Кременчуцька газета
Четверг, 8 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Що таке наставництво над дитиною та чому його слід використовувати?

31 березня 2023 13:00

Всіх, хто готовий стати наставником дитини звертатися до ГО «Молодіжна щаслива родина» за телефоном: 050-733-99-30.

Наставництво — це слово, яке набуло великого значення в останні роки. Ставлення, яке описує концепцію, відомо через взаємини майстра та учня. Останній тренується під керівництвом досвідченого наставника. Це є популярною схемою, яка використовувалася ще у стародавньому Римі чи Греції! Термін також можна знайти разом з втіленням у сучасних компаніях, де розвиток співробітників має велике значення. Як наставництво відбувається за фактом?

Про це сьогодні, під час брифінгу, повідомила представниця ГО «Молодіжна щаслива родина» Аліна Іваніна.

За її словами, наставництво - добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

Наставник - повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя, отримала висновок про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва, та уклала договір про наставництво. Наставник здійснює діяльність з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя..

Підготовка до самостійного життя дітей, які проживають у закладах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, інших закладах для дітей, їх соціальна та психологічна адаптація можуть здійснюватися у формі наставництва. Наставництво здійснюється в найкращих інтересах дитини, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, зокрема, щодо:

•             визначення та розвитку здібностей дитини, реалізації її інтересів у професійному самовизначенні;

•             надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки;

•             формування у дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема, щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном та коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг;

•             ознайомлення дитини з практиками суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій;

•             сприяння становленню дитини як відповідальної, успішної особистості;

•             формування у дитини навичок здорового способу життя.

 

Наставництво здійснюється за договором про наставництво, що укладається між центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання дитини, наставником та адміністрацією закладу, в якому проживає дитина, в інтересах якої укладається такий договір.

Договір про наставництво укладається у письмовій формі.

Для укладення договору про наставництво потрібна згода дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити, а також письмова згода її батьків, інших законних представників. Згода дитини надається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров’я.

Договір про наставництво може бути розірваний за згодою сторін, за ініціативою однієї із сторін у разі невиконання обов’язків за договором іншими сторонами або за рішенням суду в разі невиконання сторонами своїх обов’язків за договором, порушення прав та законних інтересів дитини наставником, виникнення загрози для життя та здоров’я дитини з вини наставника.

Договір про наставництво припиняється у разі повернення дитини на виховання до батьків, інших законних представників, її усиновлення, встановлення над нею опіки чи піклування, влаштування її на виховання в сім’ю громадян (прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу) або переведення до іншого закладу для дітей, а також у разі відмови дитини від здійснення наставництва стосовно неї, досягнення дитиною повноліття, смерті дитини чи наставника.

Особа, яка виявила бажання стати наставником, до укладення договору про наставництво зобов’язана пройти курс підготовки з проблем соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя за програмою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань сім’ї та дітей.

Кандидат у наставники подає до центру за місцем проживання такі документи:

•             заяву;

•             копію паспорта громадянина України;

•             висновок про стан здоров’я за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561);

•             довідку про наявність чи відсутність судимості, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС.

Під час прийому документів, зазначених у пункті 9 цього Положення, центр за місцем проживання кандидата у наставники:

1.            з’ясовує його мотиви щодо наставництва, позицію стосовно виховання та розвитку дітей;

2.            надає роз’яснення щодо порядку та умов наставництва;

3.            ознайомлює із завданнями, правами та обов’язками наставника.

 

Аліна Іваніна каже, що робота наставництва над дитиною не оплачується.

Вона просить всіх, хто готовий стати наставником дитини звертатися до ГО «Молодіжна щаслива родина» за телефоном: 050-733-99-30

Нагадаємо, Увага: розшукуються патронатні вихователі, які зможуть доглядати за дітьми, що потребують захисту і отримувати кошти та стаж роботи

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися