Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 4 Грудня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Підвищення тарифів для КП «Теплоенерго» є необгрунтовним – висновок «комісії Гройсмана»

 

20 грудня 2017 19:30
Підвищення тарифів для КП «Теплоенерго» є необгрунтовним – висновок «комісії Гройсмана»

Фахівці виявили у затверджених Кременчуцьким міськвиконкомом тарифах – завищення витрат газу, надто тривалий опалювальний сезон, гроші на культурно-масові заходи та інше.

Спеціалісти із так званої «комісії Гройсмана» визнали нові, затверджені Кременчуцьким міськвиконкомом 10 жовтня, тарифи для КП «Теплоенерго» необгрунтовними.

Про це йдеться на 34 аркушах офіційного висновку комісії, що на свій запит отримала Кременчуцька газета із Мінрегіонбуду, який адресується Кабміну.

У вихідній даті документу вказано 24 листопада. Себто, фактично висновку про необґрунтованість тарифів для КП «Теплонерго» днями минає місяць. Проте до сьогоднішнього дня у Мінрегіонбуді не повідомляли про ці результати.

Одначе щодо тексту цього документу.

Загалом комісія, до складу якої увійшли представники Мінрегіону за участі Держпродспоживслужби, Держаудитслужби, Антимонопольного комітету, Полтавської облдержадміністрації, Кременчуцької міськради виявила численні порушення при формуванні тарифів, що полягають:

- у недотриманні Порядку формування тарифів (затвердженому Постановою КМУ №869 від 01.06.11);

- відсутності окремих документів та матеріалів, на основі яких здійснювався розрахунок тарифу (зокрема, затверджених річних планів, затверджених питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів).  

Зокрема, вказано, що завищені витрати газу в тарифах КП «Теплоенерго», починаючи з 2014 року не були економічно обґрунтованими. Зауважимо, що на той час тарифи «Теплоенерго» затверджувала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. І лише цього року такі повноваження отримали місцеві влади.

Фахівці комісії зауважують, що планове виробництво теплової енергії залишалося незмінним – 188,8 тисяч Гкал. Хоча фактичні обсяги її виробництва, починаючи з 2014 року, були значно меншими. У той же час, витрати палива, що враховані у тарифі, встановлювалися відповідно до планового виробництва – і були завищеними.  

Що стосується нового тарифу, який затвердив Кременчуцький міськвиконком у жовтні цього року, то комісія звернула увагу, що розраховуючи витрати на паливо, на «Теплоенерго» не затвердили документально, скільки самого палива необхідно для виробництва теплової енергії у поточному році. Одначе використали у розрахунках нового тарифу дані про торішні фактичні витрати. І замість того, щоб економити – зменшувати норми питомих витрат палива (як того вимагає Наказ Держкомітету України з енергозбереження від 22.10.02 № 112), на підприємстві їх збільшували.

Крім того, у документі зазначено, що з 2014 року НКРЕКП не затверджувало підприємству «Теплоенерго» тарифи за ліцензованими видами діяльності (окремо на виробництво транспортування та постачання), як того вимагає чинне законодавство.

Держспоживслужба у документі вказує, що у розрахунках КП «Теплоенерго» надто тривалий опалювальний сезон. Так, при розрахунку собівартості власної теплової енергії, виробленої на 18 котельнях «Теплоенерго», тривалість опалювального сезону планово становить 178 діб. Натомість середня кількість діб в опалювальному періоді, яка вказана в розрахунках тарифу – 182 доби, що й призводить до завищення собівартості.

А ще «комісія Гройсмана» з’ясувала, що тариф на тепло і гарячу воду від КП «Теплоенерго» містить «непрофільні» складові – у статті «Інші операційні витрати» закладені гроші на «культурно-масову роботу» у сумі 90,33 тис грн та відрахування на утримання Асоціації комунальних підприємств у сумі 12 тис грн. Це суперечить чинному Порядку формування тарифів, що затверджений Постановою КМУ №869 від 01.06.11 року.

Мінрегіон за результатами спільної перевірки, пропонує:

- рекомендувати КП «Теплоенерго» здійснити розрахунок норм питомих витрат палива на 2017 рік та подати їх на погодження до Полтавської ОДА;

- доручити Полтавській ОДА дотримуватися вимог законодавства щодо мінімізації питомих втрат паливно-енергетичних ресурсів;

- рекомендувати КП «Теплоенерго» розрахувати економічно обгрунтовані тарифи на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води з урахуванням зауважень та подати ці тарифи на затвердження виконкому Кременчуцької міської ради.

 З повним текстом висновків «комісії Гройсмана» можна ознайомитися ТУТ.

Що тепер казатиме міський голова Віталій Малецький на захист рішення міськвиконкому про підвищення тарифів для КП «Теплоенерго»?

Адже не так давно він випромінював упевненість в правоті того рішення, і казав, що комісія з Києва тариф залишить в силі, а то і вкаже на необхідність його підвищення

Втім, після таких неприємних для мера Малецького висновків вищезгаданої комісії, у нього напевно буде більше підстав не продовжувати контракт із Дмитром Питульком на посаді директора КП «Теплоенерго». Та й офіційно перекласти провину за увесь «тарифогейт» на Питулька тепер зручніше. 

Нагадаємо, 13 жовтня депутати міськради не погодилися скасувати рішення виконкому від 10 жовтня про підвищення тарифів КП «Теплоенерго» для населення, що були збільшені. Це супроводжувалося протестами громадскості

25 жовтня міська комісія з вивчення собівартості тарифів «Теплоенерго» рекомендувала виконкому скасувати скандальне рішення про їх підвищення

Одначе міський голова не погодився.

Проте тарифи «Теплоенерго» зараз оскаржуються у суді – позов до суду подала депутат міськради Оксана Піддубна 19 жовтня. 

 

Катерина Лепинська

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися