
Деталі угод.
Медичні заклади Полтавщини активно укладають договори на замовлення кейтерингових послуг для пацієнтів на 2025 рік. Такі угоди передбачають постачання спеціально розроблених раціонів, зокрема посиленого харчування.
Видання "МедіаДоказ" проаналізувало, у кого саме лікарні Кременчука замовили такі послуги та в яку суму вони обійдуться.
На початку року лікарня інтенсивного лікування “Кременчуцька” замовила 158 195 комплектів харчування для пацієнтів на суму понад 26,8 млн грн.
Харчування будуть постачати за чотирма адресами, зокрема в основний корпус лікарні (78 500 порцій), дитячу лікарню (48 175 порцій), амбулаторію (22 500 порцій) та інфекційне відділення (9 000 порцій). Вартість однієї порції варіюється від 140 до 175 грн, залежно від категорії пацієнтів.
У медзакладах передбачене нормотрофічне харчування для дорослих із відповідною калорійністю. Окрім основного раціону, спеціальне меню розроблено для матерів, які годують грудним молоком.
А також меню для дітей різного віку. Страви включають різноманітні каші, супи, овочеві страви, м’ясні та рибні продукти.
Меню для дорослих пацієнтів енергетично подібне, але страви відрізняються: молочна вівсяна каша, суп із гречаною крупою, суфле з печінки, картопляне пюре з овочами.
Однак це не єдина угода лікарні на кейтерингові послуги. Окремо вона підписала договір на постачання харчування протягом 2025 року на суму 6,25 млн грн. Вартість однієї порції в цьому контракті вища – 250 грн.
Харчування за цією угодою також постачатимуть в основний корпус лікарні, амбулаторію та інфекційне відділення. Меню для пацієнтів включає традиційні страви, як-то каші, супи, рибні биточки, овочеві рагу та десерти.
У примітці зазначено, що салати та вінегрети готують тільки в холодний період, з 15 жовтня до 1 березня. Овочі квашені використовують суто промислового виробництва, а всі напівфабрикати з м’яса та птиці доводять до готовності в жаровій шафі за встановленими температурними режимами.
Подібні угоди уклали й інші медичні заклади міста. Лікарня “Правобережна” замовила 8 тисяч комплектів покращеного харчування на 2 млн грн. Вартість однієї порції така ж – 250 грн, а меню аналогічне тому, що надаватиметься пацієнтам “Кременчуцької” лікарні.
Перша міська лікарня ім. О. Богаєвського також підписала угоду на 1 млн 945 тис. грн, замовивши послуги з організації покращеного харчування за нормою №5. Вартість однієї порції також складає 250 гривень.
У цьому випадку в контракті вказані не лише перелік страв, а й технологічні картки їх приготування. Наприклад, у меню є біфштекс рублений, борщ зі свіжою капустою, гречана каша та компот.
Окрім цього, Перша міська лікарня оголосила також тендер на постачання звичайного харчування вартістю 8,75 млн грн. Наразі фірма, яка вже отримала попереднє замовлення, отримала повідомлення про намір укласти і цю угоду з нею.
Якщо цей договір буде підписано, то загалом лікарні Кременчука витратять на кейтерингові послуги більше 37 мільйонів гривень.
Постачальник
Постачальником у всіх випадках обрали ТОВ “Понтем.УА”. За даними з аналітичного порталу youcontrol, фірма зареєстрована у 2016 році в Києві зі статутним капіталом 4,2 млн грн.
Головна спеціалізація – постачання інших готових страв. Також фірма займається оптовою то роздрібною торгівлею, ресторанною діяльністю, вантажним автотранспортом, прибиранням будинків, виробництвом їжі та дитячого харчування тощо.
Засновником компанії є ЗАТ “Балтійос Паслаугу Групе”, яке зареєстроване в Литві, кінцевим бенефіціаром якого є громадянин Литви Норкус Ірмантас. Керує фірмою Кубряк Юлія Борисівна.
ТОВ «Понтем.УА» фігурувало у низці журналістських матеріалів. За даними видання “Полтавщина”, у 2018 році в Полтаві управління освіти відхилило заявку компанії через відсутність у пакеті документів приблизного двотижневого меню для школярів, затвердженого Держпродспоживслужбою, а також документів, що підтверджують право власності чи оренди обладнання.
Фірма подала скаргу до Антимонопольного комітету, який її задовольнив. У результаті управлінню освіти Полтави довелося повністю скасувати тендер, адже порушення знайшли й у заявках інших учасників. Внаслідок цього полтавські школярі певний час залишилися без харчування від міської влади. Спроби ТОВ “Понтем.УА” домогтися підрядів через АМКУ часто призводили до подібних ситуацій у різних містах, зокрема у Києві.
Згідно з даними аналітичного порталу Clarity Project, компанія стала переможцем у 402 закупівлях на суму 1,78 млрд грн. З нею підписано 388 договорів на суму 1, 69 млрд грн. Очікується 14 договорів на суму 30,24 млн грн.
Нагадаємо, Скандально відома фірма ПОНТЕМ.УА обіцяє вкластися в 51 грн на день, аби нагодувати пацієнта
Валерія Макряшина, МедіаДоказ