Кременчуцька газета
Неділя, 1 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Полтавські депутати облради НЕ планують звернутися до Президента та Кабміну щодо припинення договорів оренди землі УПЦ (Уточнено)

30 травня 2023 12:20

Текст звернення.

Депутат Полтавської обласної ради Ігор Процай ( фракція «Європейська солідарність») підготував проект звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України депутатів Полтавської облради, яким пропонує вирішити питання щодо припинення договорів оренди чи користування з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України.

Дане звернення пропонується розглянути під час наступної сесії облради.

«Кременчуцька газета» надає текст даного звернення: «ЗВЕРНЕННЯ депутатів Полтавської обласної ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо припинення договорів оренди чи користування з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України.

Ми, депутати Полтавської обласної ради, усвідомлюючи важливість забезпечення законності і національної безпеки в країні в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації, звертаємось із закликом розірвати договори на оренду та/або користування землі, релігійних споруд, що перебувають у комунальній та державній власності, з тими релігійними організаціями, які не дотримуються вимог Закону України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України» (№ 2662-VIII від 20 грудня 2018 р). 

Згідно з цим Законом, релігійні об’єднання зобов’язані відображати належність до релігійної організації за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої організації.  Однак, релігійні громади, які представляють в Україні російську православну церкву (передусім – осередки Української православної церкви (московського патріархату) (далі – УПЦ (мп), і досі не зареєстровані відповідно до вимог, встановлених чинних законодавством України.  Це створює пряму і безпосередню загрозу для національної безпеки воюючої країни. 

УПЦ (мп) стверджує, нібито не має стосунку до російської православної церкви. Однак навіть у своєму Статуті вона виводить своє існування з грамоти Алєксія ІІ московського, де чітко вказано сполучення рпц і УПЦ (мп). Крім того, численні факти, включаючи матеріали кримінальних проваджень, свідчать, що структури рпц в Україні використовувалися російськими спецслужбами для розвідувальної діяльності та рекрутування агентів в Україні.  Засоби масової інформації та соціальні мережі повідомляють про сотні випадків сприяння державі-агресору представників УПЦ (мп).

Через своїх ієрархів ця церква послідовно озвучує кремлівські наративи, готує ґрунт для духовної і військової окупації.  Розгалужена мережа рпц в Україні в умовах повномасштабної війни росії проти України розкрила свою справжню сутність.  Численні колаборанти в рясах не лише благословляли «визволителів» та активно співпрацювали з ними на тимчасово окупованих українських територіях, але й здійснювали розвідувальну діяльність та сприяли терору проти українських патріотів.

На жаль, колаборація з окупантом для УПЦ (мп) – це не поодинокі випадки, а системне явище.  При цьому законні вимоги української держави виконати норми закону подається російськими пропагандистськими ЗМІ як «гоніння за віру», а ця українська за назвою, але не за свою суттю, релігійна організація всіляко підіграє агресорові у його підривній діяльності в Україні. 

Релігієзнавча експертиза, проведена відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України, встановила, що УПЦ (мп) так і не розірвала зв’язок з рпц.  Натомість відмова УПЦ (мп) виконати вимоги українського законодавства дозволяє їй і далі здійснювати свою підривну діяльність, спрямовану на розкол у суспільстві, прикриваючись фальшивим статусом нібито української церкви.  Вважаємо, що відновлення законності та правопорядку у сфері регулювання діяльності релігійних організацій шляхом розірвання договорів оренди та/або користування на будівлі, що перебувають у державній та комунальній власності, з осередками церкви держави-окупанта матиме позитивний вплив на суспільство в цілому. 

Це дозволить зменшити вплив країни-агресора на релігійну ситуацію в Україні та забезпечить дотримання законів України, і стане важливою складовою становлення демократичного суспільства, де права та свободи громадян забезпечуються належним чином. 

Це ще один крок до перемоги та ще один крок у напрямку європейської інтеграції України.  Закликаємо Президента України, Кабінет Міністрів України припинити договори оренди та/або користування УПЦ (мп) землею, церковними спорудами, що перебувають у державній власності».

Доповнено.

 

Сьогодні, час пленарного засідання 23 сесії Полтавської обласної ради депутати розглянули питання «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо припинення договорів оренди чи користування з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України».

 Слово надали автору проекту рішення Івану Близнюку, який висловився, що не впевнений, що дане питання отримає підтримку серед депутатів облради.

 

«Слава Україні...  Якщо депутати, які не проголосують, скажуть: «Щось треба міняти» - це від Лукавого. Хто підтримує московський патріархат – той голосує проти», - слова І.Близнюка.

Протилежну думку висловив депутат Микола Корецький: «Слава Ісусу Христу...Усі, хто проголосують за те, щоб відібрати землі.., проголосує за те, щоб розібрати церкви. Перед тим, як голосувати, пропоную помолитися», - і тут на сесії прозвучала молитва «Отче наш».

Далі думки доповідачів розділилися.

У результаті, лише 32 депутати підтритмали дане питання. Тож рішення НЕ прийнято

Нагадаємо, Першій пішов: у День Соборності в Кременчуці громада храма Серафима Саровського прийняла рішення про перехід від УПЦ до ПЦУ

Друга громада Кременчуцького району - громада храму Введення Пресвятої Богородиціі з Білецьківки - прийняла рішення про перехід від УПЦ до ПЦУ

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній зустрівся з представниками Кременчуцької громади, які приєдналися до ПЦУ

Онлайн: двадцять третя сесія Полтавської облради (Порядок денний)

 

Клим Соколов, Антоніна Озерна

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися