
«Ви укладали угоду з померлою?» - «Угода з померлою не укладалась!»
Днями у Полтаві відбулося засідання дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області (КДКА) на якому, зокрема, розглянули дисциплінарну справу за скаргою представника ТОВ «Полтавазернопродукт» (ПЗП) в особі адвоката Віктора Маслюка стосовно адвокатки Лілії Бехтер. Головував на засіданні в.о. голови КДКА, голова дисциплінарної палати Ігор Гонжак.
В.Маслюк зараз став на захист Батьківщини, але зміг приїхати на засідання, адже дійсно намагається добитися справедливості у справі.
Прийшла і пані Бехтер. Вона, вже у традиційній їй манері заявила, щоб під час слухань журналісти її не знімали та не фотографували.
«Якщо ви така правильна, нічого не порушували, то чого ви лякаєтеся журналістів? Якщо вам нічого ховати, то не лякайтеся нас... Якщо ви не бажаєте навіть давати коментарі, то це, схоже, опосередковано вказує на те, що на злодієві й шапка горить?», - запитав під час засідання редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев, але виконав прохання пані адвокатки.
Втім йдемо далі.
Те, що розповів В.Маслюк на засіданні, взагалі не укладається в голові звичайної людини. Забігаючи наперед зазначимо, що Л.Бехтер уклала договір на обслуговування з людиною, яка вже померла!
А тепер про це покроково.
ТОВ «Інвестиційно-промислова компанія «Полтавазернопродукт» є сільськогосподарським підприємством, що зареєстроване на території Глобинського району Полтавської області.
«ПЗП» 11 травня 2021 звернулося до Семенівського районного суду Полтавської області з позовною заявою про визнання недійсною угоди від 3 листопада 2017 року про розірвання договору оренди землі від 31 грудня 2014 року, укладеного між «ПЗП» та Трембач Марією Олексіївною. На підставі документу припинене речове право (право оренди) «ПЗП» щодо земельної ділянки з кадастровим номером 5324583200:00:001:0090; визнання недійсним договору оренди даної земельної ділянки від 24 серпня 2018 року, укладеного між М. Трембач та ТОВ «Райземінвест-2017».
Ухвалою суду від 20 травня 2021 року (суддя Самойленко Н. М., справа №547/379/21) відкрито провадження у даній справі, проте відмовлено у відкритті провадження у даній справі відносно відповідача М.Трембач.
Судом, на підставі листа виконавчого комітету Семенівської селищної ради від 19 травня 2021 року №1936/21, встановлено, що М.Трембач знята з реєстраційного обліку у зв'язку зі смертю (актовий запис №723 від 12 березня 2021 року).
Проте, на адресу «ПЗП» надійшов відзив від 14 липня 2021 року від адвокатки Л.Бехтер (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №1944 від 9 січня 2018 року, виданий Радою адвокатів Полтавської області) в інтересах відповідача М.Трембач.
Адвокатка в даному відзиві зазначила, що між нею та М.Трембач укладено договір про надання правової допомоги, на підтвердження чого додала в матеріали справи оригінал ордеру про надання правової допомоги М.Трембач. Також в даному відзиві вона виклала пояснення щодо обставин справи від імені відповідача вказаної особи.
Під час ознайомлення з матеріалами справи №547/379/21, виявлено оригінал вищевказаного ордеру на надання правової допомоги Л.Бехтер серії ВІ №1049334 щодо надання правової допомоги М.Трембач. У вищевказаному ордері зазначено, що Л.Бехтер надає правову допомогу на підставі договору №б/н від 12 липня 2021 року. Окрім того, адвокатка є представником ТОВ «Райземінвест-2017» у даній справі.
Згідно відповіді виконавчого комітету Семенівської селищної ради від 17 травня 2021 року за №08-07/765, М.Трембач померла 11 березня 2021 року.
Отже, Бехтер Л.В. не могла укласти договір про надання правової допомоги з М.Трембач 12 липня 2021 року, так як відповідачка померла за 4 місяці до дати укладення договору та за 2 місяці до моменту подання позовної заяви.
Тобто, Л.Бехтер у черговий раз, повторно завідомо неправдиво повідомила суду про повноваження представляти іншу особу в суді та діяла виключно в інтересах ТОВ «Райземінвест-2017».
Такі дії обурили керівництво «ПЗП» і представник підприємства-адвокат В.Маслюк подав скаргу на дії Л.Бехтер до КДКА Полтавської області. Він просив розглянути скаргу по суті та провести перевірку за викладеними фактами, а також притягнути Л.Бехтер до дисциплінарної відповідальності і застосувати до неї дисциплінарне стягнення – позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю.
Під час засідання дисциплінарної палати КДКА Полтавської області Ігор Гонжак пояснив, що Л.Бехтер не надала пояснень, але копію договору з доньками померлої М.Трембач долучила.
Сама горе-адвокатка у своїх поясненнях спиралася на те, що жінка померла, але її дві доньки оформили право на спадщину і вона чекала 6 місяців, аби представляти їхні інтереси. Чому і як вона уклала угоду з померлою Л.Бехтер чітко не розповіла.
Під час засідання стало відомо, що заява до поліції В.Маслюка на такі дії адвокатки дійсно була.
«В діях адвоката Бехтер Лілії Валеріївни (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю №1944 від 09.01.2018, виданий Радою адвокатів Полтавської області) вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.400-1 КК України. Керуючись ст.ст. 60, 214 Кримінального процесуального кодексу України, просимо прийняти, невідкладно зареєструвати подану заяву про вчинення кримінального правопорушенння та внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.400-1 КК України; надати ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт», як заявнику, витяг з ЄРДР щодо внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення», - сказано у заяві до поліції.
Цю заяву внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.400-1 (представництво в суді без повноважень) Кримінального кодексу України.
Але зараз під час засідання стало відомо, що справа вже закрита.
Чому відповідне процесуальне рішення не направили заявнику «ПЗП», невідомо. Не виключено, що за «гарний куш» поліція закрила справу. Але це тема окремої статті, яка обов'язково з'явиться. Як офіційний документ про закриття справи потрапив не до сторони по справі, це також велике питання. І це також буде предметом наших досліджень.
Проте повернемося до засідання КДКА.
Горе-адвокатка дозволила під час промови висловити неповагу до Збройних сил України, а й через них всіх українців, заявив, що В.Маслюк «служить у якихось там Збройних силах»... Але ж ці Збройні Сили України захищають її від ворога! Або може вона чекає на прихід орків? Час, звичайно покаже.
Тож членик КДКА запитували у заявника, чим він доводить, що адвокатка вчинила дисциплінарне правопорушення і що такого договору про надання правової допомоги не будо укладено. В.Маслюк обурився, адже не зрозуміло, що ще потрібно доводити, якщо договір укладено з особою, яка на момент його укладення була мертва вже більше 4 місяців? Як такий договір міг існувати? І який у ньому сенс, якщо навіть позов подано після смерті відповідачки? Тобто, і підстав звертатися до адвокатки для отримання правової допомоги не було, адже спору в суді на момент смерті М.Трембач не було.
А в справі подано оригінал ордеру, виданий на померл, і відзив від її імені подано, а не від імені правонаступників. Що черговий раз підтверджує не укладення пайовиками таких договорів з Л.Бехтер і те, що вона взагалі не спілкувалася з пайовиками. А також свідчить про те, що її дії спрямовані лише в інтересах іншого її клієнта - ТОВ «Райземфнвест-2017».
Члени КДКА запитали горе-адвокатку, чому у договорі, вже після смерті людини вона вписала її у документи.
«Це було помилково зазначено... бо вже я спілкувалася з її доньками», - відповіла Л.Бехтер.
«А як ви могли представляти інтереси до отримання спадщини?» - запитав один з членів КДКА.
«Там відкрили спадкову справу»,- намагалася викрутитися горе-адвокатка.
«А це підстава?» - продовжував запитувати член КДКА.
«Ні», - здалася Л.Бехтер.
«Ви укладали угоду з померлою?» - чергове запитання члена КДКА.
«Угода з померлою не укладалась!» - чітко відповіла горе-адвокатка.
Ось і все! Це те, що потрібно було доказати, і те, що поліція не довела!
Члени КДКА попросили всіх присутніх залишити залу засідань, аби вони обговорили це питання.
«Вона зізналася. Тепер вона отримає покарання. Я б позбавив її права робити адвокатом на значний термін»,- припустив автор матеріалу.
Але коли члени КДКА почали оголошувати своє рішення, можна було лише розчаруватися.
«В діях Бехтер наявний склад дисциплінарного проступку... Оголошуємо їй попередження... Наше рішення можна оскаржити протягом 30 діб», - заявив в.о. голови КДКА, голова дисциплінарної палати Ігор Гонжак.
Ось таке невелике, але покарання горе-адвокатка таки отримала! Проте, як кажуть: «Краще вже половина буханця, ніж повна відсутність хліба».
Нагадаємо, Л.Бехтер якимось чином уклала договір про надання їй правової допомоги.
Як сила права і правди перемагає право сили і брехні.
Резонансна справа про земельні махінації стартувала і затихла.
Олег Булашев