Прочитайте і запам'ятайте правила безпеки у разі завалу будинку, і нехай вони вам ніколи не знадобляться.
Під час війни кожен українець може опинитися під завалами, адже армія окупантів не шкодує житлові будинки. Особливо висока така ймовірність в Харкові, Миколаєві, Нікополі та інших прифронтових містах. Правильна поведінка при завалі може врятувати ваше життя.
Про те, як вести себе в разі завалу будинку, розповіли у Центрі громадського здоров'я України.
Що робити, якщо завалило будинок: порядок дій
Опинившись під завалами в людному місці, спробуйте докричатися до інших людей.
- Не панікуйте. Постарайтеся зберігати спокій. Якщо станеться завал будинку, то рятувальники будуть на місці вже через кілька хвилин.
- Кличте на допомогу. Якщо хтось із людей почув вас - прокричіть, що ви опинилися під завалами і вам потрібна допомога.
- Чекаючи порятунку, постарайтеся не ворушитися, щоб не погіршити завал.
Якщо вас ніхто не чує і ви довго не чуєте рятувальників, доведеться спробувати звільнитися самостійно.
- Постарайтеся звільнити руки і ноги.
- Якщо вас завалило невеликими предметами - обережно відсуньте їх і Звільніть простір біля себе. Але не чіпайте предмети, на яких тримається завал.
- Під час роботи продовжуйте кликати на допомогу. Не мовчіть.
- Якщо це можливо - підіпріть стелю над вами великими предметами і меблями.
- Після звільнення простору біля себе огляньте тіло. Якщо ви поранені - накладіть пов'язки на рани зі шматків одягу і зафіксуйте зламані кінцівки.
Якщо ви нікого не чуєте і не можете звільнитися - постарайтеся прийняти найбільш безпечну позу і чекати порятунку. Рано чи пізно рятувальники обов'язково до вас доберуться.
- Якщо ваш крик ніхто не чує, постарайтеся додзвонитися до рятувальників по телефону, стукайте по батареях, кричіть в витяжку або у вікно.
- В очікуванні порятунку постарайтеся уникнути переохолодження. Постеліть щось на підлогу, якщо це можливо. Лягайте на бік і підкладіть під себе руку. Якщо не можете лягти - сядьте на підлогу і обхопіть коліна руками.
Важливо: якщо ви самі почули людину, яка опинилася під завалами - ні в якому разі не лізьте до неї на допомогу і не намагайтеся розібрати завал. Такий "героїзм" може коштувати життя вам і постраждалій людині. Замість цього зателефонуйте на номер 112 і повідомте, де стався завал і скільки людей ви чуєте.
За матеріалами УНІАН