
«Він був відповідальний, дуже його поважали в колективі. Наш Лідер, заводила. У пам’яті залишилось лише хороше. Людина з великої літери «Л».
Сьогодні у Кременчуці прощались з Віталієм Личманенком, якй загинув 16 січня 2023 року, під час захисту Батьківщини, виявивши стійкість і мужність під час виконання бойового завдання.
Попрощатися із Героєм прийшли рідні, друзі, знайомі, одногрупники. Традиційно церемонія прощання відбувалася в Міському палаці культури.
«Віталій Вікторович народився 23 лютого 1977 року в Кременчуці. Був призваний на військову службу під час мобілізації 7 березня 2022 року. Служив солдатом, гранатометником піхотного батальйону. Дружина була проти, аби Віталій йшов на війну, та він із словами: «Я йду, аби ти тут спокійно жила!» відправився до нашого військкомату. До війни займався греко-римською боротьбою, був кандидатом в майстри спорту, капітаном КВК, позитивною людиною. Завжди усміхався. Залишилися батьки, дружина та донька», - про це повідомив військовослужбовець із позивним «Зоряний».
Віталій Личманенко став 18-им випускником ВПУ №7, який загинув під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Про це говорить директор цього навчального закладу Микола Несен. Він добре пам’ятає групу, в якій навчався Віталій Личманенко, а також його особисто.
«Він прийшов навчатися на базі 9 класів за професією електромонтер електрообладнання і устаткування. Пройшов успішні випробовування і це перша наша група, на якій проліцензували, протестували нову професію «Електромеханік засобів автоматики і приладів технологічного устаткування». Мені Віталій запам’ятався відразу світлою людиною – світлий за кольором волосся, світлий за обличчям, світлий за поглядом. Такий справедливий патріот, який чітко розставляв все на свої місця, якщо десь було щось не так. Ще з впевненістю можу сказати, що це один із найталановитіших наших випускників, який навчався на той час. Взагалі, у всіх хлопців цієї групи була велика жага до знань. У той період – 1993-94 рік, - коли почали працювати на основі Міжурядової угоди з німецькою стороною щодо створення на базі нашого училища «Модельного центру підготовки фахівців автомобільної промисловості» , то такі хлопці, як Віталій (їх 5 учнів), навчали нас тому, що їм дали німецькі фахівців.
Віталій завжди буде в наших серцях, як патріот, як людина, впевнена в собі і яка знала, що робить для своєї сім’ї, держави України, для закладу, в якому навчався», - слова Миколи Несена.
Одногрупники, які навчались 4 роки з Віталієм в ВПУ№7, пригадують, що саме він був старостою групи.
«Він був відповідальний, дуже його поважали в колективі. Наш Лідер, заводила. У пам’яті залишилось лише хороше. Людина з великої літери «Л». Те, що він пішов на фронт, характеризує його, як відповідальну людину. Втрата не лише для нас, а для всього міста», - говорять, доповнюючии один одного Владислав Мирний, Валентин Медвєдєв, Юрій Щукін, Сергій Дудка.
Чоловіки знали, що їх одногрупник на війні. Дехто зустрічався з ним, коли приходив у відпустку. Спілкувались, але не про війну - обговорювали домашні, побутові речі…
Біля відкритої трини Героя багато квітів, присутні не стримували сліз у жалобі за другом, товаришем.
У військовій формі стоїть білява дівчинка.. То донька загиблого Героя, яка одягла форму батька.. Така світла, яким і був Віталій Личманенко.
«Його знали багато крременчужан, адже він встановлював котли. 23 лютого минулого року, коли я вітала його з днем народження, то говорив, що ще на роботі. Установлював котел. Останній котел. 24 ллютого розпочалась війна і Віталій пішов добровольцем», - оворить знайома Героя.
Осстанню шану висловили і всі земляки, проводжаючи Віталія Личманенка в останню путь, стоячи на колінах.
Свій останній прихисток на цій Землі він знайде на Алеї Героїв, що на Свіштовському кладовищі.
Світлана Павленко
Фото Олександра Попенка