Подробиці справи.
У вересні 2016 року представники постійної депутатської комісії з питань екології та земельних відносин, депутати міськради, начальники відділу екобезпеки та управління земельних ресурсів у супроводі журналістів практично понюхали, чим пахне життєдіяльність людини. Виїзне засідання комісії проходило в районі Дєєвського сміттєзвалища, а саме, як сказано в документах, на «спецмайданчику для складування опадів на Діївській горі».
Тоді причиною такого засідання став проект рішення міськради, винесений на розгляд вищеназваної депкомісії, про зміни в документах, що дають право орендувати цю ділянку «обслуговування резервуарів». Питання виносилося на сесію міськради 27 вересня як додаткове – за чотири дні до самого пленарного засідання. Але більшості депутатського корпусу вистачило розсудливості зняти питання з розгляду із застереженням на те, що на місце виїдуть члени профільної комісії, щоб побачити на власні очі цей спецмайданчик і все, що на ньому відбувається.
Те, що побачили депутати, працівники міськвиконкому та журналісти трудно передати словами, тим паче той запах і «відчуття, що дерли» у горлі – це вже повірте на слово.
Втім, виявилося, що побачити в буквальному значенні неподобство на спецмайданчику не так просто. Представників влади одразу відмовилися впускати на територію спецмайданчика. Така перешкода викликала обурення серед депутатів та журналістів. Окрім депутата – голови депутатської комісії з питань екології та земельних відносин Руслана Ульянова (фракція БПП). Пан Ульянов наполягав, що власник "має право не пускати". За що «отримав» від депутатів-юристів Олександра Роженка та Олександра Плескуна (фракція «Рідне місто») гучний докор.
«Руслане Анатолійовичу, ну, ви ж адвокат! Як ви таке можете говорити?!» - сказав Плескун.
«Руслане Анатолійовичу, у вас немає тут конфлікту інтересів?», - поцікавилася депутат Оксана Піддубна та додала, що голова комісії був проти проведення цього виїзного засідання, потім запропонував спочатку дати дозвіл, а потім уже виїхати на місце, щоб подивитися. Ульянов на її запитання та доповнення не відреагував.
Після деяких пояснень, хто прийшов і з якою метою, представник власника заявив, що депутати та працівники міськвиконкому в принципі можуть оглянути, а от «кореспонденти нехай зачекають там» і показав на ворота спецмайданчика.
Депутат Руслан Ульянов і тут підтримав представника власника у його бажанні «не пускати» пресу.
Але вже настала черга журналістів пояснювати представнику власника, що його дії можуть бути розцінені як перешкода в роботі журналіста, що карається законом.
Після ще 20 хвилин суперечок ситуацію «розрулив» Олександр Роженко, який просто сказав: «Йдемо і все!».
Жодних резервуарів, або щось, що їх нагадує – «екскурсанти» не побачили. Не було помітно й слідів складування опадів. Зате сміття у вигляді бочок, паперу, відпрацьованих картриджів принтерів, частин кінескопів, битого лабораторного посуду, моторошної жижі, що нагадує нафтопродукти або «близько того», все в супроводі смороду – було більш ніж достатньо.
«Я вже бачу, що тут зберігаються відходи не 3-го та 4-го класу (як зазначалося у проекті рішення сесії – ред). Я бачу, що тут зберігаються відходи нафтопереробки та нафтохімії – це відходи 1-го та 2-го класу», - зазначив депутат Роженко.
На питання, що це тут зберігається і наскільки безпечно – представник власника спецмайданчика відповісти не зміг. Не виявилося на місці і будь-яких документів, що роз'яснюють це. Представник власника послався на те, що у виконкомі йому не сказали, які потрібні документи. А потім зауважив, що "немає тут відходів нафтопродуктів" і "і зараз тут ніякої діяльності не ведеться".
Зазначу, це було у вересні 2016 року. Сьогодні на календарі липень 2024 року і в міськраді комісію з питань екології та земельних відносин вже очолює Сергій Порчирян, який від свого попередника має іншу думку на стан «спецмайданчику для складування опадів на Діївській горі».
Вчора, під час засідання депкомісії і депутат Роженко, і депутат Порчирян були налаштовані категорично: на цьому майданчику слід навести лад.
Справа в тому, що попередній власник продав полігон для складування рідких відходів, а новий почав оформлювати документи на нього.
«Ми питання нового власника не виносимо поки на розгляд. Чекаємо від нього документів, які вже затребували, бо Міндовкілля до цього полігону мало зауваження»,- зазначила начальник управління земельних ресурсів Ірина Безверха.
«Ми 8 років тому там були. Бачили увесь цей жах, відчули сморід….МИ повернемося до цього питання лише тоді, коли ви нас знову допустите на полігон і покажете що там наведено лад»,- заявив депутат Олександр Роженко.
«Я підтримую колегу Роженка і зазначу, що відбулися зміни в законодавстві щодо отримання ліцензій. ТО ми ваше питання розглянемо після отримання документів і перегляду об’єкту»,- сказав голова комісії Сергій Порчирян.
Про те, що до об’єкту мають зауваження представники Міндовкілля проінформував депутатів і керівник відділу екології Олексій Федюн.
У підсумку вирішили, що поки члени комісії не переглянуть полігон, документи ніякі депутати його власнику не нададуть.
Представниця власника пообіцяла обговорити питання допуску депутатів та журналістів на полігон з його власником.
Як кременчуцькі депутати на сміттєзвалищі засідання проводили
На Деївській горі продається полігон для складування відходів
Олег Булашев