Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 7 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Індивідуальних лічильників газу вистачить не всім

 

10 лютого 2020 08:30

Що загрожує кременчуцьким споживачам, квартири яких після 1 січня 2021 року залишаться без індивідуального приладу обліку газу?

Протягом цього року ПрАТ «Кременчукгаз» обіцяє встановити 6 тисяч 449 лічильників газу у квартирах мешканців нашого міста. І це лише половина від потреби. Як повідомили на підприємстві, для цього знадобиться 12 млн 801 тис 270 грн. Споживачам прилади встановлять безкоштовно – так вирішила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). В іншої частини абонентів лічильники з’являться після того, як НКРЕКП погодить підприємству-надавачу послуг виділення необхідної для цього суми.

Як повідомив начальник групи капітального будівництва технічного управління ПрАТ «Кременчукгаз» Юрій Щербуха, поквартирно лічильники встановлюватимуть у рамках інвестиційної програми на поточний рік. Тут підприємство діє відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Варто нагадати: п. 1 ст. 2 цього закону регламентує, що до початку 2012 року лічильники мали б з’явитися у приватних будинках, де газ використовується комплексно. До 2016-го – в помешканнях, де газ використовують для приготування їжі та підігрівання води. А ось кременчужани, які мають лише кухонні плити, мусять бути забезпечені приладами обліку до 1 січня 2021 року. В нашому місті станом на початок цього року необладнаними залишаються приблизно 12 тисяч квартир.

Немає лічильників газу – чекайте на монтажників

У відповіді на інформаційний запит нашої газети, «Кременчукгаз» повідомив, що індивідуальні лічильники газу встановлюватимуть з урахуванням територіального групового розташування багатоповерхівок і у тих споживачів, у яких не встановлені побудинкові прилади.

На підприємстві зазначають, що графік з переліком будинків зараз лише формується, а потім його погодять з органами місцевого самоврядування. Повідомлення про проведення монтажних робіт зі встановлення індивідуального обладнання, а також пов’язане з цим тимчасове припинення газопостачання, розмістять на дошках біля дверей під’їздів багатоповерхівок. Також цю інформацію оприлюднять на офіційному сайті «Кременчукгаз».

Без вибору і без варіантів

Виникає питання, чи можуть городяни самостійно встановити лічильник газу у квартиру, а потім сподіватися на відшкодування витрат. Газовики нагадали, що ч. 2 ст. 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» визначено, що фізичні особи (населення) можуть самостійно встановлювати індивідуальні прилади обліку блакитного палива з подальшою компенсацією таких витрат. Зокрема за тарифом на розподіл природного газу. А ось порядок і розміри сум, витрачених побутовими споживачами на придбання та встановлення таких лічильників, визначається рішенням Кабінету Міністрів України. Однак зараз такий проєкт постанови не прийняли.

Щодо моделі лічильників, які обіцяють безкоштовно встановити у квартирах кременчужан протягом цього року, то газовики запланували купити та змонтувати моделі мембранного типу. А ось можливості обирати іншу – немає.

Адже кошторис Інвестиційної програми, про яку згадували вище, передбачає закупівлю саме мембранних лічильників, а їх встановлення затверджено НКРЕКП. Так відповіли на підприємстві.

Що очікує споживачів природного газу з початку 2021 року

Не могли журналісти нашого видання не поцікавитися, що загрожує тим абонентам, квартири яких після 1 січня 2021 року не обладнають індивідуальними лічильниками. Тут треба згадати про п. 1 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», де вказується, що саме підприємство-надавач послуг (у нашому місті «Кременчукгаз») має забезпечити квартири абонентів приладами обліку. І якщо з вини підприємства газовики не встановлять лічильники у строки, згадані вище, блакитне паливо не можуть припинити подавати абонентам. Облік до моменту встановлення приладів обліку газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України, а це в межах 3,3 м3 на одну людину на місяць. Однак якщо кременчужани потраплять до списку тих, кому «Кременчукгаз» цього року обіцяє встановити у квартирах лічильники своїм коштом, і відмовляться від них з якоїсь причини, то їх переведуть на граничні норми споживання – 9,8 м3 на одну людину на місяць. І це регламентовано Кодексом газорозподільних систем.

Мешканцям, багатоповерхівки які забезпечені вузлами обліку, але індивідуальних приладів у квартирах немає, нарахування оплати за спожиті послуги і в подальшому здійснюватиметься за показниками загальнобудинкового лічильника.

Нагадаємо, газ – окремо, доставка – окремо.

У Кабміні обіцяють прибрати окрему платіжку за доставку газу.

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися