Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 18 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Пересувна Укрпошта: як тепер мешканці Кременчуцького району отримуватимуть пенсію і посилки?

 

24 червня 2022 09:00

Для кожного населеного пункту розрахований оптимальний графік роботи пошти в залежності від потреб населення, а також від обсягів послуг, які населення замовляє в Укрпошті.

Пересувне відділення поштового зв’язку (ПВПЗ) — це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає у невеликі села та хутори з населенням до 1 тис 200 жителів. Пересувні відділенні потрібні для того, аби жителі навіть найвіддаленіших і найменших населених пунктів України отримали всі потрібні їм поштові, логістичні й фінансові послуги.

Йдеться про пересувні відділення поштового зв’язку, які запрацюють в Кременчуцькому районі (на території колишніх Кременчуцького, Козельщинського, Глобинського районів) з 15 липня у тестовому режимі, а з 1 серпня 2022 року у постійному. Про це говорилося під час зустрічі керівника Полтавської філії "Укрпошти" Юрія Набасова з керівником ОТГ Піщаного Олександром Краплиною, старостами та начальником Кременчуцької районної військової адміністрації Олегом Лєдніком.

Як каже Ю.Набасов, до запровадження пересувного відділення у маленьких селах працювали стаціонарні поштові відділення, а хутори, де всього кілька десятків жителів, обслуговували постійні листоноші.

Вони долали великі маршрути з товарами, поштою та грошима - пішки, або на велосипеді.

Завдяки пересувним відділенням, листоношам не доведеться ходити до маленьких хуторів, адже тепер туди приїжджатиме сучасне авто з бригадою з трьох людей: листоноші, водія-супроводжувача та начальника пересувного відділення. Вони зможуть доставити все необхідне до домівок людей, допомогти оплатити комунальні послуги, оформити передплату, поповнити мобільний зв’язок тощо.

У більших населених пунктів також працюватимуть точки присутності – це власне або надане Укрпошті у користування/оренду приміщення у селі, у якому начальник пересувного відділення зможе надавати клієнтам всі поштові та фінансові послугу за визначеним у населеному пункті графіком, а авто пересувного пункту зможуть доставити товари, ліки та інше, а також відвідати тих, хто не має можливості дійти до пошти.

"Із запровадженням пересувного відділення Укрпошта залишається у кожному населеному пункті, при цьому змінюючи свій формат на більш сучасний. Замість того, щоб обслуговувати клієнтів у напівзруйнованих старих будівлях, Укрпошта відкриє точки присутності та обслуговуватиме клієнтів з новеньких сучасних авто прямо біля дому. У населених пунктах з більшою завантаженістю пошти також працюють листоноші села", - заявив Ю.Набасов і отримав купу запитань від старости села Ялинці.

"Чому у Ялинцях 851 офіційна чисельність населення та майже 200 переселенців і листоношу ви нам не залишаєте, а у Пришибі населення менше і там буде листоноша?" - запитала староста.

"Багато залежить не лише від чисельності населення, а й кількості надання поштових послуг у населеному пункті", - відповів Ю.Набасов і пояснив, що листоноші залишаються у Бреусівці та Лутовинівці (колишній Козельшинський район), Манжелії (колишній Глобинський район), Пришибі (Кременчуцький район).

"Я прошу вашої підтримки аби нам надали приміщення для точки присутності, розповсюдили графік нашої роботи",- заявив Ю.Набасов.

"А якщо приміщення сільради, ви платитиме за нього кошти орендні? А якщо немає такого приміщення, то люди взимку стоятимуть на морозі вас чекатимуть, поки їм пенсії привезете? А якщо людей буде багато, а час вашого перебування вже скінчилася, а люди не отримали послугу, що тоді? Навіщо ви вже попередили листонош про скорочення? Можливо новація у нас не приживеться... Ви всі поштові зали вже в районі закрити хочете? Скільки годин пересувні відділення працюватимуть у кожному селі? Листоноші пересувних відділень будуть розносити пенсію людям лежачим або з обмеженими фізичними можливостями – чи пенсіонери самі мають приходити до пересувних відділень? Як буде організована передплата і доставка періодики в умовах скорочення доставки пенсій і переходу на модель пересувних відділень?..." - ці та інші питання лунали з вуст старост на адресу керівника обласного управління Укрпошти.

Юрій Набасов намагався відповісти на кожне запитання окремо. Так, він розвіяв міф, що через нові форми роботи пошти пенсію не будуть доставляти вчасно, бо сільські відділення і зараз не працюють 6 днів на тиждень. Як правило, вони працюють 2-3 дні на тиждень. Для частини населених пунктів з переходом від стаціонарних відділень на пересувні графік може взагалі не змінитися. Навіть якщо графіки зміняться, вони будуть складені таким чином, щоб листоноша встигала обслуговувати всіх мешканців, в тому числі і вчасно доставляти пенсії. Якщо говорити окремо про доставку соціальних виплат і пенсій, то Укрпошта – перша хто зацікавлений доставляти їх вчасно. Справа в тому, що поштовий оператор відчитується за доставку кожної пенсії. І якщо з якоїсь причини гроші було не доставлено, пошта має їх повернути назад на рахунок пенсійного фонду.

Впровадження пересувних на графік доставки пенсій не вплине. Але це суттєво вплине на підвищення рівня безпеки і персоналу, і коштів, а також забезпечить комплексне обслуговування пенсіонерів: при одержанні пенсій можна буде одразу сплатити рахунки за споживі послуги, придбати товар, оформити передплату, тощо.

Ю.Набасов каже, що до лежачих хворих листоноші дійдуть особисто, передплата і доставка періодики не припиняється, у подальшому оплатити комунальні послуги можна буде не лише готівкою, а ще й карткою, бо кожна бригада матиме автономний термінал для прийому платежів. Сама ж послуга оплати комунальних нікуди не зникає – всі, хто сплачував комунальні через Укрпошту, можуть і далі це робити. Листоноша так само зможе допомогти з оплатою – вона і принесе платіжки, і оформить оплату.

До речі, для кожного населеного пункту розрахований оптимальний графік роботи пошти в залежності від потреб населення, а також від обсягів послуг, які населення замовляє в Укрпошті.

Графіки роботи можна знайти на будівлі точки присутності Укрпошти, сільської ради та на дошках оголошень села. Також можна запитати про графік у листоноші села. або звернутись до контакт-центру Укрпошти за номером телефону: 0 800 300 545.

"Кременчуцька газета" оприлюднює даний графік.

Нагадаємо, У Кременчуці на центральне відділення Укрпошти привезли марки "Російський військовий корабель... всьо"

Сьогодні головам ОТГ Кременчуцького району презентуватимуть пересувні поштові відділення, які працюватимуть у селах

На Полтавщині запрацювали ще 43 пересувних відділень “Укрпошти”

 

 

Олег Булашев

 

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися