Кременчуцька газета
Неділя, 1 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Реформа сервісних центрів МВС може призвести до народних невдоволень: здати на права можна буде лише в Полтаві, Кременчуці та Лубнах

30 травня 2023 08:30

У 4 областях стартує пілотний проєкт уже з 1 червня. А масштабування на всі сервісні центри МВС по всій Україні заплановано до кінця 2023 року.

 

Головний сервісний центр МВС пафосно повідомляє про запуск пілотного проєкту, метою якого є забезпечення максимально прозорих умов складання іспитів у сервісних центрах МВС. Зміни стосуватимуться технічних умов у класах для складання теоретичних іспитів та автомобілів для складання практичних іспитів. 

За даними прес-служби Головного сервісного центру МВС, пілотний проєкт стосуватиметься  Львівської, Одеської, Вінницької та Київської областей. Інших регіонів зміни поки не торкнуться. За результатами пілотного проєкту, після врахування усіх можливих нюансів, станеться масштабування вже на всю Україну.

«Досвід пілотного запуску в кількох регіонах покаже нам можливі недоліки, ми готові до критики», — заявив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик, презентуючи пілотний проєкт регіональним сервісним центрам МВС.

У цих 4 областях України запускаємо і тестуємо оновлену систему попереднього запису. Тепер можна вже отримати талон е-запису на практичний іспит на транспортних засобах категорії В як в терміналах в приміщенні сервісного центру МВС, так і онлайн через функціонал е-запис.

Також онлайн можна перевірити наявність талонів і доступних для отримання через сайт, і доступних для оформлення в терміналі. 

Варто нагадати, що у кожного є можливість оформити до 4 талонів на одну і ту ж послугу. А талони є персональними. Тобто, варто відповідально планувати візит та бронювати свій час для складання практичного іспиту.

 Що зміниться?

Кожен кандидат у водії отримає більше інструментів для оскарження результатів іспитів у сервісних центрах МВС. 

У класах для теоретичних іспитів тепер буде фіксація на 4 відеокамери та мікрофон — не буде «сліпих зон». Це унеможливлює стороннім особам підказувати  кандидатам у водії, а також дозволить самому кандидату в разі потреби оскаржити результати складання теоретичного іспиту.

У автівках категорії В — це легкові автомобілі — буде відеофіксація в салоні таким чином, щоб знімати і руки, і ноги кандидата у водії, руки і ноги екзаменатора, запис розмов у салоні теж буде.

«І це не для того, щоб залякати тих, хто складає іспит, а для того, щоб у них було більше можливостей для оскарження результатів, щоб можна було перевірити будь-який запис і переконатись у справедливості іспиту. Гаслами цього проєкту є: «Знаєш — успішно складаєш» та «Не знаєш — не допоможуть». Запит від громадськості на справедливу екзаменаційну діяльність сервісних центрів МВС існує вже давно. Усі ці зміни покликані забезпечити рівні та прозорі умови для кожного кандидата у водії», — пояснив Микола Рудик.

Ці зміни потребують фінансових витрат, адже потрібно забезпечити кожен сервісний центр МВС обладнанням. Тому на ті сервісні центри МВС, які не мають високого навантаження чекає оптимізація. Про скорочення штату не йдеться.

Коли все зміниться?

У 4 областях стартує пілотний проєкт уже з 1 червня. А масштабування на всі сервісні центри МВС по всій Україні заплановано до кінця 2023 року.

У зв’язку із цим у сервісних центрах Львівської, Одеської, Вінницької та Київської областей починаючи з 23 травня уже генеруються талони попереднього запису на практичний іспит на авто категорії В. Можливо оформити дві опції: на транспортному засобі автошколи, де проходило навчання, або на транспортному засобі сервісного центру МВС.

Інші регіони поки надають усі послуги без змін.

Де саме почнуть приймати іспити по-новому?

Львівська область: м. Львів, с. Зимна Вода, с. Червоне, м. Стрий, м. Червоноград;

Київська область: м. Біла Церква, с. Софіївська Борщагівка, м. Переяслав.

Одеська область: м. Одеса, м. Білгород-Дністровський, м. Ізмаїл, м. Подільськ;

Вінницька область: м. Вінниця, м. Могилів-Подільський, м. Тульчин.

У всіх інших сервісних центрах МВС цих чотирьох регіонів надаватимуться всі види послуг пов’язаних з посвідченням водія та реєстрацією транспортних засобів в Україні, крім теоретичних та практичних іспитів. 

Зазначимо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.

А тепер про Полтавщину!

За даними нашої редакції здати на права в нашій області можна буде лише в Полтаві, Кременчуці та Лубнах. І ні в яких інших містах, де це робиться зараз.

Тож, мешканці Горішніх Плавнів мають приїздити до Кременчука і здавати на права. І якщо Горішні Плавні ще не так далеко знаходяться, то що робити мешканцям Кобеляк чи Семенівки?

З Семенівки і дороги вже майже немає, а їхати здавати все одно прийдеться! Зазвичай здають на права не відразу. Тож, їхати прийдеться кілька разів, аби здати теорію, а потім, аби здати практику. Такі «подорожі» влетять громадянам не в одну копійку.

Чи не краще б було класи Сервісних центрів удосканалити на місцях? Тим паче, новий клас у Кременчуці буде не в самому сервісному центрі! Його планують обладнати в ЦНАПі по вулиці Покровській. На це у Сервісного центру кошти є, а обладнати класи у містах та райцентрах немає.

А що ж з тим же Миргородом чи Пирятином, Гадячем чи Зіньковим? Теж саме! Мешканці цих населенних пунктів будуть подорожувати до класів у Полтаву, Кременчук чи Лубни.

Краще в МВС придумати не змогли?! Коли люди втрачають роботу і ледь зводять кінці з кінцями, МВС робить таку недолугу реформу, аби люди їздили туди-сюди і витрачали ой як не зайві гривні. Якщо вже МВС не вірить своїм працівникам і підозрює їх у хабарництві при здачі іспитів, то нехай краще у вже діючих класах встановить додаткове обладнання. Тим паче міські та районні влади готові в цьому допомогати, аби лише їх мешканці не подорожували туди-сюди. Так, на сесії минулої п’ятниці, 26 травня, депутати Кременчуцької міськради виділили 2,3 млн грн на закупівлю автівок для місцевого Сервісного центру. На цих автівках мешканці мають здавати практичні іспити.

Думаю, і інші представки влади готові були б піти на подібні кроки заради задоволення потреб мешканців.

Вважаю, що цю тему мають обговорити і на засіданні обласної організації Асоціації міст України та інших установах, аби ситуація змінилася і МВС став обличчям до народу.

Нагадаємо, Кременчуцький сервісний центр МВС отримає кошти на нові автівки

Співпрацю сервісного центру МВС та ЦНАПу у Кременчуці визнано зразковою

Кременчуцькі депутати вирішили прописати в програмі підтримки сервісного центру МВС закупівлю автівок для здачі іспитів

 

Олег Булашев  


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися