Судова справа.
Днями Автозаводський районний суд м. Кременчука у відкритому судовому засіданні розглянув справупо обвинуваченню раніше не судимого уродженця с. Приморське Новоазовського району, Донецької області, українця, громадянина України, не працюючогоу вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 121(Умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України,
Про це йдеться у вироку суду, який розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень.
22 вересня 2018 року, близько 21.40 хв, поблизу магазину «Duty Free», що знаходиться на проспекті Героїв Дніпра, 62, у м. Горішні Плавні, між неповнолітнім Борисом* та Ігорем, на ґрунті раптово виниклих неприязних стосунків, виникла сварка. Обвинувачуваний , діючи умисно, дістав з кишені свого верхнього одягу розкладний ніж та наніс ним один удар в область грудної клітини Бориса, спричинивши останньому, відповідно до висновку експерта тілесні ушкодження у вигляді: колото-різаного пошкодження грудної клітини справа з локалізацією рани в 1-му міжребер`ї з пошкодженням пазової артерії та вени, яке ускладнилось кровотечею, які утворились від ударної дії предмету з колюче-ріжучими властивостями, яким могло бути лезо клинка ножа або предмет з подібними характеристиками, можливо у вказаний строк та при вказаних обставинах, про що свідчить їх характер, та по ступеню тяжкості відносяться до тілесних ушкоджень тяжкого ступеню за ознаками небезпеки для життя в момент спричинення.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений Ігор вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення за вищевикладених обставин визнав повністю.
Крім повного визнання вини обвинуваченим його вина у вчиненні інкримінованого йому злочину в повній мірі доведена наступними зібраними та дослідженими судом доказами.
Потерпілий суду пояснив, що того дня він разом із друзями святкував День народження одного з друзів. Зустрілись близько 19 години та пішли в бар. Там трохи посиділи, потім пішли гуляти. Під час прогулянки до знайомої дівчини зателефонував її хлопець і вона разом із іншою відійшли. Приблизно хвилин через 15 дівчата повернулись, одна з них плакала, її вдарив хлопець. Нападника знайшли і Борис один раз його вдарив, після чого той пообіцяв вибачитись перед дівчиною. Після цього всі вирішили повернутися до бару. Приблизно через 15-20 хвилин до бару зайшов хлопець-нападник з батьком і обвинуваченим. Запитали хто вдарив, він вказав на себе. Всі вийшли на вулицю. Там почали розбиратись. Під час розмови йому погрожували. Обвинувачений почав себе агресивно поводити, наніс удар ногою в живіт та ліктем у обличчя. Він хотів ударити у відповідь, однак обвинувачений ухилився від удару та наніс удар ножем у праву верхню частину грудної клітини. Пам`ятає як після цього впав на землю, бачив кров та рану на своєму тілі. Що відбувалось далі не пам`ятає.
Суд визнав обвинувачуваного винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.121 КК України та призначив йому покарання у виді 5 років 6 місяців позбавлення волі.
Строк відбування покарання обчислювати з моменту приведення вироку до виконання.
Цивільний позов прокурора задовольнити.
Стягнути з Ігоря на користь держави в особі Фінансового управління Горішньоплавнівської міської ради кошти витрачені на стаціонарне лікування потерпілого Бориса у сумі 5 тис134 грн 34 коп.
Цивільний позов представника неповнолітнього потерпілого задовольнити частково. Стягнути з обвинувачуваного 60 тис гривень у рахунок відшкодування моральної шкоди.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку. Якщо вирок ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Антоніна Озерна