Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 27 Лютого 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Пенсії військовим 2021: якими будуть виплати цього року

14 січня 2021 16:30

З початком нового року в Україні зросла мінімальна пенсія за віком.

У грудні 2020 року Верховна Рада попередньо схвалила підвищення пенсій військовим, завдяки чому виплати військовослужбовцям повинні перерахувати.

Пенсії військовим: як можуть зрости у 2021 році

3 грудня минулого року проект закону № 2141, який передбачає підвищення пенсій військовим, пройшов перше читання у парламенті.

Згідно із документом, максимальна пенсія військовослужбовців у відставці має бути підвищена з 70 до 90% від грошового забезпечення на відповідних посадах.

У разі ухвалення законопроекту в другому читанні раніше визначені військові пенсії мають бути перераховані. За оцінкою авторів проекту закону, на це потрібно додатково 14,8 мільярда гривень. Згідно з розрахунками Міністерства соціальної політики, додаткові витрати складуть близько 2 мільярдів гривень на місяць.

Види пенсійного забезпечення військовослужбовців

На сьогодні передбачені такі види пенсійного забезпечення військовослужбовців:

  • за вислугу років (призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, за наявності вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової  міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України);

  • пенсія за інвалідністю (призначається військовослужбовцям у разі встановлення інвалідності в період проходження військової служби або в інших, встановлених законодавством, випадках);
  • пенсія у разі втрати годувальника (призначається непрацездатним членам сімей військовослужбовців у разі смерті особи, що мала право на пенсію).

Мінімальна пенсія в Україні 2021

У зв’язку з підвищенням в Україні мінімальної зарплати з нового року зросла й пенсія за віком.

Йдеться про найменшу пенсійну виплату для людей, яким виповнилося 65 років та котрі мають повний стаж (для чоловіків це 35 років страхового стажу, а для жінок – 30 років). З 1 січня 2021 року мінімальна пенсія цієї категорії громадян зросла до 2400 гривень, що становить 40% від мінімальної заробітної плати.

Мінімальна пенсія, яка прив’язана до розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, нині становить 1769 гривень.

За матеріалами УНІАН 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися