Кременчуцька газета
Субота, 15 Березня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Щодня майже третина населення Кременчука їздить тролейбусами та автобусами

16 лютого 2025 09:00

Про комунальний транспорт нашого міста: фінанси, скандал та питання валідаторів.

Одним із найпопулярніших видів громадського транспорту у Кременчуці зараз є комунальний. Тим більше останнім часом тролейбусні й автобусні маршрути пролягли до різних куточків міста і навіть до села Потоки, що входить до складу територіальної громади. За 12 грн зараз можна доїхати із правого берега міста (того ж Крюкова чи Раківки) до Молодіжного. Цього тижня ми пропонуємо розібратися у питанні пасажироперевезень комунальним транспортом.

Пільговиків – понад половина

Протягом 2024 року комунальне підприємство «Кременчуцьке тролейбусне управління ім. Л.Левітана» (далі КТУ, авт.) перевезло тролейбусами та автобусами майже 24 млн пасажирів. З них, понад 16 мільйонів – пільговики. Такі дані у відповідь на інформаційний запит нашої редакції надали в КТУ. У день це виходить понад 65 тисяч пасажирів. А це – майже третина населення нашого міста. (Детальніше в інфографіці).

Як видно, тролейбусами здійснено більше пасажироперевезень. Але на цих маршрутах більша кількість одиниць, ніж на автобусних. Так, за даними, які можна знайти на сторінці КТУ, розміщеній на офіційному сайті Кременчуцької міської ради, щодня у нашому місті працює близько 40 тролейбусів та 6–7 комунальних автобусів у робочі дні, 28 тролейбусів та 2–3 комунальних автобусів у вихідні.

Маршрути руху читайте у окремому блоці.

Про витрати та доходи

Журналісти нашої редакції також поцікавилися фінансовою складовою діяльності КТУ. Як повідомили у відповіді на інформаційний запит, загальні доходи «Кременчуцького тролейбусного управління ім. Л. Левітана» у 2024 році склали 233 млн 813 тис грн, а загальні витрати за той же період – 238 млн 725 тис грн.

На підприємстві також зазначили, що за рахунок реалізації квитків покривається 34,5% витрат КТУ. Проте, відповідно до укладеної угоди через систему державних закупівель «Прозорро», сума, яку витратять на виготовлення абонементних квитків і проїзних складе майже мільйон гривень. А саме 908 тис 100 грн (див. інфографіки).

 

Містяни просять встановити валідатори, а що говорить влада

Цьогоріч, 9 січня, на сайті Кременчуцької міської ради з’явилася електронна петиція, у якій міську владу просять ввести в громадському транспорті автоматизовану систему обліку пасажирів. Чиновникам нагадали, що ще в 2016 році (коли Кременчук взяв кредит на модернізацію електротранспорту) в місті почали говорити про електронні проїзні та валідатори. Автор петиції Дімітріс Йенігюн нагадує, що така система вже працює у Львові, Дніпрі, Харкові та Полтаві. Втім, пропозиція поки не набрала необхідної кількості голосів для розгляду мером.

Раніше, під час презентації бюджету Кременчука на наступний рік, у мерії обговорили питання міського транспорту. Тоді ми поцікавилися, чи планують встановлювати валідатори. Міський голова Віталій Малецький пояснив, що технічно це можливо, але проблема в тому, що 15% мешканців міста втратять право на пільговий проїзд, оскільки не зареєстровані в громаді. Тож встановлювати такі прилади поки не планують. Днями у мерії Кременчука повернулись до питання впровадження електронних квитків. Містяни знову поставили це питання, вказуючи, що такі дії дадуть можливість спостерігати, на якому маршруті більше пасажирів і потрібно додати одиницю транспорту, а де, навпаки, зняти. На це перший віцемер (якому підпорядкований міський транспорт) Володимир Пелипенко погодився, що впровадження електронного квитка зараз актуальне і в Кременчуці така новація планується. Але строків він не назвав. Тож знову все на рівні балачок.

Куди звертатися забудькам

На початку 2025 року «Укрзалізниця» оприлюднила список речей, які пасажири забули у поїздах та на вокзалах у 2024 році. Деякі з цих знахідок настільки незвичні, що залізничники лише дивувалися, як таке можна було залишити: відро з яйцями, лук для стрільби, коробку з живими метеликами і навіть кота.

У цьому контексті наша редакція поцікавилася, які речі найчастіше забувають у комунальному транспорті Кременчука. Проте у КТУ зазначили, що облік та аналітика загублених речей не ведеться. Якщо пасажир залишив щось у салоні комунального автобуса чи тролейбуса і хоче повернути річ, слід звернутися до диспетчера за телефоном: (063) 367-59-57.

Про фінансовий скандал

Нещодавно у Кременчуці розгорівся скандал, пов’язаний із фінансами КТУ. Виявилося, що на цьому підприємстві наприкінці 2024 року утворився вільний залишок коштів. З ним нічого не зробили – не повернули до місцевого бюджету та не розмістили на депозит у банку. Це при тому, що в деяких галузях Кременчука відчувався дефіцит коштів, наприклад, у медицині. Тож дотацію, яка надходила з міського бюджету КТУ на компенсацію пільгових перевезень, на один місяць спрямують на фінансування зарплат медикам. При цьому на пасажирах пільгових категорій це жодним чином не позначиться – їх, як і раніше, їх перевозитимуть безкоштовно. Також вже відомо, що про кадрові зміни на КТУ не йдеться, але фінансову дисципліну на цьому підприємстві взято під контроль як представниками місцевої влади, так і депутатами Кременчуцької міської ради.

Маршрути громадського транспорту Кременчука

Тролейбуси

№1 «Колісний завод – Річковий вокзал»

№1+ «Квартал 304 – Річковий вокзал»

№2 «Укртатнафта – Річковий вокзал»

№3Д «Укртатнафта – Крюківський міст»

№3Б «вул. Молодіжна – Крюківський міст»

№5 «вул. Молодіжна – Річковий вокзал»

№5А+ «Річковий вокзал – Кохнівський хлібзавод»

№6 «Укртатнафта – Колісний завод»

№7 «Річковий вокзал – вул. Калинова (с. Потоки)»

№11А+ «Квартал 297 – Річковий вокзал»

№15Б+ «Річковий вокзал – вул. Молодіжна»

№18А «Вул. Молодіжна – Перша міська лікарня – Крюківський міст»

№25А «Укртатнафта – вул. Правобережна»

№26А+ «вул. Академіка Герасимовича – вул. Молодіжна»

№28А+ «вул. Молодіжна – вул. Давида Косторова (колишня вул. Мічуріна)»

Автобуси

№25 «вул. Правобережна – Укртатнафта»

№10А «Річковий вокзал – мікрорайон Лашки»

Нагадаємо, у Кременчуці на місяць припиняють фінансування пільгових перевезень у тролейбусах і автобусах.

 

Олена Ліпошко

Колаж Ігоря Борисевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news
Threads: https://www.threads.net/@kg.ua
YouTube: http://surl.li/ijtlvs
TikTok: https://www.tiktok.com/@krem.gazeta


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися