
Деталі.
5 лютого 2024 року слідчими Кременчуцького районного управління поліції було відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».
У цій справі фігурує професійний керівник кращого в Полтавській області ВПУ №7 Микола Несен, якого, згідно з оприлюдненими судовими ухвалами, звинувачують у тому, що він за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «СТОП» здійснив розкрадання бюджетних грошових коштів під час виконання будівельних робіт в умовах воєнного стану.
Хто знає пана Несена ніколи в це не повірить, але обставини, схоже, склалися так, що він, намагаючись зробити укриття в навчальному закладі одним з перших на мікрорайоні, яким тоді користувалися не лише учні та викладачі ВПУ №7, а й пересічні містяни, тепер за це може поплатитися.
Вивчаючи судові ухвали, стало відомо, що правоохоронці, за участі експерта Полтавського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса», наприкінці минулого року провели огляд підвального приміщення №2, яке являється укриттям за адресою: вул. Вадима Пугачова, 4. Саме там виявлено обладнання, придбане, на думку слідчих, по завищеним цінам.
"Проведеним аналізом отриманих документів встановлено, що частина обладнання, а саме: припливно - витяжні установки GREE FHBQ-D30M, GREE FHBQ-D15M, світлодіодні панелі VIDEX 48W 6000 K VL-Pb486W, накладні рамки для світильників 600х600 Panel Pro-Line, які використовувалась при проведенні робіт на об`єкті «Поточний ремонт з облаштуванням підвального приміщення (укриття №1,2) ВПУ №7», згідно актів приймання виконаних робіт КБ-2В, придбані за цінами, що перевищують ринкові. Згідно товарознавчої експертизи №СЕ-19/117-24/21082-ТВ від 16.09.2024, №СЕ-19/117-24/21080-ТВ від 13.12.2024, встановлено ринкову вартість вищеперерахованого обладнання, яке орієнтовно на 40-50% має нижчу ціну від цін зазначених у актах приймання виконаних робіт КБ-2В, при проведенні робіт на об`єкті «Поточний ремонт з облаштуванням підвального приміщення (укриття №1,2) ВПУ №7."
І ось тут цікаве питання. Директор, звісно підписував документи, які надавав будівельник, але останній в акти вносив ціну, через яку зараз і виник "сир-бор". Правоохоронці вважають, що керівник навчального закладу мав би перевіряти ціни, а так допустив ще й службову недбалість.
21.03.2025 року в Автозаводському райсуді м. Кременчука було розглянуто клопотання слідчого про арешт майна в даному кримінальному провадженні.
На обґрунтування клопотання про арешт майна слідчий зазначив, що 20.03.2025 року Миколі Несену було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу України «Службова недбалість».
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 418536706 від 19.03.2025 року, пан Несен має у власності квартиру. Вартість даної нерухомості становить 303 тис. 511 грн.
З метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої директором Вищого професійного училища №7 м. Кременчука Полтавської області внаслідок кримінального правопорушення - надлишкового перерахування ТОВ «СТОП» коштів за договором 59 від 26.05.2023 в сумі 234 тис. 406,35 грн, підготовлено цивільний позов, який буде пред`явлений до суду разом з обвинувальним актом у вказаному кримінальному провадженні.
У зв`язку із викладеним виникла необхідність в арешті майна підозрюваного. Суд дане клопотання слідчого про арешт майна в кримінальному провадженні задовольнив та наклав арешт на майно, власником якого є Микола Несен, а саме: на його квартиру за адресою *** з позбавленням права відчуження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня оголошення ухвали.
Клим Соколов