Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 26 Лютого 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Продовжити дію мораторію на продаж земель - просять депутати облради

18 вересня 2019 13:15

Не допустити поспішного відкриття ринку земель сільгосппризначення.

Депутати Полтавської облради на вчорашній сесії затвердили звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

«Висловлюємо підтримку Вашим намірам щодо найшвидшого відновлення Української економіки, забезпечення її стійкого розвитку, подолання корупції та підвищення добробуту пересічних українців.

Розбудова заможної, сильної, єдиної та щасливої України, в якій держава існує для людини, а не людина існує для держави – це наша спільна мета і завдання, виконання якого від нас вимагає народ України.

Разом з тим, вважаємо за необхідне висловити свою позицію щодо скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення як кроку, що визначає подальшу долю не тільки аграрного сектору, а й всієї економіки держави на десятиріччя вперед.

Одним із найважливіших питань, яке хвилює аграріїв та всіх жителів Полтавської області, є питання, чи стануть українські селяни наймитами на власній землі, чи продовжиться в Україні збільшення земельних латифундій?

Зауважимо, що це не тільки важливе економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії, село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль у підтримці життєдіяльності громади. Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо холдинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, більшість сіл виявляються непотрібними, економічно невиправданими, що веде до їх вимирання. Як результат, їх мешканці опиняються замкненими всередині депресивних територій, адже не можуть продати свої садиби та перебратися в інше місце.

Саме тому, ми підтримуємо звернення ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» до Президента України щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення і законодавчої заборони іноземцям купувати українські землі. Забезпеченням цього є внесення відповідних норм України від 14.08.2019 № 345 щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення і законодавчої заборони іноземця до першої частини Конституції України після проведення Всеукраїнського референдуму», - зауважили у зверненні.

Таким чином сподіваються на продовження дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Та що це дасть можливість законодавчо врегулювати правові відносини ринку земель та завершити реформи з урахуванням інтересів громадян України, які є власниками землі.

 

 

Клим Соколов

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися