Судова справа.
30 жовтня 2024 року Автозаводський районний суд Кременчука у відкритому засіданні розглянув кримінальне провадження щодо уродженця смт. Малинівка, Чугуївського району, Харківської області, з середньою спеціальною освітою, не одружений, не працюючий, депутатом, УБД, інвалідом не являться, раніше не судимого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 121 КК України (Умисне тяжке тілесне).
Як сказано у судовому реєстрі, 19 грудня 2023 року близько опівночі в ході сумісного розлиття спиртних напоїв, між обвинуваченим і потерпілим на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин виник конфлікт.
Під час зазначеної сварки, яка переросла в бійку в обвинуваченого виник протиправний умисел, спрямований на умисне заподіяння тілесних ушкоджень. З метою реалізації свого протиправного умислу, він, взявши до рук предмет зовні схожий на ніж, та усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки у вигляді заподіяння тілесних ушкоджень, та бажаючи їх настання, діючи з мотивів особистої неприязні, наніс йому не менше двох ударів ножем в область грудної клітки та черевної порожнини чим заподіяв тілесні ушкодження у вигляді проникаючого колото-різаного пошкодження черевної порожнини з пошкодженням брижі тонкої кишки, колото-різана рана грудної клітки справа та не менше 13 ударів кулаками по голові, тулубу та верхнім кінцівкам.
Потерпілого було госпіталізовано.
Згідно з висновком судово-медичної експертизи, ушкодження потерпілого характеризуються як тяжкі тілесні ушкодження, за критерієм небезпечних для життя та легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров`я.
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю. На даний час він жалкує про вчинене, зробив належні висновки, вибачився перед потерпілим, не заперечує, що слід відшкодовувати потерпілому завдану шкоду, просить суворо не карати.
Згідно з висновками експертиз, доказів та показань суд ухвалив визнати обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п`ять) років. Строк відбування покарання обчислювати з моменту його фактичного затримання в порядку виконання вироку. Зарахувати в строк відбування покарання у виді позбавлення волі строк перебування під вартою з 09 грудня 2023 року по 12 грудня 2023 року включно.
Додатково стягнути з обвинуваченого на користь держави процесуальні витрати у кримінальному провадженні на залучення експертів для проведення експертиз у розмірі 14 тис 888 грн. 83 коп.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її подання, якщо його не скасовано, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Марина Соловей