Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 28 Червня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

По 20 тис грн моральної шкоди має сплатити Укрзалізниця дітям загиблої під потягом пенсіонерки

22 лютого 2022 08:45

Постанова суду.

4 січня 2022 р. Автозаводський райсуд Кременчука в складі головуючої судді Предоляк О.С. виніс рішення про відшкодування моральної шкоди рідним, завданої смертю їх матері під час наїзду на неї електровозу. Про це сказано у реєстрі судових рішень.

Так, представник позивачів, адвокат Таргоній В.М. звернувся до суду з позовом до АТ «Українська Залізниця» про відшкодування моральної шкоди, завданої позивачам. В обґрунтування позову зазначив, що між наїздом на загиблу електровозу, який є джерелом підвищеної небезпеки  та смертю останньої - наявний причинно-наслідковий зв`язок. Адже унаслідок смерті матері позивачам заподіяно моральну шкоду. Батько позивачів помер у 1985 р., тому матір залишалась єдиною з батьків. У зв`язку із її смертю позивачі позбавлені можливості отримувати допомогу та підтримку від неї. Крім цього, втратили можливість життєвого зв`язку з матір`ю протягом життя.

Представник відповідача АТ «Українська залізниця» Цаприка С.В. у судовому засіданні просила відмовити у задоволенні позову в повному обсязі з підстав, викладених у відзиві. Наголошує, що наїзд стався з вини загиблої , яка порушила правила знаходження на колії.

Суд, вислухавши пояснення представника відповідача та дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.

Було встановлено, що матір позивачів загинула внаслідок смертельного травмування поїздом № 271 сполученням «Харків-Одеса», володарем якого як джерелом підвищеної небезпеки є АТ «Українська залізниця», з яким машиніст перебуває у трудових відносинах. А отже між наїздом поїздом на жінку та її смертю наявний причинно-наслідковий зв`язок.

Згідно ст. 1168 ЦК України моральна шкода, завдана каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, може бути відшкодована одноразово або шляхом здійснення щомісячних платежів. Така ж шкода, завдана смертю фізичної особи, відшкодовується її чоловікові (дружині), батькам (усиновлювачам), дітям (усиновленим), а також особам, які проживали з нею однією сім`єю.

Відповідно до ч.1, 2, 5 статті 1187 ЦК України джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов`язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.

Особа, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки, відповідає за завдану шкоду, якщо вона не доведе, що шкоду було завдано внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.

Відповідно до ч. 1 статті 1172 ЦК України юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов`язків.

Відповідно до ч. 5 ст. 1187 ЦК України особа, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки, відповідає за завдану шкоду, якщо вона не доведе, що шкоди було завдано внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.

При цьому, суд  взяв до уваги, що сам факт загибелі матері за викладених обставин є безумовним свідченням глибини та тривалості моральних страждань позивачів, оскільки згідно з ч.1 статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Також, суд враховує відсутність вини відповідача в настанні смерті жінки , при цьому смерть останньої сталася саме внаслідок її власної необережності та порушення правил безпеки громадян на залізничному транспорті, що відповідно до ч. 2 ст. 1193 ЦК України є підставою для зменшення розміру відшкодування такої шкоди, та виходячи із засад розумності, виваженості та справедливості, суд вважає, що з відповідача на користь кожного позивача необхідно стягнути моральну шкоду в розмірі 20 тис грн.

Тож позов дітей загиблої до Акціонерного товариства «Українська залізниця» про відшкодування моральної шкоди, завданої смертю фізичної особи – суд вирішив задовольнити частково. А саме  -стягнути з АТ "Українська Залізниця" на користь кожного з потерпілих по 20 тис грн у відшкодування моральної шкоди.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Також з АТ «Українська залізниця» стягнено на користь держави судовий збір в розмірі 400 грн.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Полтавського апеляційного суду шляхом подання в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.

 

 

Аріна Алініна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися