Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 25 Лютого 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Каша, як клей, капусняк, як з холодильника - кременчуцькі батьки скаржаться на погане харчування в школі

10 жовтня 2019 12:10

Із 31 учня 8-го класу в шкільній їдальні харчується лише 8.

Вчора у гімназії №18 зібрались батьки учнів 8 класу, аби обговорити питання поганого харчування.

Журналістів міських ЗМІ запросили на батьківські збори, проте директорка гімназії №18 Валентина Шендрик зазначила, що це ніякі не збори, а співбесіда.

Сама ж директорка в клас, де зібрались батьки, прийшла, щоб повідомити, що спілкуватися буде з ними лише без журналістів і у своєму кабінеті. Аргументи, що журналістів покликали самі ж батьки, не мали ваги.

Пояснювати, чому зібрались батьки восьмикласників, взялась класна керівниця Валентина Мороз.

Вона зазначила, що із 31 учня її класу харчується в шкільній їдальні лише 8 чоловік. Нарікання на погану якість їжі були і рік, і два тому. Веде Валентина Мороз учнів з 5 класу.

«Діти приходили до мене і питали, чому такі малі порції, ми не наїдаємось», - зазначила В. Мороз.

Згадує класна керівниця, що наприкінці минулого навчального року, а саме в квітні, батьків їх класу запросили на дегустацію шкільної їжі.

«Я повідомила на класній годині, узгодивши з батьками, хто прийде на дегустацію. Бо вперше запросили батьків нашого класу», - говорить вчителька.

І так трапилось, що треба було зробити заміну – хтось з батьків не зміг прийти і пішла на дегустацію мама, яка працює неподалік. У їдальню її повела донька. Дитина побачила, яку порцію і яку їжу дали на дегустацію.

Потім дитина пішла на обід і побачила, що порції різняться.

«У мами в порції було дві ложки, а в них одна.  У мами каша – розсипчаста, а в неї – розмазана по тарілці», - із розповіді класної керівниці.

Тоді мама написала заяву адміністрації школи щодо харчування дітей. Зараз ця дитина не навчається в гімназії №18. Бо як стверджує В. Мороз, на дівчинку був тиск з боку адміністрація.

Ситуація не змінилась і з початку цього навчального року. Порції малі, діти не наїдаються, нерідко їжа просто холодна. Батьки говорять, що їх діти голодні під час навчання. А щодня щонайменше 7 років.

Семеро батьків написали заяви. У яких виклали претензії до якості їжі, а також попередили адміністрацію навчального закладу про те, що відмовляться від шкільного харчування. Та головне - усі хочуть змінити ситуацію із шкільним харчуванням. 

На камеру батьки восьмикласників говорять, що діти постійно скаржаться: у школі не наїдаються, порції малі, їжа несмачна.

«Якщо це каша, то вона розмазана по тарілці. За що ми платимо 18 грн?», - слова кременчужан.

До речі, учні молодших класів приходять з подібними скаргами. Це теж говорили на зборах у 8 класі.

Доки батьки розповідали про ситуацію з шкільним харчуванням, директорка Валентина Шендрик викликала патрульних полцейських. Правоохоронці повідомили журналістам, що отримали виклик на конфлікт.

Сама ж В. Шендрик заявила, що так, як завершено навчальний процес – то батьки мають покинути приміщення школи і проводити зібрання деінде.

Та батьки восьмикласників не збираються полишати питання неналежного шкільного харчування, за яке сплачують більше 360 грн щомісяця і готові звертатися до департаменту освіти, аби виправити ситуацію.

Ще про один момент – зібрали батьків восьмикласників не в класі, де навчаються їх діти – в іншому кабінеті. Бо як стало відомо, у тому класі повідпадали шпалери.

Та й кабінет 12, де відбувались вчорашні події шокував. Поламані стільці, обшарпані парти, світло ледь жевріє, бо частина лампочок перегоріла.  І в таких умовах вимушені  навчатися діти! Тут одне питання – цей безлад не помічає адміністрація школи! Навчання триває лише трохи більше місяця. Як приймали цей клас на початку навчального року?

Так виглядають стільці в кабінеті №12

 

Кременчуцька газета  звернулась за коментарем до директора департаменту освіти Кременчука Геннадія Москалика. Він повідомив, що йому відомі про заяви батьків. У гімназію №18 було направлено інженера-технолога.

«Переважено порції, претензій немає», - зазначив Г. Москалик.

Він зазначає, що готовий до спілкування з батьками.

«Ми можемо направити ще раз інженера-технолога, щоб у присутності батьків переважили порції», - зазначив він. І нагадує, що під час дегустації шкільного харчування - батьки у журналі відгуків ніяких претензій не висловлювали. 

Кременчуцька газета у свою чергу готова висвітлювати позиції всіх сторін, з метою, аби питання належного харчування було вирішено. При цьому відкинувши всі інші обставини.

 

Світлана Павленко

Фото автора

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися