Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 29 Листопада 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Полтавська облрада просить у Кабміну та Міносвіти відновлення у закладах освіти посади завуча з військово-патріотичного виховання

 

22 жовтня 2021 10:15

Текст звернення.

 

З метою організації на належному рівні в закладах середньої та професійної освіти заходів з допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання, військово-шефської, фізкультурно-оздоровчої роботи Полтавська облрада вчора прийняла звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України щодо відновлення у закладах освіти, зокрема у Полтавській області, посади «Заступник директора з військово-патріотичного виховання».

Надаємо текст цього звернення:

"Ми, депутати Полтавської обласної ради, висловлюємо стурбованість з приводу ситуації, яка склалася в державі, а саме – неготовність значної частини громадян України до виконання свого Конституційного обов`язку – захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України.

В той час, коли в Україні точиться гібридна війна з Російською Федерацією, проводиться Операція Об’єднаних сил, проти українського народу розгорнуто широкомасштабну інформаційну війну, держава має системні проблеми в готовності до оборони суверенітету й кордонів України.

Виховання свідомого патріота, громадянина, готового стати на збройний захист держави, – це завдання держави, усіх її гілок влади.

Ми вважаємо, що основа, фундамент національних цінностей закладається в закладах освіти. Національно-патріотичне виховання – основний вектор виховної роботи в закладах освіти усіх рівнів – від школи до університету.

Держава робить запит суспільству щодо необхідних якостей громадянина України. Саме держава й визначає, яких громадян ми побачимо на виході – їхні ціннісні орієнтири, ідеали, переконання. Для реалізації державної стратегії в сфері національно-патріотичного виховання важливим є навчальний предмет «Захист України».

Метою цього курсу є ознайомлення здобувачів освіти із історією визвольних змагань на теренах України, здобутками української військової науки, формування фізкультурно-оздоровчих та військово-прикладних навиків, вивчення історії українського війська. Курс покликаний формувати в учнівської молоді життєво необхідні знання, уміння і навички щодо захисту України та дій в умовах надзвичайних ситуацій, а також системне уявлення про військовопатріотичне виховання як складову частину національно-патріотичного виховання.

Мета реалізовується через комплекс таких навчальних і виховних завдань:

- ознайомлення учнівської молоді з основами нормативно-правового забезпечення захисту України, цивільного захисту населення та особистої безпеки людини;

- усвідомлення учнівською молоддю свого обов`язку щодо захисту України в разі виникнення загрози незалежності та територіальній цілісності держави;

- набуття знань про функції Збройних Сил України та інших військових формувань, їхні характерні особливості;

- засвоєння основ захисту України, цивільного захисту населення, домедичної допомоги, здійснення психологічної підготовки учнівської молоді;

- підготовка учнів до захисту України, професійної орієнтації молоді до служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, визначених чинним законодавством, до захисту життя і здоров`я, забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу.

Навчальний предмет «Захист України» вивчається у закладах освіти відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України та є базовим навчальним предметом згідно Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня. Концепція допризовної підготовки і військовопатріотичного виховання молоді, схвалена Указом Президента України від 25 жовтня 2002 року N 948/2002, визначає обов`язки викладача допризовної підготовки, а саме: ведення роботи з військово-професійної орієнтації молоді, використання військово-шефської допомоги для підвищення ефективності занять з допризовної підготовки тощо.

Це свідчить про наявність в закладах освіти необхідного інструментарію для формування національно-патріотичної свідомості української молоді. Додатком 9 до Навчальної програми для 10-11 класів закладів загальної середньої освіти для викладання предмету «Захист України.

Рівень стандарту» визначено відповідні об`єкти навчально-матеріальної бази, зокрема:

1. Окремий навчальний кабінет

2. Кімната зберігання зброї

3. Стрілецький тир

4. Місця для вивчення стройових прийомів

5. Навчальні місця для занять з вогневої підготовки

6. Місця для метання ручних гранат

7. Навчально-тренувальний комплекс

8. Виносне начальне обладнання

9. Єдина смуга перешкод

10. П’ятнадцять плакатів, необхідних для викладання предмету «Захист України».

Все вище зазначене свідчить про те, що для якісного, комплексного та ефективного проведення заходів допризовної підготовки та військовопатріотичного виховання заклад освіти потребує єдиного керівництва та системної організації, зокрема:

- якісного викладання предмету «Захист України»;

- при вивченні курсу історії висвітлення історії України з позиції національно-визвольних змагань та багатовікової боротьби Українського народу за свою ідентичність, незалежність та соборність;

- постійного удосконалення та впровадження потужного ресурсноорієнтованого навчання учнів(студентів) у тому числі, визначеної Стандартом предмета вищезазначеної навчально-матеріальної бази;

- проведення навчально-польових зборів, військово-спортивних таборів, проведення стрільб бойовими набоями;

- фізкультурно-оздоровча робота з учнями на засадах української козацької педагогіки з застосуванням «Козацького хортінгу»;

- військово-шефська робота, зокрема відвідування військових частин з нагоди державних та військових професійних свят, днів частин, днів складання Військової присяги.

Впровадження під єдиним керівництвом заступника керівника закладу освіти з військово-патріотичного виховання, військово-шефської, фізкультурно-оздоровчої роботи надасть можливість значно ефективніше використовувати наявну навчально-методичну базу, розширювати її та підвищить спроможність закладів освіти виховати свідомих, патріотичноналаштованих, фізично розвинених, з достатніми початковими теоретичними та практичними військово-прикладними навичками молодих громадян – майбутніх Захисників та Захисниць України.

З огляду на це, Полтавська обласна рада, як представницький орган територіальних громад, звертається до Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України з проханням:

- внести зміни до Типових штатних нормативів закладів загальної середньої та професійної освіти, затверджених наказом Міністра освіти та науки №1205 від 06.12.2010 року в частині введення окремої посади «Заступник директора з військово-патріотичного виховання»;

 - рекомендувати органам місцевого самоврядування ініціювати розгляд питання щодо введення відповідної посади в закладах середньої та професійної освіти з передбаченням необхідних видатків за рахунок місцевих бюджетів;

- у вимогах до посади заступника директора з військово-патріотичного виховання визначити наступні критерії – на посаду заступника директора з військово-патріотичного виховання призначаються випускники вищих педагогічних навчальних закладів, які здобули освіту за спеціальністю викладача допризовної підготовки, а також офіцери запасу або у відставці, які мають вищу освіту, спроможні за віком і станом здоров`я якісно проводити заняття, мають досвід участі в бойових діях (учасники АТО/ООС) та пройшли погодження в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки в зоні відповідальності якого перебуває заклад освіти".

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися