Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 30 Листопада 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Рівні англійської мови

 

21 жовтня 2021 14:50

Які бувають рівні володіння англійською мовою, в чому їх відмінності, особливості та вимоги. Докладний розбір від професіоналів.

Рівні володіння англійською мовою - з цим поняттям часто стикаються студенти і люди, які влаштовуються на роботу. Заповнюючи анкету з працевлаштування, багато зустрічали графу "знання іноземної мови". Там було потрібно відзначити варіант, відповідний вмінням претендента - Elementary, Intermediate, Advanced або Proficiency.

Як краще визначити свій рівень

Вищеназвані поділи взяті з європейської класифікації оцінки мовної компетенції CEFR, розробленої в кінці 80-х - початку 90-х років. Їх використовують лінгвістичні школи і освітні центри, пропонуючи майбутнім студентам пройти тестування на визначення рівня англійської мови. За результатами учнів ділять на групи "новачків", "середнячків" і "просунутих". Якщо хочете дізнатися, наскільки добре володієте іноземною, запишіться на курси англійської мови в Києві онлайн по скайпу(https://nyschool.org.ua/uk/angliyskiy-onlayn-v-kieve/) - педагоги перевірять ваші усні мовні вміння, оцінять навички письма і дадуть корисні поради.

Які бувають рівні знань англійської мови? Класична система мовної оцінки складається з шести розрядів. Вони підрозділяються на три пари. Перша позначає елементарне володіння іноземною, друга - самодостатнє і третя - вільньне. За навчальний рік за умови інтенсивної праці студенти можуть просунутися на 3-4 ступені.

Елементарне володіння іноземною

Beginner або A1

Якщо ви ніколи не вивчали англійську або вчили її давно і встигли забути, Beginner - ваш відправний пункт. Ось які навички отримують початківці:

 • Розуміють і вживають у мові повсякденні вирази - вітання, прохання, вибачення;
 • Розповідають про себе в декількох реченнях: називають ім'я, вік, адресу, національність, і т. д. Можуть представити іншу людину: "Це моя подруга. Її звуть Юля". Задають легкі питання - "Звідки ви?", "Скільки вам років?";
 • Ведуть простий діалог за умови повільної і чіткої манери розмови у співрозмовника.

На цьому етапі граматичний арсенал невеликий - учні використовують речення з дієсловами tobe, can, оборотами thereis, therearehavegot, hasgot.

Elementary або A2

Рівень відмінника або "хорошиста", який не практикував англійську після школи, але дещо пам'ятає досі. Наприклад:

 • Розуміє загальновживані вирази, що належать до таких тем, як їжа, сім'я, хобі, покупки, візит до лікаря;
 • Повільно розмовляє на повсякденні теми, використовуючи фрази з простою побудовою. Довго підбирає потрібне слово;
 • Розповідає про себе докладніше. Може скласти коротке повідомлення про сім'ю, описати, як виглядає улюблений вихованець, розповісти про свою роботу і захоплення. Здатний коротко передати суть ситуації, що сталася.

Носії Elementary володіють вживанням простих часів - теперішнього (PresentSimple), минулого (PastSimple) і майбутнього (FutureSimple). Вони сприймають усну мову, якщо говорити з ними чітко і виразно, підтримують спілкування.

Самодостатнє володіння мовою

Intermediate або B1

Рівень англійської мови, на якому напрацьовано хороший вокабуляр і освоєно багато граматичних явищ. Але усне мовлення помітно відстає від письмового. Студенту легше даються твори і переклади, ніж імпровізований монолог і аудіювання. Він володіє наступними вміннями:

 • розуміє загальний зміст виразної мови на повсякденні теми;
 • може написати змістовний зв'язний текст на загальні і викликаючі особисту зацікавленість теми;
 • легко справляється з діалогом в типових ситуаціях - може забронювати номер в готелі, запитати про знижки в магазині, записатися по телефону на прийом до лікаря, запросити друга на сімейне свято;
 • висловлює думку і пояснює свою точку зору;
 • здатний заявити про власні плани та вподобання.

На даному етапі учні дивляться серіали з іноземними субтитрами. Без текстового супроводу вони в змозі зрозуміти загальний зміст вимовлених реплік.

UpperIntermediate або B2

Intermediate і UpperIntermediate - серединні рівні знання англійської мови, які відіграють роль перехідного етапу від примітивної іноземної мови до вільного і впевненому володіння. Upper - етап розвитку мовних компетенцій, на якому можна їхати жити і працювати за кордон. Люди легко справляються з такими завданнями:

 • вловлюють зміст складних текстів;
 • невимушено спілкуються на будь-які теми з іноземцями;
 • дивляться англомовні фільми і телепрограми;
 • швидко вибудовують монолог, обґрунтовують свою точку зору, відзначають всі "за" і "проти" в описаній ситуації ситуації;
 • пишуть зв'язкові есе і листи по вузьконаправленим темам.

Володарів UpperIntermediate можуть поставити в глухий кут лише незвичні діалекти і маловідомі сленгові вислови.

Вільне володіння англійською мовою

Advanced або C1

Після позначки Upper починаються найвищі рівні англійської мови. Ті, хто досяг Advanced, не відчувають труднощів у спілкуванні з іноземцями і ті частенько приймають їх за носіїв мови. Вони без проблем роблять наступне:

 • Розмовляють швидко. Чи не обмірковують, як краще підібрати слова і в якому часі скласти пропозицію;
 • Швидко читають об'ємні тексти підвищеної складності і розуміють їх до дрібниць;
 • Крім розмовного, володіють художнім, публіцистичним і науковим стилями мови;

Для даного рівня характерне вживання засобів вираження мови - мова не просто правильна і впевнена, вона красива.

Proficiency або C2

Якщо уявити рівні в англійській мові у вигляді піраміди, то вершиною буде Proficiency – досконале володіння іноземною. Досягти цієї ступені означає вивчити англійську мову і говорити на ній як на рідній. Для цього треба провести кілька років за кордоном, щодня спілкуючись з носіями. Ось чим може похвалитися володар Proficiency:

 • розуміє все, що прочитав і почув;
 • говорить на будь-яку тему побіжно і спонтанно, передаючи найтонші смислові відтінки;
 • виступає з доповідями вузькопрофесійної тематики, де багато важких термінів і специфічного сленгу;
 • жартує - та так, що нейтіви заздрять.

Щоб дійти до такого рівня, потрібно бути людиною глибоко закоханим в мову. Але для життя і роботи за кордоном досить скромніших результатів - наприклад, базової позначки B1-B2. Якщо ви відправляєте резюме в компанію, де важливий просунутий іноземний C1-С2, об'єктивно оцінюйте і не прикрашайте свої знання, інакше на співбесіді будедискомфортно.

На правах реклами

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися