Судова справа.
27 листопада Кременчуцький районний суд розглянув у відкритому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням уродженця с. Дмитрове Устинівського району Кіровоградської області, громадянина України, із середньо-спеціальною освітою, не працюючого, одруженого, раніше не судимого у вчинені кримінального правопорушення за ч.5 ст.27 ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України (Співучасник злочину, підроблення документів).
Як сказано у судовому реєстрі, на початку лютого 2024 року, більш точної дати та часу органом досудового розслідування та судом не встановлено, у обвинуваченого, який був військовослужбовцем, перебував в населеному пункті в межах підсудності Кременчуцького районного суду Полтавської області, виник протиправний умисел, направлений на пособництво у підробленні шляхом внесення свідомо неправдивих відомостей посвідчення водія, з метою подальшого використання такого посвідчення для керування транспортними засобами. Реалізуючи свій протиправний умисел у вищевказаний період часу, через мережу Інтернет він надав невстановленій досудовим розслідуванням особі власні анкетні дані, а саме: фото паспорта на власне ім`я, фото підпису, та власне фото - для виготовлення завідомо підробленого посвідчення водія, після чого ця особа із нанесенням реквізитів у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці за допомогою комп`ютерної техніки та інших засобів виготовила підроблений офіційний документ - посвідчення водія на пластиковій основі, категорії «А,В,С», до якого були внесені завідомо неправдиві відомості з метою його подальшого використання останнім для керування транспортними засобами. Вказане вище підроблене посвідчення водія він отримав поштовим відправленням від невстановленої особи на початку лютого 2024 року у відділенні № 1 Нової пошти, сплативши невстановленій особі 10000 грн.
Додатково, 11 березня 2024 року о 12 годині обвинувачений, керуючи автомобілем, під час зупинки працівниками ББП в м. Кременчук УПП в Полтавській області, на автодорозі в населеному пункті в межах підсудності Кременчуцького районного суду Полтавської області, діючи з прямим умислом, направленим на порушення встановленого законом порядку видачі, завірення, обігу та використання офіційних документів, порядку документального підтвердження фактів, що мають юридичне значення, будучи обізнаним з порядком отримання посвідчення водія, що є офіційним документом, що надає право на керування транспортними засобами відповідних категорій і видається в установленому законом порядку територіальними сервісними центрами МВС України, пов`язаних з використанням автотранспортних засобів, будучи особою, якій посвідчення водія не видавалося, пред`явив працівникам поліції завідомо підроблене посвідчення водія, тим самим його використав.
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений свою вину у скоєнні кримінальних правопорушень при вищевикладених обставинах визнав повністю. Суду пояснив, що його позбавили права керування транспортними засобами через керування в стані алкогольного сп`яніння. Під час проходження військової служби йому потрібно було посвідчення водія та він на початку лютого 2024 року, розуміючи протиправність своїх дій, замовив дане посвідчення у невідомої йому особи через мережу Інтернет. Він надіслав даній особі свої фотографії та документи для виготовлення посвідчення та сплатив за його виготовлення 10000 гривень, після чого посвідчення водія надійшло «Новою поштою», де він його і забрав. Він використовував дане посвідчення водія під час керування транспортними засобами та 11 березня 2024 його зупинили співробітники поліції, які під час перевірки документів виявили, що посвідчення водія підроблене. У вчиненому розкаюється, просить суворо не карати. Вказав, що за станом здоров`я він визнаний непридатним до військової служби та звільнений з військової служби, на даний час він не працевлаштований.
Згідно з цим, суд ухвалив визнати обвинуваченого винним у вчиненні кримінальних правопорушень і призначити йому покарання у виді пробаційного нагляду на строк 1 (один) рік 6 (шість) місяців та накласти на нього певні обов'язки: 1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; 2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання; 3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Також стягнути з обвинуваченого процесуальні витрати на залучення експерта в сумі 2 тис 650 гон на користь держави.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Марина Соловей