Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 1 Квітня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Був світлою людиною: Кременчук попрощався із кандидатом в майстри спорту із греко-римської боротьби, капітаном КВК, гранатометником Віталієм Личманенком

26 січня 2023 13:15

«Він був відповідальний, дуже його поважали в колективі. Наш Лідер, заводила. У пам’яті залишилось лише хороше. Людина з великої літери «Л».

Сьогодні у Кременчуці прощались з Віталієм Личманенком, якй загинув 16 січня 2023 року, під час захисту Батьківщини, виявивши стійкість і мужність під час виконання бойового завдання.

Попрощатися із Героєм прийшли рідні, друзі, знайомі, одногрупники. Традиційно церемонія прощання відбувалася в Міському палаці культури.

«Віталій Вікторович народився 23 лютого 1977 року в Кременчуці. Був призваний на військову службу під час мобілізації 7 березня 2022 року. Служив  солдатом, гранатометником піхотного батальйону. Дружина була проти, аби Віталій йшов на війну, та він із словами: «Я йду, аби ти тут спокійно жила!» відправився до нашого військкомату. До війни займався греко-римською боротьбою, був кандидатом в майстри спорту, капітаном КВК, позитивною людиною. Завжди усміхався. Залишилися батьки, дружина та донька», - про це повідомив військовослужбовець із позивним «Зоряний».

Віталій Личманенко став 18-им випускником ВПУ №7, який загинув під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Про це говорить директор цього навчального закладу Микола Несен. Він добре пам’ятає групу, в якій навчався Віталій Личманенко, а також його особисто.

«Він прийшов навчатися на базі 9 класів за професією електромонтер електрообладнання і устаткування. Пройшов успішні випробовування і це перша наша група, на якій проліцензували, протестували нову професію «Електромеханік засобів автоматики і приладів технологічного устаткування». Мені Віталій запам’ятався відразу світлою людиною – світлий за кольором волосся, світлий за обличчям, світлий за поглядом. Такий справедливий патріот, який чітко розставляв все на свої місця, якщо десь було щось не так. Ще з впевненістю можу сказати, що це один із найталановитіших наших випускників, який навчався на той час. Взагалі, у всіх хлопців цієї групи була велика жага до знань. У той період – 1993-94 рік, - коли почали працювати на основі Міжурядової угоди з німецькою стороною щодо створення на базі нашого училища «Модельного центру підготовки фахівців автомобільної промисловості» , то такі хлопці, як Віталій (їх 5 учнів), навчали нас тому, що їм дали німецькі фахівців.

Віталій завжди буде в наших серцях, як патріот, як людина, впевнена в собі і яка знала, що робить для своєї сім’ї, держави України, для закладу, в якому навчався», - слова Миколи Несена.

Одногрупники, які навчались 4 роки з Віталієм в ВПУ№7, пригадують, що саме він був старостою групи.

«Він був відповідальний, дуже його поважали в колективі. Наш Лідер, заводила. У пам’яті залишилось лише хороше. Людина з великої літери «Л». Те, що він пішов на фронт, характеризує його, як відповідальну людину. Втрата не лише для нас, а для всього міста», - говорять, доповнюючии один одного Владислав Мирний, Валентин Медвєдєв, Юрій Щукін, Сергій Дудка.

Чоловіки знали, що їх одногрупник на війні. Дехто зустрічався з ним, коли приходив у відпустку. Спілкувались, але не про війну - обговорювали домашні, побутові речі…

Біля відкритої трини Героя багато квітів, присутні не стримували сліз у жалобі за другом, товаришем. 

У військовій формі стоїть білява дівчинка.. То донька загиблого Героя, яка одягла форму батька.. Така світла, яким і був Віталій Личманенко.

«Його знали багато крременчужан, адже він встановлював котли. 23 лютого минулого року, коли я вітала його з днем народження, то говорив, що ще на роботі. Установлював котел. Останній котел. 24 ллютого розпочалась війна і Віталій пішов добровольцем», - оворить знайома Героя.

Осстанню шану висловили і всі земляки, проводжаючи Віталія Личманенка в останню путь, стоячи на колінах.

Свій останній прихисток на цій Землі він знайде на Алеї Героїв, що на Свіштовському кладовищі.

 

 

Світлана Павленко

Фото Олександра Попенка


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися