Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 18 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Як кременчуцька влада «по-сімейному» розбирається з тими, хто їй більше не потрібен

 


27 березня 2017 08:00
Як кременчуцька влада «по-сімейному» розбирається з тими, хто їй більше не потрібен

Ганна Кондрик, колишня вихователька дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ), на 22 аркушах написала емоційний лист-звернення до Кременчуцької газети. У ньому жінка наголошує на несправедливому, на її думку,  ставленні до неї міської влади, описує свою моральну розбитість, розчарування у керівниках міста, які  «використовують людей».  І просить передати Віталію Малецькому та його підлеглим вимогу: вирішити ситуацію з житлом для неї та її родини. 

Ганна Кондрик – педагог за освітою. Має 35 років загального педагогічного стажу, останні 9 з яких працювала в ДБСТ. Дитячий будинок був створений 21 квітня 2006 року за сприяння міської влади і на той час був одним із перших подібного зразка. Родині була видана службова 5-кімнатна квартира, оснащена усім необхідним.  

За час існування дитячого будинку у Кондрик, окрім рідної доньки, було 13 вихованців, двох із яких матір-вихователька всиновила. Усіх дітлахів вона виховувала одна,  без чоловіка.  За словами жінки, через надмірний контроль, сварки та непорозуміння із владою у неї суттєво погіршилося здоров’я.

Влітку 2015 року Ганна написала заяву-прохання до виконавчого комітету Кременчуцької міської ради – розформувати  ДБСТ, а через деякий час полетіла до Мексики – на онкооперацію. Один з усиновлених дітей – Ростислав – зараз проходить службу в армії, Віку – неповнолітню усиновлену доньку – влаштували в іншу родину. Долю решти залишених тут вихованців вирішувала Крюківська міська рада. На даний момент ключі від квартири – у жінки в Мехіко. Згідно з законом, після її повернення до Кременчука вона мусить повернути КП «Квартирне управління» 5-кімнатну службову квартиру. А натомість отримати запропоновану «Квартирним управлінням» 2-кімнатну. Однак Ганна Кондрик робити це відмовляється.

На фоні квартирного питання між владою та Ганною Кондрик розгорівся затяжний конфлікт. У чому непорозуміння, з’ясовувала Кременчуцька газета

На думку Кондрик, саме влада «вбила» її  сім’ю

«Як багато в житті такого, чого не можна висловити словами… Тим паче, якщо йдеться про скотство влади та про зло, яке вони сіють для майбутніх поколінь, не думаючи про наслідки! Гірко писати правду реальну, про дію влади в особі Віталія Малецького (мер Кременчука – ред.) та підлеглих йому чиновників, але я змушена про це писати в інтересах усиновлених мною дітей: про окремі моменти байдужості чиновників протягом майже 10 років на посаді вихователя ДСТУ...

…За період роботи я пережила купу перевірок, звітів та різних «міроприємств» від влади, щоб убити незліченні «підозри», наклепи та доноси заздрісників. Складно уявити, та я пройшла пекло випробувань владою та «доброзичливцями», яким моя праця здавалася легкою та грошовитою.

Фактично таким упередженим ставленням, постійною недовірою, повчаннями і моральним знущанням влада «вбила» нашу  сім’ю. Перевірки, чіпляння, недостовірна інформація про справжніх батьків моїх вихованців  псували нормальне моральне здоров’я родини. За постійними переживаннями та важкою 24-годинною працею пішло і моє здоров’я», – пише Ганна Кондрик.

Але за словами жінки, за  час роботи в ДБСТ жодного запису про це у її трудовій книзі не з’явилося. Через це Ганна змушена була додатково працювати у відділі освіти на своїй колишній посаді та в гімназії № 6.

«Адже  забезпечення та утримання дітей залежало саме від мене! …Влада не дала ні транспорту, ні земельної ділянки за законом. Я повинна була мовчати. Терор. Контроль. Тиск. Звірина влада постійно спиралась на незнані мною закони…

...Коли я захворіла, лікар за освітою Ольга Усанова (віце-мер Кременчука – ред.) сказала, що я займаюсь імітацією. Але невже дві перенесені онкооперації зімітуєш? Одного разу через постійний тиск «зверху» у мене прямо на робочому місці стався мікроінсульт!»  – пише жінка і додає,  що її самопочуття лише потроху починає покращуватися. Однак досі у Мехіко вона під постійним наглядом лікарів.

«Мексиканські лікарі були в шоці, коли побачили мій стан здоров’я. Дивувалися, як я взагалі перебувала 24 години на добу біля такої кількості дітей, доглядала за ними… Мені вистачило знущань, шантажу та лоббінгу від влади!!! Я мовчки поїхала на лікування за кордон», – обурюється у відкритому листі Кондрик.

Що не так з квартирою?

Після розформування ДБСТ, як пише жінка, начальниця управління у справах сім’ї, дітей та молоді Наталя Заводчикова принесла їй підписати документи про зміну житла. Але у документі не була вказана рідна донька Ганни Кондрик – Євгенія, яка живе і працює в Мехіко. Також у своєму листі жінка наголошує на тому, що у 2-кімнатній квартирі, яку їй надає влада Кременчука, мають проживати її різновікові та різностатеві діти.

«Жити всім разом (3 дітям та матері - ред.) у двокімнатній квартирі було б неможливо!»  – вважає жінка, наголошуючи  також на своєму стані здоров’я.

Крім цього, на думку Кондрик, квартира не може бути придатна для проживання ще й тому, що в ній немає батарей, електрика прогнила, а у вікнах вибите скло. Саме тому довірена особа, яка прийшла на огляд цього помешкання, коли жінка була за кордоном, написала заяву-відмову від квартири. 

«Інтереси ж дітей також ігноруються! До уваги не беруться! Все поверхово, для «галочки». Прийшов син у відпустку з армії – до мера неможливо пройти! Як до Бога… Наче з трудом – пройшов... Висновок: дали ото там – беріть, а ні – взагалі нічого не отримаєте… Чергова помста мені. А діти, звірина владо, при чому? Немає житла, тому службове житло я не звільню! Ви б там поселили своїх дітей?» – обурюється Кондрик на ситуацію з наданням квартири сину Ростиславу.

Тому, зважаючи на всі згадані обставини, жінка згодна, щоб у неї забрали 5-кімнатну квартиру, але на умовах  надання «нормального житла».

«Це має бути 3-кімнатна квартира. Немає 3-кімнатної – надайте, дорога владо, 1-кімнатну + 2-кімнатну, не порушуючи мої права та права дітей! Я чесно служила державі та дітям!!!

Фактично мені немає куди повертатись після лікування на батьківщину, дітей влада зробила в черговий раз бомжами своїми неправомірними, непродуманими діями!

Але мені є що сказати владі! Хай буде соромно їм! Мені немає чого соромитися! Я чесно служила державі та дітям! Тому прошу надати нормальне житло нашій родині в інтересах усіх мої 3 дітей!».

Що каже влада?

Кременчуцькое управління  у справах сім’ї, дітей та молоді у своїй відповіді на запит редакції підтвердило, що  за рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради у квітні 2006 року була придбана службова квартира для створення дитячого будинку сімейного типу. У квартирі зареєстрували матір-виховательку Ганну Кондрик, 2 членів її сім’ї та 3 вихованців дитячого будинку сімейного типу. За часів існування ДБСТ у квартирі були зареєстровані й інші діти. Але деякі з них повернулися до дитячих будинків, тому їх зняли з реєстрації.

У липні 2015 року, після отримання заяви від матері-виховательки, у якій вона просила припинити дію договорів, пов’язаних з виконанням обов’язків матері-виховательки ДБСТ, виконавчий комітет прийняв рішення «Про ліквідацію дитячого будинку сімейного типу Кондрик Г.Л.». А службове житло мало бути повернено на облік КП  «Квартирне управління». Натомість, згідно з чинним законодавством, для вирішення житлового питання міська влада підібрала 2-кімнатну квартиру для родини Кондрик житловою площею 30,6 м2.

Запропоноване житло було оглянуто уповноваженим представником. Але, як сказано у відповіді, Ганна Кондрик написала письмову відмову від квартири, зазначивши, що начебто «це житло не відповідає вимогам матері-виховательки». Відповідно до документа, сину жінки – Ростиславу Кондрику – було запропоновано кімнату в гуртожитку, але і він написав  відмову від неї.

У документі, який підписала начальниця управління у справах сім’ї, дітей та молоді Наталя Заводчикова, наголошується, що «відповідно до Житлового Кодексу України, у випадках ліквідації дитячого  будинку  сімейного типу батьки-вихователі повинні звільнити надане їм жиле приміщення. А в разі відмови – підлягають виселенню з наданням їм іншого благоустроєного жилого приміщення».

«Під час того, коли гр. Кондрик Г.Л. надавалася квартира, вона усвідомлювала, що квартира є службовою і може використовуватися тільки для діяльності ДБСТ. Передати у власність гр. Кондрик Г.Л. квартиру ДБСТ неможливо, оскільки вона є службовою і може в подальшому використовуватись для організації діяльності іншого дитячого будинку сімейного типу», – зазначається в офіційному документі.

Коментар юриста

На думку виконуючої обов’язки директора Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) Ірини Пушкаревської, вирішувати це конфліктне житлове питання слід у юридичному полі.

«Якщо особа вважає, що її права порушуються, вона має право звернутися по допомогу. Радимо громадянці Кондрик звернутися до юристів та правових установ або до Кременчуцького місцевого центру з надання БВПД. Тут їй зможуть надати фахову безоплатну консультацію та забезпечити адвокатом», – радить Пушкаревська матері-виховательці.

 

Ліна Романченко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися