Архівні документи та світлини – це беззаперечне свідчення цинічного нищення радянською владою українського історичного пласту.
65 років тому був введений в експлуатацію перший агрегат Кременчуцької ГЕС. Будівництво ГЕС подавалося радянською владою як нове досягнення гідробудування.
Однак, будівництво КремГЕСу було не лише черговою гігантоманією радянського промислового будівництва, а й трагедією як для тисяч місцевих жителів, так і для ландшафту Середнього Подніпров'я.
Саме про негативні наслідки реконструкції Дніпра онлайн-медіа «Зміст» проводило зйомки фільму з використанням документів Державного архіву Полтавської області. Адже саме в архівних фондах зберігається чимало документів про будівництво гідроелектростанції та переселення жителів із зони затоплення водою Кременчуцького водосховища.
Архівні документи та світлини – це беззаперечне свідчення цинічного нищення радянською владою українського історичного пласту. Під водами Кременчуцького моря опинилися 73 населених пункти Полтавської області (історія деяких з них сягала ще часів Київської Русі та козацької держави) разом із кладовищами, де були козацькі поховання; тисячі людей стали переселенцями, а по суті – вигнанцями із рідних будинків; затоплено біля 80 тисяч гектарів українського чорнозему та сінокосів; Кременчуцьке водосховище будувалося без будь-яких екологічних розрахунків та висновків, наслідком чого є його загнивання, руйнування гори Пивихи, зникнення унікального комплексу порогів – скель на Дніпрі.
За матеріалами Полтавської ОВА