
Деталі першого дня нового навчального року.
Сьогодні, перед декількома корпусами Кременчуцького національного університету зібралося чимало новачків: студентів-першокурсників. З яскравими зачісками та модному одязі, дехто у вишиванках — усі вони чекали ранкової посвяти. Перед святковим заходом Кременчуцька газета поспілкувалася з кількома новоспеченими студентами.
Один із них, першокурсник Антон, вступив на факультет геодезії та землеустрою на державну форму навчання, оскільки перед цим успішно склад НМТ (на 150 балів).
Також на бюджетну форму після профтехучилища вступила на факультет «Середня освіта. Вчитель української літератури, англійської мови та зарубіжної літератури» Валерія. Дівчина наголосила, що розклад легший, аніж був у неї перед цим в училищі. Та що у найближчих планах дівчини — «вийти на стипендію».
Поспілкувалися ми і з іншими присутніми. Наприклад, як розповіла нам старша лаборантка кафедри лінгводидактики КрНУ Анастасія Радомирівна, цьогоріч на кафедру журналістики було набрано 30 студентів, із яких 15 будуть навчатися на платній формі, 15 на бюджетній.
Загалом в університеті для абітурієнтів є можливість вибору серед 35 програм бакалаврського та 40 програм магістерського рівня. Про це, під час святкового привітання першокурсників, розповів ректор університету Михайло Загірняк.
На початку заходу на сцену винесли жовто-блакитний стяг, лунав Гімн України, а згодом - хвилина мовчання за полеглими студентами та випускниками закладу, які захищали Україну у складі ЗСУ.
Михайло Загірняк розповів про два науково-дослідних інститути на базі КрНУ. Та про те, що упродовж історії університету нараховано 48 лауреатів премій Президента України.
Також ректор називав інші успіхи викладачів-професорів та студентів - навіть в умовах війни. Так, минулого навчального року 36 студентів КрНУ підвищували свою кваліфікацію за кордоном. За словами ректора, для цього варто ретельно вчити англійську мову. Розповів Загірняк і про обладнання навчального закладу новими комп'ютерами та оснащення двох нових кабінетів.
А далі четверо першокурсників, вийшовши на сцену, зачитували обов'язки студента КрНУ, серед яких перераховували, у першу чергу, людські якості та дотримання законів України - у відповідності та суверенності української Конституції.
Далі до вітального слова запросили мера міста, колишнього студента та викладача КрНУ Віталій Малецького. Варто зазначити, що, схоже, у мера був хороший настрій, він жартував і розповідав про те, що зараз час, коли технології, невпинно летять. І що ще 20 чи 10 років тому ніхто б навіть не здогадувався, що громадяни пересядуть на Теслу, чи що такими темпами відбуватиметься технічний прогрес. Згадав він і про те, що новому поколінню доводиться приймати виклики повномасштабного вторгнення.
«Ми живемо в складний, але дуже важливий і історичний для нашої держави час.
Україна переживає своє друге Відродження. Зараз це називають або другою республікою, або іншими термінами, але це для нас важливий і склданий екзамен, який супроводжується непоправними втратами. Тому я дуже прошу кожного з вас на ваших навчальних місцях, робочих місцях робити все по максимуму для того, щоб та жертва, яку принесли десятки тисяч українців задля того, щоб ми сьогодні мали можливість піти, як кажуть, на навчання офлайн, не була марною», - його слова.
Згадав мер і про критику у його адресу, коли повноцінно облаштовувати укриття розпочали лише з другого року повномасштабного вторгнення
«Нас сварили і казали: Чому ви не зробили укриття у перший день війни? А я задаю питання: а чому ці укриття не були готові 20-30-40-50 років тому?
Тому що ніхто не думав, що в новому, сучасному, глобальному світі хтось може взяти до рук зброю для того, щоб вирішити свої геополітичні питання вас до навчальних аудиторій!» - його слова.
Звернемо увагу, що далі вокально-хореографічна студія «Домінанта» виконала гімн Університету. Однак дехто з вокалістів або не знав, або просто пропускав слова. Деяка розфокусованість артистів на сцені викликала посмішку навіть у мера. Також глядачів здивувало і те, що коли в учасників колективу на підлогу падали академічні шапочки, їх залишали лежати на сцені.
Своєрідну посвяту у студенти, сказавши вітальне слово, провела і професорка, декан факультету економіки та управління Вікторія Дружиніна, яка тримала в руках велетенський студквиток.
Наприкінці заходу дівчата в українських костюмах винесли коровай і роздали їх бажаючим студентам, які були присутніми на заході.
Ліна Романченко, фото авторки
відео Микити Ліцкевича