
Перелік чітко визначений у законодавстві та є вичерпним.
Законодавство трактує, що органи приватизації, органи місцевого самоврядування не мають права відмовити мешканцям квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у приватизації займаного ними житла, КРІМ ВИПАДКІВ, передбачених законом.
Нагадаємо, що нормативно-правову базу з питань приватизації житла складають: Житловий кодекс України, закони України «Про приватизацію державного житлового фонду» та «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян, затверджене наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 16.12.2009 № 396.
Перелік випадків, коли мешканцям може бути відмовлено у приватизації, чітко визначений у законодавстві та є вичерпним. До них належить відсутність в особи права на приватизацію та заборона приватизувати конкретне приміщення.
Так, у приватизації може бути відмовлено громадянам, які:
- повністю використали житлові чеки;
- проживають у приміщенні, яке має статус службового;
- проживають у гуртожитках менше ніж 5 років без правових підстав;
- проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв’язку з роботою (службою) за контрактом;
- мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі та потребують поліпшення житлових умов, або житлова площа яких тимчасово заселена, або які не мають можливості повернути колишнє жиле приміщення;
- потребують медичної допомоги у зв’язку із захворюванням на туберкульоз;
- проживають у гуртожитках, що мають статус соціальних на день набрання Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».
Також наголошуємо, що передача жилих приміщень здійснюється в приватну (спільну сумісну або спільну часткову) власність ЗА ПИСЬМОВОЮ ЗГОДОЮ всіх повнолітніх членів сім’ї, які постійно мешкають у даних жилих приміщеннях, у тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло.
За матеріалами КП «Квартирне управління»