Кременчуці наразі діють кілька об’єднань, де цивільні мешканці можуть навчитися військової справи, а також Кременчуцький добровольчий курінь (базове ДФТГ №3), учасники якого безпосередньо виконують бойові завдання. Представник Кременчуцького територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП, у народі військкомат), військовий з позивним «Художник» розповідає, що для занять з тактичної, медичної, саперної, диверсійної підготовки із військкомату (за потребою) направляють інструкторів, надають учбову зброю та макети вибухових пристроїв. «Такі заняття дуже потрібні у наш час. Чим більше охопимо людей, тим краще. Щоб цивільні знали, що і як робити, та як важко їм (нашим хлопцям) там, на фронті», - говорить «Художник». Тож про організації, які є у нашому місті, читайте у матеріалі.

Кременчуцький добровольчий курінь (базове ДФТГ №3)

З початком повномасштабної агресії російських окупантів проти України у Кременчуці відродився добровольчий рух. Упродовж перших місяців 2022 року утворилося 5 добровольчих формувань територіальної громади (ДФТГ), які підпорядковувалися військовим частинам Територіальної оборони ЗСУ. Забезпечення діяльності даних формувань покладено на органи місцевого самоврядування. Восени 2022 року, у результаті реформування, в місті та районі залишилось одне ДФТГ №3, яке очолює підполковник у відставці Андрій Чуйко.

Решту добровольчих підрозділів розформували, а особовому складу запропонували приєднатися до ДФТГ №3. Наразі у складі формування нараховується кілька сотень людей, є чимала кількість громадян з бойовим досвідом: це воїни–афганці, ветерани АТО, ветерани військової служби та ветерани Міністерства внутрішніх справ. Є також суто цивільні, які поступово отримують військовий досвід під час проведення занять з бойової підготовки. Зі складу формування понад 50 чоловік зараз проходять службу в лавах ЗСУ, Національної гвардії України, де їм знадобився досвід, отриманий у ході навчань в ДФТГ під керівництвом досвідчених інструкторів.

«Головна наша місія, головне наше завдання – це участь в заходах щодо оборони міста. Тобто наш підрозділ добровольчий, його внесене до складу сил та засобів, які можуть брати участь у обороні міста у разі потреби, якщо, не дай Боже, таке станеться... Ми займаємося бойовою підготовкою, тобто навчаємо своїх людей тактики, тактичної медицини, саперної справи, топографії та іншого. А головне - ми виконуємо завдання: у листопаді, грудні і січні ми патрулювали місто разом з поліцією, а з лютого виконуємо бойові завдання на блокпостах», - розповідає Чуйко.

Двічі на тиждень для учасників добровольчого куреня проводяться навчання.

Аби потрапити до ДФТГ №3, необхідно прийти на співбесіду.

«Якщо всіх все влаштовує, заключаємо контракт. Він підписується між мною та добровольцем, а потім документи передаються на перевірку спецслужбам, обов’язково проводиться медична комісія і після цього людина зараховується до складу якогось підрозділу за територіальним принципом. Далі вступає в наше розпорядження і починає брати участь у всіх наших заходах», - розповідає Чуйко.

Спілка ветеранів війни в Афганістані

«Кожен займається своєю справою і ми, як люди військові, з бойовим досвідом, з лютого 2022 року приймали активну участь у створенні добровольчого руху в Кременчуці. На той час була рота охорони, командував нею пан Вадим Проценко і ми кілька навчань провели в зоні Кременчука і Кременчуцького району. А після 24 лютого вже безпосередньо прийняли участь у створенні добровольчого формування №3», - розповідає член управління спілки ветеранів війни в Афганістані Іван Пісня.

За його словами, основною задачею громадського формування є захист та підтримка саме афганських ветеранів, сімей загиблих в Афганістані, збереження пам’яті про ту війну, розповіді про юність військову.

«А добровольче формування – це мілітарна структура, у складі якої ми виконуємо різні бойові задачі», - пояснює Пісня.

ГФ «Соколи Полтавщини»

Ця громадська організація зібралася у перші дні повномасштабної війни в 2022 році.

«Записалися добровольцями по своїй волі. Будували і удосконалювали блокпости,  чергували разом з поліцією та нацгвардією. Так, свого часу у нас сформувалося наше ДФТГ - добровільне формування територіальної громади №13. Денис Терещенко був назначений командиром. Існували ми декілька місяців, а потім на державному рівні всі ДФТГ у нас в Кременчуці були розформовані», - розповідає начальник штаба громадського формування українського козацтва «Соколи Полтавщини» із позивним «Ангел».

Для учасників «Соколів» на спеціально облаштованому полігоні проходять заняття з медичної, вогневої, тактичної, інженерної підготовки та фізичні заняття. Наразі в організацію також направляють людей, які стоять на обліку по безробіттю у центрі зайнятості.

Формування займається патрулюванням міста разом з поліцією, а також навчанням працівників комунальних служб. За словами «Ангела», бажаючі потрапити до формування повинні бути у задовільному фізичному стані, без судимостей і з розумінням, з якою ідеєю прийшли.

«Після співбесіди даємо випробувальний термін 2 тижні і долучаємо до занять, тренувань», - говорить «Ангел».

НТЦ 12

Після Нового року на базі ініціативної групи ДФТГ №12 утворився навчально-тренувальний центр, який зараз, як і раніше, займається підготовкою цивільного населення. Про це розповідає колишній виконуючий обов’язки командира ДФТГ №12, а нині голова громадської організації «НТЦ №12» Ярослав Панаско.

«Наша мета - підвищити трохи рівень підготовки цивільного населення. До 2022 року люди жили в якійсь своїй реальності, ніхто не зважав на війну. І рівень підготовки людей дуже-дуже низький. Наша перша мета – підготувати хоча б на базовому рівні», - пояснює Панаско.

Він розповідає, що базова підготовка складається з п’яти тижнів, на яких розповідають про безпечне поводження зі зброєю, види спорядження, індивідуальну тактику.

 

«Уже десь на третьому тижні ми переходимо до трохи складніших речей, таких, як види піхотних формацій та тактика їхнього застосування. На четвертому тижні ми вже переходимо до управління... І п’ятий тиждень присвячений певному заліку цієї програми, тобто ми дивимося, засвоїли люди ці знання чи ні. І паралельно з усім цим у нас ще викладається тактична медицина, адже в даний момент вона дуже-дуже актуальна», - розповідає Панаско.

Він зазначає, що базовий курс для повнолітніх є платним. А на безоплатній основі продовжує навчання основний сформований взвод.

ГО «Аура Добра»

Громадська організація створена у грудні 2015 року. За цей період її учасники опікувалися онкохворими дітками, влаштовували привітання на Новорічні та Різдвяні свята, організовували благодійні концерти.

«Також наша організація збирала гуманітарну допомогу для воїнів АТО. Не оминули своєю увагою і екологічні питання. Тож прибирання прибережної зони Дніпра – то майже звична справа.

Із початку повномасштабного вторгнення рф на територію України наші активісти перейнялися проблемами переселенців. Ми зустрічали на вокзалі потяги з людьми, які рятувалися у нашому місті від війни. Допомагали із пошуком житла для вимушених переселенців та приводили занедбані будинки до ладу. А також продовжуємо займатися гуманітарною допомогою», - розповідає керівниця «Аури Добра» Світлана Мірошніченко.

Зараз організація окрім іншого займається військовою підготовкою цивільного населення, залучаючи інструкторів з бойовим досвідом.

А вчить орієнтуванню на місцевості  та основам виживання у природі. Громадська організація нині співпрацює із позашкіллям, тож заняття з тактики проводяться і для дітей. Долучитися до курсу можна, записавшись через соцмережі організації.

Щодо патріотичного виховання дітей ми поспілкувалися із представниками Національної скаутської організації України ПЛАСТ та Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у Кременчуці. Чим займаються вихованці цих організацій, читайте далі.

ПЛАСТ

Національна українська скаутська організація має на меті сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді. Пласт виховує молодь як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства. «Для досягнення виховних цілей Пласт застосовує власну унікальну методу виховання.

На відміну від більшості скаутських організацій світу, де членство завершується із досягненням 25-ліття, для членства у Пласті немає обмежень. Умовний віковий поділ передбачає 5 вікових категорії: пташата (до 6 років, можуть бути членами Пласту лише разом зі своїми батьками), новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) та пластуни-сеніори (від 35 років)», - розповідає виховниця Кременчуцького осередку НСОУ ПЛАСТ Вікторія Латишева.

За її словами, нашому місті (станиці) організація відновила свою діяльність з 2015 року.

Діти залучені до таких подій, як пластовий табір «Еволюція», пластовий військово-патріотичний табір «Рубіж», Вечорниці на Андрія, а також щорічно Віфлеємський Вогонь Миру поширюють у нашому місті.

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

Протягом року юні кременчужани не сидять без діла. Про активності у нашому місті Кременчуцькій газеті розповів консультант Кременчуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників, тренер Всеукраїнської гри Володимир Теміров.

За його словами, «Сокіл» («Джура») – це не просто гра, це система виховання, це постійна навчально-виховна робота впродовж року, спільна робота учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Основою організації гри в освітніх закладах є: учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче, добровільне об’єднання дітей та молоді для виконання завдань гри у рій (клас, гурток тощо), сотню (паралель класів), курінь (заклад освіти).

«Коли закінчився сезон можливостей виходів на природу, тобто погіршилася погода, у вихідні дні ми ходили до волонтера Романа Бутрімова на заняття з домедичної допомоги. Підключилися в 19й школі до людей, що плетуть маскувальні сітки і ходили по вихідних до них допомагати.

Зараз, оскільки почався сезон виходів на природу, разом з ГО «Аура Добра» ми займаємося тактичною підготовкою – це також одна із складових військово-патріотичного виховання, одна із складових цієї системи виховання, яка називається «Джура».

Тобто, в будь-якому випадку, національне патріотичне виховання включає в себе і військово-тактичне в тому числі. До занять з тактики долучаються діти з різних роїв та куренів», - розповідає В.Теміров.

 

Нагадаємо, «Наші потреби великі, але влада дає мізер»: про гострі проблеми кременчуцьких добровольців.

Встановити міну, розмінувати, евакуювати пораного: як у «Соколів Полтавщини» проходять заняття із мінної безпеки.

«Вижити» у екстримальних умовах і пройти патруль непоміченими, не «підірвавшись»: у Кременчуцькому лісі активісти відпрацьовували навички.

Сильні та незламні: у кременчуцькому лісі добровольці долали смугу перешкод із гранатами та евакуацією пораненного.

Волонтерство та тактична підготовка: як у Кременчуці займаються діти у рамках гри «Джура»

Першою заходить «дама»: як в ДФТГ №3 пройшло заняття із тактичної підготовки

 

 

Матеріал підготувала Тетяна Красельникова

Фото надані співрозмовниками

Матеріал написаний за підтримки ГО “Інститут масової інформації, що реалізує проєкт “Підтримка активних громадян під тиском в Україні” за фінансової підтримки Європейського Союзу


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися