Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 24 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Розклеєні в Міському саду фото кременчуцьких журналістів не сходять з рук очільника парку

 

3 грудня 2021 17:15

Закриття кримінального провадження оскаржили через суд.

Днями слідчий суддя Крюківського райсуду І.Дядечко задовольнив скаргу ПП «Медіа-центр «Візит», редактора Курилова Олександра та Романченко Ліни, подану на постанову старшого дізнавача Кременчуцького райуправління поліції Котелевського С. 

Йдеться про закриття кримінального провадження №12017170110001663, ситуація відносно якого сталася ще у вересні 2017 р., коли у Міському саду виявили на вольєрах, де раніше знаходились свині, косулі, поні, видри, павичі, фазани - фотографії журналістів газети «Програма плюс» та «Кременчуцької газети», а саме: Курілова О., Романченко Л., Руфь Долі із написами: «По вине этих нерадивых журналистов косуль здесь нет, пони здесь нет, поросят здесь нет, выдр здесь нет».

 2 листопада цього року на адресу суду надійшла скарга від позивачів, відповідно до вимог якої скаржники прохали поновити термін для подачі скарги та скасувати постанову слідчого. В обґрунтування поданої скарги зазначено, що окрім виявлених написів, аналогічні за змістом заяви Дедюрін публікував і на своїй сторінці у соціальній мережі. Таким чином, на думку журналістів, він, використовуючи своє службове становище, намагався вплинути на журналістів з метою перешкоджання виконанню ними професійних обов’язків, за що передбачена відповідальність ч.2 ч.3 ст. ККУ. По даному факту до ЄРДР внесені відомості за №12017170110001663 за ознаками злочину, передбаченого ч.1. ст. КК України.

«Скаржники вважають, що зазначена постанова про закриття кримінального провадження від 16.06.2021 р. є протиправною та повинна бути скасована із багатьох підстав, мотивів та причин. Так, старший дізнавач під час проведення досудового розслідування не перевірив свідчення потерпілої Ліни Романченко, свідка Олега Булашева, які є журналістами «Кременчуцької газети» та оскільки фото Ліни Романченко теж знаходилося на вольєрі із тваринами», - сказано в документі.

При цьому старший дізнавач прийшов до помилкового висновку, що з боку Дедюріна В. не було переслідування журналістів та не чинився морально-психологічних тиск на них. Окрім цього, старший дізнавач прийшов до помилкового висновку, що директор КП «Міський сад» не критикував дій журналістів, не чинив на них вплив та не здійснював негативних висловлювань у їх бік та що всі ці його дії не є психологічним та моральним тиском, а є висловлюванням його думки.

Старший дізнавач проігнорував або навмисно не взяв до уваги під час досудового розслідування той факт, що відеоролик створювався директором Дедюріним на робочому місці, у робочий час.  

«При цьому спеціальний суб’єкт злочину Віталій Дедюрін після того, що він сказав на відеокамеру – все це невідомими порушниками було взято до уваги і дослівно було надруковано з фото журналістів. Після чого невідомі злочинці безперешкодно розмістили ці фотографії з образливими написами на парканах, де утримувались тварини у міському саду», - пишуть в ухвалі.

Представник скаржників, адвокат Олег Бублик у судовому засіданні скаргу підтримав у повному обсязі, просив постанову старшого дізнавача СД ВП №1 Кременчуцького райуправління поліції Котелевського С. від 16.06.2021 р. про закриття кримінального провадження №12017170110001663 від 22.09.2017 р скасувати.

«Враховуючи вищевикладене, а також те, що постанова старшого дізнавача СД ВП №1 Кременчуцького райуправління поліції Котелевського С.О. від 16.06.2021 р. про закриття кримінального провадження, внесеного до ЄРДР №12017170110001663 від 22 вересня 2017 р. не відповідає вимогам КПК України, у ній відсутня оцінка кожного доказу з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупності зібраних доказів – з точки зору достатності та взаємозв’язку для прийняття відповідного процесуального рішення, тобто, не надано обґрунтовані відповіді на поставлені заявниками та потерпілими питання, які виключають провадження у справі і обумовлюють її закриття, що є гарантій забезпечення прав і законних інтересів учасників процесу, слідчий суддя дійшов висновку, що подана скарга підлягає задоволенню», - підсумовано у документі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, Ухвала суду: кримінальне провадження по справі розклеювання директором Міського саду фото кременчуцьких журналістів не закрите

Справа розклеєних по Міському саду фото журналістів продовжується: до суду подали скаргу на останню постанову про закриття кримінального провадження.

У «справі свиней Дедюріна» новий поворот: суд постановив поновити кримінальне провадження.

Повернувся з політики - знайшов лелеку Жору - новини від директора Міського саду.

«Друге пришестя» у Кременчуці: Дедюрін знову у Міському саду.

 

 

 

Аріна Алініна

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися