
Управління патрульної поліції Кременчука 2017 року зафіксувало 48 дорожньо-транспортних пригод за участі пішоходів: 41 людина травмувалася та 8 загинуло. Одним із головних показників ефективної роботи правоохоронних органів є відчуття безпеки людини. Втім, це справа не лише поліціантів, а й міської влади. Тож, що заплановано зробити в нашому місті задля зменшення кількості ДТП та комфорту городян?
Кожна людина на певний час стає пішоходом чи пасажиром. Для когось це півгодини на день чи й того менше, а хтось проводить на вулиці чи в громадському транспорті по декілька годин. Тому комфорт, а головне безпека мають бути понад усе.
І «розумні», і антивандальні: кременчужанам обіцяють різні зупинки
У Кременчуці налічується 358 зупинок громадського транспорту. Таку цифру Кременчуцькій газеті оприлюднили в міському управлінні житлово-комунального господарства. З них 113 зупинок знаходяться на балансі комунального підприємства «Благоустрій Кременчука», а 128 передано в рамках інвестиційної програми комунальному підприємству «Ринкова площа». Решта, як то кажуть, бовтаються у повітрі.
В одному з попередніх номерів (№51 від 21.12. 2017 р.) Кременчуцька газета вже писала, що в мерії планують створити спеціальну комісію, аби обстежити всі міські зупинки чи місця, де вони мають бути. І вже робота із її створення добігає кінця. Так, 30 березня на засіданні міськвиконкому розглянули проект рішення про створення такої комісії, однак його направили на доопрацювання. За 2 тижні до розгляду мають повернутися.
Наразі в міському управління житлово-комунального господарства розробляють перелік місць, де встановлять нові зупинки за рахунок міського бюджету. Їх може бути від 20 до 25. Цього року на їх облаштування передбачено 900 тис грн.
На тих зупинках, що знаходиться у людних місцях, планують встановлювати прозорі скляні конструкції. Інші, скоріш за все, будуть антивандальними.
Також цього року у Кременчуці планують встановити смарт-зупинки (де можна буде підзарядити мобільний чи скористатися WI-FI). Минулого року наше місто перемогло в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад саме з проектом «Кременчуцькі зупинки – очікування з комфортом». Тому для їх облаштування 500 тис грн виділили з Полтавського обласного бюджету. Ще 540 тис грн – з бюджету Кременчука. «Розумні» зупинки теж встановлюватимуть у місцях, які потрапляють до зони постійної уваги правоохоронців, аби зупинки не розтрощили вандали. Адже, як показує практика, нові скляні зупинки громадського транспорту притягують вуличних хуліганів, немов магніт.
Гроші на знаки поділили порівну
Встановленням нових дорожніх знаків і ремонту вже існуючих цього року займатимуться комунальні підприємства «Міськсвітло» та «КПС ШРБУ». Як нагадали в УЖКГ, на ці роботи з міського бюджету планують направити 1 млн 200 тис грн. Їх розподілять порівну між вищеназваними комунальними підприємствами. Так роботи, пов’язані зі встановленням світлодіодних знаків (які світяться у темну пору доби) проводитиме «Міськсвітло». Переважно ці дорожні знаки позначають пішохідний перехід, вони почали з’являтися в нашому місті ще минулого року. В поточному їх кількість планують збільшити на 10-12 штук.
Першочергово мерехтливі знаки встановлять на пішохідних переходах, де немає світлофорів: на проспекті Свободи, на вул. Вадима Пугачова (колишня Московська), на перехресті з вулицею Гвардійською.
Звичайні дорожні знаки ремонтуватимуть і встановлюватимуть дорожники. Тут теж варто нагадати, що у Кременчуці в середині березня цього року невідомі знесли 10 дорожніх знаків на вул. Вадима Пугачова. І це було не вперше, коли так «працювали» вандали. Та повідомлень правоохоронців про затримання зловмисників не було.
Щодо дорожніх знаків, то їх теж встановлюють у Кременчуці згідно з рекомендаціями патрульних. Як повідомила прес-служба Управління патрульної поліції Кременчука, для цього двічі на рік (восени і навесні) проводять обстеження. Так, із 5 квітня по 11 травня у місті триває комісійний огляд автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів.
«Під час обстежень звертають увагу на стан покриття проїзної частини, узбіч, придорожніх територій, технічні засоби організації дорожнього руху, зовнішнє освітлення тощо. Перевіряють облаштування залізних переїздів, через які здійснюється автобусний рух, аварійно небезпечних ділянок та місць концентрації ДТП, відповідності встановлених знаків та демонтажу дорожніх знаків», – розповіла речниця управління Ірина Панасюк.
Вона зазначила, що є тісна взаємодія з УЖКГ.
«Згідно з актом осіннього обстеження доріг, необхідно було встановити та замінити 37 дорожніх знаків. Всі роботи у цьому напрямку проведені», – говорить Панасюк.
Нові світлофори проти «заторів»
1 млн 200 тис грн з міського бюджету планують цього року направити комунальному підприємству «Міськсвітло». За ці кошти мають облаштувати та відремонтувати світлофорні об’єкти.
Кременчужани, скоріш за все, вже побачили, що такі роботи вже почалися. В УЖКГ розповідають, що після встановлення нових світлофорів покращуються умови дорожнього руху. Як приклад наводять нові світлофорні об’єкти на перехресті вулиць Першотравневої і Небесної Сотні. Там відрегулювали роботу світлофора, і тепер можна уникати «заторів». Також самі кременчуцькі водії відзначають, що нові світлофори з світлодіодною підсвіткою більше привертають увагу, ніж звичайні.
На депутатських комісіях неодноразово ставилося питання про необхідність встановити світлофори саме для пішоходів на перехресті вулиць Першотравневої і Перемоги, неподалік ліцею №4. Також за посилення безпеки дітей на цьому перехресті виступав ініціатор петиції на веб-порталі міської ради. У 2018 році чиновники обіцяють нарешті вирішити це питання.
Також у планах – встановити світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Перемоги і Ігоря Сердюка.
За повідомленням УЖКГ, нові світлофори комунальники встановлюють на основі інформації про скоєні ДТП та небезпечні ділянки вулиць, наданої Управлінням патрульної поліції Кременчука.
Кременчуцька газета на своєму сайті постійно інформує про те, де комунальники проводять роботи зі встановлення нових світлофорів, оскільки через це виникають тимчасові незручності як для пішоходів, так і для водіїв. Тож, стежте за інформацією на нашому сайті.
З розміткою почали експериментувати
Кременчуцькі пішоходи, певно, звернули увагу, що за зиму багато «зебр» на пішохідних переходах стерлося. Для нанесення дорожньої розмітки потрібна певна плюсова температура. Тому це почали робити тільки зараз.
В УЖКГ міста нагадують, що з минулого року окрім звичного білого кольору, на кременчуцькі дороги наносять і червону. розмітку. Зокрема на пішохідні переходи, аби ще більше привертати увагу водіїв.
З того ж минулого року на дорогах нашого міста з’явилися і літери «А». Ними помічають маршрути автобусів і мікроавтобусів. Також для зручності водіїв дорожники наносять спеціальні стрілки. Розмітку на дорогах міста обіцяють і далі вдосконалювати, переймаючи досвід інших міст, зазначили в УЖКГ.
Проспекти Свободи і Лесі Українки – найбільш небезпечні у Кременчуці
8 пішоходів загинули на вулицях і проспектах нашого міста минулого року. В Управлінні патрульної поліції склали перелік найбільш небезпечних для пішоходів місць:
• проспект Свободи (р-н зупинки Водоканал; ділянка від вулиці Європейської до Переяславської;
р-н перехрестя з вулицею Маяковського; р-н зупинки «Пивзавод»);
• вулиця В. Пугачова (р-н Оптової бази);
• проспект Лесі Українки (р-н спортклубу «Спортлайф»);
• Занасипський шлях та вул. Республіканська.
Причинами аварій у Кременчуці найчастіше є порушення водіями правил проїзду пішохідних переходів, а також порушення правил пішоходами – перехід проїзної частини у невстановленому місці та перехід на заборонений сигнал світлофора.
Фото Кирило Воронцов
Світлана Павленко