Полтавська область перебуває в активній стадії реалізації пілотного проекту "Рука допомоги" із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. Учасникам проекту пропонується постійне працевлаштування, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру чи надання поворотної фінансової допомоги для організації підприємницької діяльності.
З початку поточного року завдяки проведеній управліннями соціального захисту населення спільно з центрами зайнятості інформаційно-роз'яснювальній роботі щодо цілей, переваг та умов участі у пілотному проекті, 593 особи подали заяви на участь у проекті, що становить 60 % від кількості заяв, поданих протягом 2017 року.
Особливу зацікавленість потенційні учасники виявляють до участі у громадських роботах, які організовуються для потреб громад, де вони проживають. Так, з початку дії пілотного проекту до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 314 осіб, працевлаштовано на постійне місце роботи - 267 осіб.
Завдяки поширенню інформації про започаткування та ведення учасниками пілотного проекту підприємницької діяльності у 2018 році заяви на отримання безвідсоткової фінансової допомоги подали 66 осіб (всього з початку дії пілотного проекту - 181 особа).
За рішенням обласної Комісії при облдержадміністрації 28 осіб (15 - внутрішньо переміщених осіб та 13 - членів малозабезпечених сімей), які захистили свої бізнес-плани, отримали фінансову допомогу на придбання обладнання та матеріалів для започаткування підприємницької діяльності на загальну суму 1786,7 тис.грн.
23 травня 2018 року на черговому засіданні обласної Комісії для вирішення питань реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб були розглянуті бізнес-плани чотирьох учасників пілотного проекту та трьох суб'єктів господарювання, які планують працевлаштувати по дві особи з числа учасників пілотного проекту або осіб, звільнених з військової служби після участі в АТО строком не менше ніж на два роки за направленням базових центрів зайнятості. Всі бізнес-ідеї були схвалені членами комісії. Таким чином учасники проекту отримають фінансову допомогу, що не перевищує 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи (в 2018 році - 70480 грн.) на придбання обладнання та матеріалів для започаткування підприємницької діяльності.
Важливо знати:
- дохід за шість місяців, отриманий у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
- сума наданої учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу не враховується при розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Ви є тут
Пілотний проект "Рука допомоги" в дії
26 травня 2018 12:00
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Інші новини
14 грудня 2024 15:30
Понад 1000 пачок незаконно виготовлених тютюнових виробів: у Кременчуці судили уродженку Полтавщини
14 грудня 2024 15:00
Бюджетні кошти спрямують на потреби лікарень Кременчука: кому на зарплати, кому на теплоносії
13 грудня 2024 17:40
Черговий програш: суд став не на бік позивача у тарифній справі проти «Полтаватеплоенерго»
14 грудня 2024 14:30