Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 27 Лютого 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Перші пішли – призовники отримали обіцянку секретаря Кременчуцької міської ради «розрулювати» проблеми в армії

7 жовтня 2019 11:00

Усього під час осіннього призову з Кременчука відправлять в ЗСУ 100 юнаків.

Сьогодні у Кременчуці зранку відправили перших призовників у лави Збройних Сил України (ЗСУ).

З ранного ранку хлопці прийшли до кременчуцького військомату. Традиції цього дня не порушували – лунали напутні слова батьків, у дівчат виднілися сльози, чувся веселий гамір друзяк, які їх проводжали.

Серед тих, хто прийшов із юнаками, помітили і в. о. директора комунального підприємства «Міський сад» Віталія Дедюріна. Він проводжав сина служити в лави ЗСУ.

До призовників прийшов і секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко.

Він побажав кременчужанам легкої служби, а також пообіцяв, що якщо виникнуть проблеми чи непорозуміння під час служби - допомогти їх вирішити.

Ю.Гриценко зазначив, що особисто буде звертатися до командира, вищих органів і навіть Міністра оборони України.

Нагадали майбутнім воякам цього дня, що за ними залишається місце роботи із середньомісячним заробітком. Також в армії надається грошове забезпечення.

До речі, близько 100 призовників відправлять в Збройні Сили України під час осіннього призову. У зону проведення ООС юнаки не потрапляють. Також зараз кожен може обирати частину. Враховується територіальність, тобто, (за бажанням) служити хлопці будуть недалеко від дому.

Перед службою всіх призовників направляють на збірний пункт в Полтаву.

Довідка

На військову службу до лав ЗСУ призиваються “придатні за станом здоров'я до військової служби громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і у них не має права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу”.

Термін служби в армії, згідно з законом «Про військовий обов’язок і військову службу» для юнаків, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців, для тих, хто має ступінь спеціаліста або магістра - 12 місяців.
Попри підвищення призовного віку до 20 років, юнаки 18-19 років мають можливість за бажанням пройти службу в армії на контрактній основі.

Призовна кампанія у разі необхідності протягом року може бути продовжена на підставі указу Президента. Крім того, чинне законодавство дозволяє главі держави оголосити позачергові і додаткові призови строковиків.

У разі, якщо громадянин отримав повістку з військкомату, він зобов’язаний прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову, отже після оголошення про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації, серед яких: смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі), стихійне лихо, хвороба призовника.

 

Світлана Павленко

Фоторепортаж: Олександр Попенко

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися